City Navigator Europe NT 2008 vs. Atlas Czech 7 NT

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

benday
Příspěvky: 4
Registrován: 13.6.2008, 19:08

Re: City Navigator Europe NT 2008 vs. Atlas Czech 7 NT

Příspěvek: # 18030Příspěvek benday

MiBa píše:Tedáá dneska mě nuvi 200 pěkna naštvala, jel jsem z Havl. Brodu do Humpolce. Jen tak jsem zkoušel navigaci a nevim proč mě to tahalo po prdelkách kde je strašná silnice. A pak mě v Humpolci nahnala do 2 zákazů a do jedný ulice kde jsem se měl jen otočit. To už jsem jí docela proklínal.
Zkusím ten FW, napsali mi to i z Garminu a neni při updatu potřeba nějaký kód přístroje bo ták?
Zkontroluj si, jak máš nastavený režim použití GPS. Já to jednou zapomněl přepnout z režimu chodec a to jsem se pak divil, kudy mě to s autem táhlo. Chodcům jsou jednosměrky jedno ... :usmev:
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: City Navigator Europe NT 2008 vs. Atlas Czech 7 NT

Příspěvek: # 18041Příspěvek freewall

Jenda.prg píše:
freewall píše:To Jenda: otázkou je, zda si ty malé obce nehledal přes "Adresy". Úplně ty prťavé se musí hledat přes "Město"
to freewall: Nevím nevím, ať to hledám, jak to hledám tak v atlas Czech 7,0NT ja nemám kupř. to citované Kersko ani jak v "hledat vše" tak v "město". Dobešov.............
Kersko se tu už jednou řešilo, došlo se k závěru, že je to chatová oblast, tak proto to tam nevidíš, ten Dobešov nevím (půjčil jsem navigaci) - holt tam neni - nic není dokonalé. Přesto si myslím, že by měl být Atlas detailnější než Navigator - Navigator je třeba slabší ve východních Čechách (aspoň jsem to někde četl)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
MiBa
Příspěvky: 6
Registrován: 15.6.2008, 8:10

Re: City Navigator Europe NT 2008 vs. Atlas Czech 7 NT

Příspěvek: # 18047Příspěvek MiBa

Tak dneska jsem nahrál Altas v7 a supr už mě to netahá do jednosměrek a zákazů a neposílá přes celý město na benzíku kterou mám 200m od baráku. Tak problemo vyřešeno snad.
Vahač.x
Příspěvky: 3
Registrován: 5.6.2008, 7:46

Re: City Navigator Europe NT 2008 vs. Atlas Czech 7 NT

Příspěvek: # 18073Příspěvek Vahač.x

freewall píše: Přesto si myslím, že by měl být Atlas detailnější než Navigator - Navigator je třeba slabší ve východních Čechách (aspoň jsem to někde četl)
Souhlasím - mám Atlas 7NT - tedy pravděpodobně to "nejnovější" co je k mání ... je tam vidět na první pohled více podrobností než v CN2008.
ALE co je to platné - Atlas mně vodí po naprosto nesmyslných cestách - tam kde jsem si naprosto jist, že je třeba jet rovně a následně doprava mně Atlas vede doleva a následně po objetí několika bloků teprve na tu správnou ulici - zajížďka v řádu stovek metrů.... Někde na fóru se rovněž řešil Atlas a naplánovaná cesta z Prahy 10 na Prahu 6 zajížďkou po D5 přes Loděnice (cesta místo cca 10 km se protáhne na 60 km) a podobně.

Neumím posoudit, jak je to ve východních částech republiky, kde je CN prý "slabší"- tam jsem s Garminem ještě nebyl, ale v Praze a části středních Čech, kde se normálně pohybuji má Atlas občas docela zásadní problém. Docela mně to překvapilo, protože jsem se domníval, že mapa domácí výroby bude podrobnější, přesnější a aktuálnější - bohužel zatím ten pocit nemám (i když mé zkušenosti jsou zatím pouze krátkodobé...).

Příklad: Trasa z ulice "Jelení" na křižovatku "Patočkova"/"Střešovická" v Praze - (Nastavení Rychlejší čas, auto)
optimální trasa je dle mého "Jelení" - doprava "U Brusnice" - doleva "Patočkova" .... konec
Trasa dle navigace "Jelení" - doprava "U Brusnice" - doprava "Milady Horákové" - doleva "Svatovítská" - doleva "Milady Horákové" rovně "Patočkova" .... konec
takže na cca 1 km je další 1 km zajížďka ....
Nechám si poradit, ale něco už chápu...
Garmin Nüvi 760
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: City Navigator Europe NT 2008 vs. Atlas Czech 7 NT

Příspěvek: # 18074Příspěvek freewall

Hm, to mě překvapuje a zklámává, snad vyjde nějaký upgrade :(
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
lada5232
Příspěvky: 3
Registrován: 11.1.2008, 14:01

Re: City Navigator Europe NT 2008 vs. Atlas Czech 7 NT

Příspěvek: # 18125Příspěvek lada5232

Potřebuju pomoc nebo radu. Mám v Nokii N95 Garmin Mobile XT s mapou Atlas Czech 7 NT, která je instalovaná přes program Garmin Map Source. K tomu mám k dispozici v PC ještě mapu City Navigator Europe NT 2008, ale tu mám jen jako soubor 'gmapsupp.img' o velikosti cca 1,3GB. Chtěl bych mít nainstalované obě mapy ale nevím jak na to. "ČR" má dobré pokrytí všude, "Evropa" je Evropa ale zas nemá plné pokrytí ČR. Ideální by byla Evropa s plným pokrytím ČR nebo aby pracovaly obě mapy.
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: City Navigator Europe NT 2008 vs. Atlas Czech 7 NT

Příspěvek: # 18132Příspěvek MilanSu

Nevím, jak je to u Mobile XT, ale v klasickém Garminu si můžeš nahrát kolik chceš koupených map (tedy kolik se ti jich vejde) a pak přepínáš mezi nimi, respektive vždy vybereš, kterou chceš používat. Tak u XT by to snad mělo být podobné, ale nikdy jsem neviděl, tak možná se mýlím
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: City Navigator Europe NT 2008 vs. Atlas Czech 7 NT

Příspěvek: # 18133Příspěvek Docent

Jdou tam jen 3, soubory s mapami se musí přejmenovat. Už nevím jak (ale postup lze najít na jistém serveru věnovaném výhradně programům koupeným za 5 prstů), po pár dnech to letělo z PDAčka díky neskutečně pomalému překreslování mapy.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět