TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Vše o navigacích značky TomTom
Merlin_CZ
Příspěvky: 12
Registrován: 18.6.2008, 19:33

TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17981Příspěvek Merlin_CZ

Ahoj Kluci, tak nějak se přihodilo, že jsem získal postarší g710. Ještě včera jsem si s ní vesele hrál (připadlo mi, že se vracím do dětských let kdy jsem si hrál s vláčkem ) Nicméně po chvíli brouzdání po netu, vida obrázky nového navcore 8, popadl mě mamon a temný chtíč a zatoužil jsem mít na své mašince to samé jako na internetu.

Stáhl jsem tedy z odkazů navcore a jal se ho kopírovat na čistou SD kartu (pro jistotu). Kopírování proběhlo, vypadalo to že snad i funguje (zkoušel jsem to zatím bez map). Jenže při jednom zapnutí to skončilo na obrazovce s logem TT.
I vzal tatíček kancelářskou sponku a píchl mašinku do zad (ehm ).
No a pak je mrtvo po pěšině.

Když zmáčknu a podržím zapínací tlačitko, nestane se nic. Když píchnu do resetu ( a je celkem jedno jak dlouho to podržím nejdéle asi minutu a pul) a následně zkusím zapínací tlačítko v diodě vlevo nahore lehounce problikne zelená. Pokud to zkusím znovu (bez resetu) už neblikne.
Pokud opět resetuju, opět při zapínání lehounce problikne.
Pokud zmáčknu reset a zároveň s tím zapínací tlačítko rozsvítí se dioda zeleně.

Zkusím to ještě dát na nabíječku. Když to připojím, dioda svítí zeleně, ale zapnout stále nejde.

Netušíte někdo co by se s tím dalo udělat ??? nebo co se mohlo stát ????


(jinak omlouvám se za poněkud obšírný popis a chvílemi rádobyveselé věty, ale už jsem z toho opravdu dost špatnej a blbnu )

díky za každou radu.
Merlin_CZ
Příspěvky: 12
Registrován: 18.6.2008, 19:33

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17982Příspěvek Merlin_CZ

ještě malé upřesnění :

Takže jsem zpět ze servisu v Ostravě. a bohužel samé špatné zprávy.

V servisu u p. Javorského to nenaběhlo ani na nějaké TomTom čtečce takže to údajně vypadá na odpálenou flasku.

Po pravdě se mi to moc nezdá. Že by nahrání nového navcore zvedlo napětí ve flash ? (tuto informaci jsem dostal od p. Javorského a nějak se mi to moc nezdá).

Jak se ptal někdo v jiném foru , že jsem asi zkoušel neorig nabíječku. Popíšu přesně postup

Vzal jsem nabitou gpsku z držáku v autě. Donesl do kanceláře, vytáhl origo kartu s původním TT a na úplně novou SD kartu nahrával navcore 8 (bez map). Povedlo se mi to asi napodruhé nebo napotřetí (dvakrát se to zastavilo po "bubínkách" na ikoně tomtoma protože mi tam chyběly nějaké soubory a musel jsem píchnout do resetu).
Napotřetí to naběhlo, napsalo, že nemůže najít žádné mapy. Vytáhl jsem kartu, nahrál mapu, strčil zpět a zapl. Přiznám se, že netuším co mě to napadlo (asi nějaké chvilkové pominutí smyslů nebo tak něco) a píchl jsem do zad ještě před bubínkama. (Neptejte se mě proč já to opravdu nevím.). Mno a pak už to nenaběhlo.

Tedy, k žádné nabíječce ani držáku ani kabelu jsem to nepřipojoval. Gpska ležela celou dobu na stole veškeré operace byly pouze výměna SD karty.

Proto mi přijde, že jsem tím resetem před "bubínkama" přerušil nějaké natahování bootloaderu nebo tak něco, a díky tomu to zdechlo. Netušíte někdo jestli se s tím dá ještě něco udělat ??
Třeba vytáhnout flashku a nahrát tam bootloader z jiné gpsky ?? na nějakém programátoru nebo něčem takovém ?

Zkuste mi někdo poradit byl bych opravdu moc rád, zase se mi ji nechce jen tak vyhodit
Díky moc.
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17987Příspěvek *MC*

ty soubory který si stáhl z netu, byl tam i soubor s názvem SYSTEM?? Jestli jo, tak jsi si mohl natáhnout bootloader (system) kterej do tvý navigace nepatří a tam už ti nepomůže nikdo, leda popelnice.
Sygic Aura HTC
Merlin_CZ
Příspěvky: 12
Registrován: 18.6.2008, 19:33

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17988Příspěvek Merlin_CZ

Ale to by mi to poprvé nenaběhlo ne ?

na tu kartu jsem mezitím naběhnutím a resetem nic nepřidával. btw ttsystem soubor tam samozřejmě je. Ale bylo to z toho packu, kterej se tu uvádí a jak to vypadá, tak to všem na jejich 710tkach funguje.
Proto si myslím, jestli není problém s tím, že jsem to resetl ještě před těma bubínkama :(
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17990Příspěvek Crusy

Krásnej příklad toho,jak je dobré si nejprve něco přečíst než se začne s něčím laborovat..... ::prav::
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17991Příspěvek *MC*

znovu: ne TTSYSTEM, ale SYSTEM je boot!! TTsystem je core! Takže SYSTEM bez TT tam byl nebo ne?
to že ti to nabíhalo, mohlo znamenat, že v tu chvíli tahaá bootloader. Zalohu jsi udělal před tím než jsi do toho začal bezrozmyslu šťourat?
zkus použít format a clear flash
Naposledy upravil(a) *MC* dne 18.6.2008, 20:39, celkem upraveno 1 x.
Sygic Aura HTC
Merlin_CZ
Příspěvky: 12
Registrován: 18.6.2008, 19:33

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17992Příspěvek Merlin_CZ

Teď na tu kartu koukám a byl :(
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17993Příspěvek *MC*

zkus formát a clearflash, pak skus zapnout
http://www.tomtom.com/support/index.php ... r&FID=8332
Sygic Aura HTC
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17995Příspěvek *MC*

víš jakou si tam natáhl verzi BOOT? Tam kde si to stáhnul ,bejvá většinou screen tomtoma s verzí boot jakou ten dotyčnej nahrál s těma souborama co jsi tam nacpal.
Sygic Aura HTC
Merlin_CZ
Příspěvky: 12
Registrován: 18.6.2008, 19:33

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17997Příspěvek Merlin_CZ

Nahrál jsem tam přesně tohleto : http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=243016
tak jak bylo v diskuzi o navcore8 - soubory 1,5,8. to je jediný. žádný mapy, žádný další úpravy.

přiznám se, že verzi boot z toho vyčíst nedokážu.

mohl bych poprosit bližší info k tomu formátu a clearflash ?
(nemám u sebe datový stojánek, ten je ode mě trošku dál :(, ale když to ani nenaběhne, tak to přece nepřipojím ani k pc ? nebo jo ?
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17998Příspěvek fox50

Verze boot najdeš v soubor ttgo.bif v kořenovém adresáři Flash paměti.

[TomTomGo]
DeviceName=TomTom GO 920
DeviceVersionHW=GO 920
DeviceSerialNumber=------
DeviceUniqueID=------
RamDiskVersion=20071121
BootLoaderVersion=55010
LinuxVersion=2318
ApplicationVersionVersionNumber=7221
ApplicationVersion=8572
UserLanguage=C«es«tina
LastConnectionTime=Never
Naposledy upravil(a) fox50 dne 18.6.2008, 21:07, celkem upraveno 1 x.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 17999Příspěvek *MC*

připoj tomtom k PC a skus ho zapnout, stahni clearflash a klikej jen na tlačítko další
Sygic Aura HTC
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 18000Příspěvek faltak

a s puvodnimi soubory ti to funguje?
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 18001Příspěvek *MC*

Jak na to koukám tak stáhnul core do x30 a nepostupoval podle ipmart fora návodu, takže tam přetáhl všechno i system z 930, proto to zdechlo. Příště číst nebo nic radši nedělat!
Sygic Aura HTC
Merlin_CZ
Příspěvky: 12
Registrován: 18.6.2008, 19:33

Re: TT go710 nechce naběhnout " čo s tým" :(

Příspěvek: # 18002Příspěvek Merlin_CZ

faltak píše:a s puvodnimi soubory ti to funguje?
Právě že ne, ani s původní kartou, ani s novou kartou, ani bez karty. Chová se to stále stejně.
Odpovědět