Stromová struktura zobrazení kategorií

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14803Příspěvek Henry

Jirásek píše:Henry, vím že to není v současné době podstatné, ale někde bude chybka.
Kategorii Vinotéky jsem přiřadil do sekce Nákupy - a je tam. Ale objevila se i v sekci Ostatní. :shock3: To asi nebude dobře :-o

Jinak vážení správci, příliš se nehrnete k tomu přiřazení do stromu.

EDIT: Tak je to trochu jinak. Nejsem si jist, zda to popíši srozumitelně. V Ostatních se mi zobrazují kategorie, které jsem prohlížel předtím. Jinými slovy, číslo ve "fitru" se nenačte nové, ale zůstává z naposledy prohlížené větve stromu.

IE 7
No asi jsem to napsal nesrozumitelně - zatím nejde o obsah, ale o strukturu stromu. Pokud dáte "Zobrazit jednotlivé kategorie", tak se nad kategoriemi zobrazí filtr (ten text: __str_XXX.YYY.ZZZ) stejně jako např. "Oblíbené kategorie". Dokud nedojde k jeho zrušení, tak jsou kategorie takto filtrovány. Větev "Ostatní" je trochu specifická - nejde sloučit - protože bude obsahovat všechny ostatní kategorie - to znamená, že momentálně ten odkaz není funkční - proto zobrazuje předchozí filtr.

Ale jak jsem psal, nejdřív prodiskutujme strukturu stromu, zatím pouze Docent projevil přání o Pojišťovny, takže můžeme řešit, zda to dát do ROOTu anebo pod Banka (a tuto třeba přejmenovat na Financni_instituce) atp.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14805Příspěvek Gumídek

Tak já jsem asi tupej !!! Jak se zadává kategorie do struktury stromu? Dále,kam mám zařadit svoje kategorie náhradnícj dílů na auta ? Do nákupů ? A erotické kluby-do zábavy ? A ambasády-to fakt nevím...Mohl by jste mi ten návod někdo dát dosti polopaticky ? Anebo,kde ho najdu ? Hledal jsem ho,a nenašel...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14809Příspěvek Jirásek

1. Henry, díky za vysvětlení. Je mi jasné, že je to TEST, finální struktura může vypadat jinak. Ale nejlíp se to otestuje a objeví případné úpravy tím, že tam zkusíme něco nasypat.
2. Gumajzi, je to jednoduché, popsal jsem to o pár příspěvků výše Docentovi.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14819Příspěvek Gumídek

Je mi líto Jirásku. Zkoušel jsem to udělat,ani nevím,jestli se to povedlo. Kde tu strukturu uvidím a jak? Mám pocit,že se nic nezměnilo. Asi to nechápu...Zkoušel jsem tam vložit jednu firmu na prodej náhradních dílů na auta. Cz-Intercars
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14820Příspěvek Jirásek

Gumajzi, vložil jsi to správně :?: :?: Je to tam. :palec:
Výsledek uvidíš v odkaze v prvním příspěvku Henryho v tomto vlákně. Nebo TADY, což je to samé.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14835Příspěvek MilanSu

Nevím jak to bude ve finále, ale kam třeba pak zařadit Knihovny, Pošty ... Vzhledem k tomu, že se jedná o testovací verzi (jestli jsem to dobře pochopil), nahrnu tam zatím benzínky
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14863Příspěvek Jirásek

Tak jsem to znovu zkoumal. Stažení celé sloučené kategorie je hezké, ale stačí trochu nevhodně vložená kategorie do stromu a vznikne blábol.
Viz moje "nevhodná" aktivita (která mi však připadal logická) - do větve Přeprava - Auto_Moto jsem vložil nízké podjezdy a přívozy. Spolu s dalšími vloženými kategoriemi vzniká nepřehledný mišmaš.
U bank, bankomatů, nákupních středisek a pod. je to samozřejmě OK.
Abych pravdu řekl, nemám představu co s tím. Buď vznikne rozsáhlý a tím pádem zase nepřehledný strom, nebo bude strom určen pouze pro vybrané kategorie a jejich správné vložení by bylo na bedrech adminů.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14894Příspěvek Henry

Henry píše:... V budoucnu pravděpodobně NEBUDOU mít správci kategorií možnost sami si volit v který částech stromové struktury kategorie budou...
Nebývá obvyklé citovat sám sebe (první příspěvek tohoto vlákna), ale tady se to hodí :mad2: :zub:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14898Příspěvek Jirásek

:oops: :oops: :silis:
žádám trest nejvyšší :pistol:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 14902Příspěvek Gumídek

For Henry: S tím souhlasím! :?: Protože tuším,jak by to vypadalo v opačném případě. Jedna kategorie by tam byla v každé struktuře stromu,jak si tady spousta lidí chce dělat reklamu.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Stromová struktura zobrazení kategorií

Příspěvek: # 15175Příspěvek Docent

Soudy a věznice by taky mohly být v jednom... Alespoň polská Automapa to tak má (ještě navíc tam mají státní zastupitelství) a je to koneckonců logické, člověk obvykle potřebuje všechno najednou :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět