Výpočet trasy

Vše o navigacích značky TomTom
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 19391Příspěvek Docent

Gumajz píše:TomTom už také vyrábí verzi 8,jak v mapách,tak v navcore...
Nicméně ani ta verze 8 stále nemá optimální trasu... Což, uznávám, na západ od Rozvadova nevadí, u nás ano, a citelně. BTW to netvrdím jenom já a mudrunka, ale třeba i Marek Lutonský z navigovat.cz :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Zdeněk Málek
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 7:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 19394Příspěvek Zdeněk Málek

Dovolím si i já trochu přispět do této plodné debaty.
Měl jsem TomToma 5 v IPAQu 3815, pak Tomtoma6 na IPAQu hw6915. Najezdil jsem s nima dost kilometrů a byl jsem spokojený. Letos jsem si koupil "velkýho tomíka" TT930T. A řeknu vám, že je to něco úplně jiného.
Chci tím říct, že mít zkušenost s Tomtom6 a generalizovat to na všechny Tomtomy je :silis:
A to, že TT nemá optimální trasu je pravda. Ovšem zatím mi to vůbec nechybělo, protože když si zadám nějakou trasu, zadám vypočítat, pak si prohlídnu vypočtenou trasu a ta se mi nelíbí, jednoduše zadám přepočítat trasu a TT nabídne trasu jinou, další. Takže si můžu vybrat trasu jakou chci. A některá z nich je jistě optimální.
S navigováním po nezpevněných cestách jsem se zatím nesetkal.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 19395Příspěvek Crusy

Hodilo by se nejkratší s individualním výběrem silnic 1-2..třídy..,nebo něco jako zjednodušený itinerář- navigovat- zadat více cílových míst v pořadí průjezdu....
Někdy ten přepočet stejně nenajde idealní trasu,respektive tu po které se jezdí..např. Ústí n.L. - Verneřice /Valkeřice/ naviguje přes les /Těchlovice/a trasu přes Velké Březno vůbec nenajde.Přitom jde o hlavní tah na Úštěk... :zamysl:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 19396Příspěvek Suky

Snad mi prominete (používám TomTom) stupidní otázku: mnoho lidí operuje optimální trasou, kde najdu definici tohoto pojmu ? :zamysl:
A mimochodem, nejenže nechápu lidi, co používají Windows, já s nimi dokonce pohrdám :grin:
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 19398Příspěvek Crusy

Tak to je spousty lidí na tom dost špatně,že používají Windows co???? No jistě bys nás mohl proškolit a vysypat sem nespočet moudrých rad proč tohle ne......Optimální trasa?, Co třeba poměr vzdálenosti a rychlosti..?? Se dívím,že si necháš radit od lidí kterými pohrdáš... :?:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 19399Příspěvek Docent

Zdeněk Málek píše:jednoduše zadám přepočítat trasu a TT nabídne trasu jinou, další.
To je sice pravda, ale pokud jsem to zkoušel, tak každá další trasa byla ještě horší než ta původní.

To Gumajz: Můžeš, prosím, na TT naplánovat nejrychlejší trasu Znojmo - Nové Mitrovice, kudy to povede?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 19404Příspěvek Gumídek

Nezlobte se,už mne to nebaví. Dělejte,jakože jsem nic nenapsal,a nic neřekl. Já se furt hádat s nikým nehodlám. Jen jsem projevil svůj názor. Vždy udělám tuto chybu,vždy vyslechnu invektiva....Jdu se věnovat radarům. Na rady se mne neptejte,jiní to vědí lépe.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 19405Příspěvek Henry

Toto vlákno raději zamknu - jste jak malí kluci!

Nikdo z vás nemůže říct, že jakákoli z těchto navigací: TomTom, Navigon, Garmin, iGo, Automapa, Mio Moov či Dynavix může být nejhořší!!! To je prostě nepochopení smyslu konkurence a variability. Každá navigace má své pro a své proti, každý uživatel má jiné požadavky a dohromady z toho nelze udělat výsledek.

Vzhledem k tomu, co dělám jsem dlouhodobě testoval všechny výše uvedené značky navigací kromě Automapy a iGo 8 v různých hardwarových zařízeních od různých výrobců. Každá z těchto navigací vám pomůže úspěšně se dostat do cíle. Sám vlastním momentálně Garmina 670, Mio Moov 370, Mio C720, TT One XL a staršího Silverguida. Na každé si umím "vyrobit" VŽDY optimální trasu, ať už přes "Vypočítat alternativu" u TT (Docente nemáš pravdu, že výsledky pak jsou ještě horší...), či pomocí vypočtení několika tras u J&T skinu u C720 nebo přes průjezdní body u Moov atd. atd.

Byl bych rád, kdybyste podobné diskuze vedli trochu s rozmyslem a uvědomili si, že vaše potřeby nemusí (ani nemohou) být stejné jako u všech ostatních. Děkuji za pozornost.
Zamčeno