zadost o pomoc s garminem

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Pritel
Příspěvky: 5
Registrován: 11.6.2008, 6:18

zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 17636Příspěvek Pritel

Vazeni neni tady prazak ktery by byl ochoten se sejit a vysvetlit mi jak se zarizenim garmin vlozim doby zajmu pres POILoader expresne napise mi to ze x pocet bodu bylo uspesne vlozeno ale nevim kde si to muzu v kterym souboru najit v garminu jsou tam slozky POI, gpx, diag, remote sw, voice, vehicle, lex pkg,text, zda se tak opravdu stalo a jestli je nutne kdyz chci treba katastralni urady jestli musim vlozit do garmina i mapu co je prilozena k tomu odkazu na strance poi jako bod zajmu? vubec mi neni jasne co mam vkladat jestli csv nebo gpx kdyz neni videt v garminu jako zalozka ...co jsem koupil zarizeni jsou tam treba extra nemocnice, kina, zabava..atd ale nove body co jsem vlozil tam videt nejsou.....asi si radeji koupim za 300kc mapu :( muze mi to nekdo vysvetlit treba i meilem na pritel.l@seznam.cz
dekuji vsem co mi pomuzou
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 17642Příspěvek freewall

Ach jo......... neber to nějak jízlivě, ale nejdříve je potřeba si proštudovat manuál k navigaci, pak trochu prohledat tady ty diskuze, pak se trochu dostaneš do obrazu a má cenu se ptát na to, co ti není jasné. Já se totiž čím dál víc setkávám s tím, že každý druhý dneska říká "Já ňáké návody číst nebudu, mě to nebaví....".... no jo, ale dnešní technika začíná být už taková, že už tam není jen knoflík "on - off" a obsluha takových věcí nejde vysvětlit třemi větami...

Takže konec kázání ..... :usmev:

Takže prosím tě už jsi asi pátý v řadě komu dávám tenhle odkaz http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... r&start=30,
dočteš se jak dostat body do navigace.

Dál nevím k čemu ti bude do nich koukat přes PC do navigace - v navigaci je pak můžeš najít "Kam vést" - "Různé" - "Uživatelské body" - tedy aspoň moje navigace to tak zobrazuje (ani nečtu co máš za typ ty, tak to je pak těžké)

Takže tolik snad pro začátek a až se s tím trošku popereš, tak ti určitě poradíme dál, pokud ti něco nebude jasném, ale něco pro to poznání také udělej sám :zamysl:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Pritel
Příspěvky: 5
Registrován: 11.6.2008, 6:18

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 17658Příspěvek Pritel

DIKY ...namual k nagigaci mam takovy ze obsahuje ejdnu starnku z prekladu o originalu a je tam stroze popsano jen k cemu co je ale nic vic. proto jsem se ptal tady. vcera jsem se pokousel prokousavat forem co jsem tady nasel ..i pokusil se pres ppileader nahrat body do navigace ale spis mi slo o to ze to uz je tam nahrane je jako zalozka ci seznam adres patricnych treba prodejen uz cehokoliv a to se mi zatim nepodarilo udelat abych si to nahral ve stejnem duchu jak to bylo zakoupeno s navigaci. vybral jsme si vcera ze seznamu poi pro me zajimave oblasti ale je na to nekolik moznosti nahrati bud z oblibenych polozek tak je myslim 8 ikon pro ulozeni predpokladam pro ruzne znacky a tak jsem soubor gpx a sloucil jsem vic temat jak sem vydedukoval z napovedy. diky za radu budu se dale prokousavat navody a fory a pak se zase zeptam co mi nebude jasne .(tedy me neni jasne nic ) ...me nevadi cist namualy ...ale jsou tam pocitacove nazvy co mi toho moc nerikaji nebo nazvy programu...
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 17665Příspěvek freewall

:usmev:
No moc jsem neporozumel "vo co ti go" presne (no neni se co divit - je 13. a patek.... a jestli je jeste k tomu uplnek, tak se divim, ze jsem si jeste treba nezlomil nohu :))))))), ale jednak mas v navigaci "natvrdo" nahrane body zajmu, jednak si muzes dohrat svoje, ktere ti "zalezou" do te nabidky jak jsem psal. Pokud chces mit vlastni body z tvych "oblibenych" to lze nejak v MapSource, ze si preneses oblibene do MapSource v PC a pak je ulozis jako gpx soubor..... tak nejak....., ale to jsem nezkousel
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 17720Příspěvek MilanSu

A kde jsi to koupil, že máš jenom jednu oskenovanou stránku návodu?
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Pritel
Příspěvky: 5
Registrován: 11.6.2008, 6:18

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 17951Příspěvek Pritel

tu navigaci jsme koupil u Alza-cz pres ent je tam jen sttrucny navod prelozeny z oroginalu a jak rikam vydalo to max ja jednu stranku A4 jiank k tomu nic nebylo tak proto hledam zkusenosti pres net byl tam max odkaz na poi.cz jinak nic
Vlastavlasta
Příspěvky: 1
Registrován: 10.6.2010, 10:50

Pomoc s vložením do navigace

Příspěvek: # 37268Příspěvek Vlastavlasta

Mám velikou prosbu. Koupil jsem navigaci Garmin 205 a potřeboval bych do ní vložit kamery, radary a všechno kolem měření rychlosti. Stahnul jsem si z POI.cz nějaké soubory, které jsou s příponou gpx a nevím, kam je v navigaci zkopírovat, aby potom to fungovalo při jízdě. Děkuji za odpověď. Vlasta
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 37274Příspěvek Jirásek

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 37277Příspěvek freewall

Bože, bože...... Pavle ještě že máš službu nonstop :palec:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
galaher
Příspěvky: 2
Registrován: 12.11.2008, 6:35

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 37701Příspěvek galaher

Dobrý den.Jsem také nováček s garminem 660 FM.Pročítám toto skvělé forum už asi 3 dny a nemohu přijít na to jak udělat to,že se v garminu budou zobrazovat ikonky benzínek,hradů,zámků...atd po trase.Vše potřebné jsem si stáhl ikony.bmp a soubory k tomu s příponou "gpx" nahrál do navigace přes POI loader.Po spuštění navigace se,ale nic nezobrazí.Jen hlášení o radarech,ale žádná ikonka.Vím,že se o tom již psalo,ale jsem asi lopata,že na to nemohu přijít.Tak poprosím vás znalé a šikovnější než jsem já o radu nebo postup jak no to.Děkuji.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 37704Příspěvek freewall

Ikony bodů se zobrazují buď tak, že při posílání do navigaci přes POILoader si v POILoaderu zpočátku zvolíš "ruční" nastavení a pak si vybereš kterou kategorii chceš, aby tě upozornilo a nastavíš si i předstih jak brzo - ale to bys byl za chvíli asi na prášky z toho pípání, takže předpokládám, že myslíš klidové zobrazování v okolí když někudy jedeš. To taky jde ALE.... ale jen do určité rychlosti jízdy. V tomto případě musí být splněny 2 podmínky - určitý zoom a rychlost. Podle mých zkušeností maximální hranice zoomu u 765-tky je že zoomem přiblížím zobrazeni na maximum a pak mohu ubrat max. 3 kroky. A rychlost? Pokud pojedeš asi tak do 70-80 km tak se budou zobrazovat, při větší rychlosti se zoom automaticky změnší a ikony se logicky nezobrazují protože by to asi "nestíhaly"
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
galaher
Příspěvky: 2
Registrován: 12.11.2008, 6:35

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 37717Příspěvek galaher

Děkuji za odpověd.Určitě mi to pomohlo.Vyzkouším.Mám ale ještě 3 otázky.

1...V navigaci jsou nahrané mapové podklady Europe NT 2010.10,,Europe NT 2011.10""na SD kartě "",,Atlas Czech 2010 NT,,Adresy CRv1.Všechny mají zatrhlá políčka tedy jako že jsou v navigaci aktivní.Nebude se to vše dohromady nějak hádat ? Nemám raději odstranit alspoň jednu.Třeba Europe 2010 když je už tam i Europe 2011.

2...Pokud jak jsem se dočetl je tedy správný postup zálohy celé navigace tím,že postačí ji kopmlet zkopírovat třeba přes Průzkumík ve windows na disk v počítači ?

3...Pokud smažu MapSource v počítači a opětovně nahraji budu moci pracovat v tomto programu s mapamy co jsou v navigaci nebo na kartě ?

Ještě jednou dík s pomocí nám laikům na tomto foru všem co jsou ochotni ve svém volném času poradit.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 37719Příspěvek freewall

Díky za poklonu za všechny co jsou tady.... my jsme tady laici prakticky všichni až snad na adminy.... to by měli být profíci :))))

add 1) Mít zaškrtlé je špatně, chyba - kousalo by se, navádělo všelijak - prostě chyba. Je nutno mít zafajfklou vždy jen jednu mapu..... až na výjimku a to jsou Adresy. Ty funguji jak s Atlasem, tak se City Navigatorem. Čili buď mít kombinaci Atlas+Adresy nebo City Navigator+Adresy (ev. +3D CN)

add 2) Ano přes průzkumník, Total Commander nebo jiný softík. Někde by se tu dal dohledat ten název souboru, který postačuje pro zálohu verze systému (ale už nevím kde to je, ani jak se už jmenuje - nějaký UPDATE-něco), protože párkát se někomu stalo že verzi systému třeba 3.60 upgradovaval na 3.90 a dělalo to neplachu, tak aby se mohl vrátit k původní verzi.... ale já myslím, že s tím zatím není třeba ti motat hlavu. Možná se ozve ten, který mi to tenkrát radil - nevím zda to byl Kodýl... uvidíme. Ale nic nezkazíš, když někde budeš mít komplet...... chleba to nežere, tak co, že jo :))

add 3) Sice nevím proč bys to dělal, ale nevím nemám odzkoušeno. Když jsem koupil já nuvi, tzak jsem CN do mapsource nedostal, prostě to odmítalo, v MS jsem ji neměl. Až když byla novelizace mapy, tak ta nová se mi vlastně nainstalovala do MS a pak do nuvi, takže teď ji mám ne obou věcech
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
petr.francl
Příspěvky: 1
Registrován: 11.9.2009, 20:11

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 40002Příspěvek petr.francl

Vážení, měl bych jednu prosbu - jak nastavit radary tak, aby se zobrazovaly jen ve směru kterým jedu. Dnes mi to bohužel funguje tak, že vyskakují i upozonění na radar, který je na dálnici v protisměru. Děkuji, Petr Francl
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: zadost o pomoc s garminem

Příspěvek: # 40003Příspěvek freewall

Neznám Garmina, který to umí.... teda pokud není nějaký nový typ
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět