novými poi smažu starší

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Uživatelský avatar
1EPE
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 16:58

novými poi smažu starší

Příspěvek: # 20196Příspěvek 1EPE

Ahojky!
Chtěla bych se zeptat, ale upřímě řečeno mám trochu strach z Jiráska 8-) ...
Pokaždé když stáhnu nové poi do Garmin Nuvi 660, všechny ostatní dříve stažené se někam vytratí. Na kartě jsou téměř 2 giga volné paměti. Poradíte, prosím??
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 20198Příspěvek Jirásek

Proboha, to jsem to dopracoval :cry: !!!!!!
Proč máš ze mne strach ? :shock3: Já opravdu nekoušu :usmev: A na dámy jsem hodný, i když jim občas stávkuje mezerník :grin:
Nově nahrávaná POI přes PoiLoader vždy přemažou starší. To je vlastnost Garmina.
Ale ono vždy nový soubor stejného názvu přemaže starší, i na PC. Jenomže se wokna většinou zeptají, zda mají přemazat.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
1EPE
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 16:58

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 20214Příspěvek 1EPE

tak neplakej.... :( jsem to tak nemyslela... :cheers:
Já jsem asi natvrdlá...já tam stáhnu např. nějaké čerpačky a pak tam chci ještě radary, ale těmi radary máznu ty čerpačky.... Tak sakriš, co s tim? :zed:
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 20215Příspěvek Jirásek

Je to sice popsáno několikrát jinde, ale jsem hodný "chlapec" tak to zopakuji. Chytřejší mne možná doplní.
1. Do jednoho zvoleného adresáře v PC stáhneš všechny pro tebe zajímavé kategorie ve formátu *.gpx
2. Do stejného adresáře stáhneš příslušné ikonky *.bmp
3. Spustíš PoiLoader
4. Nastavíš cestu ke staženým souborům a k připojené navigaci
5. Pokračuješ dle průvodce, osobně využívám ruční nastavení POI.
6. Samo se to naláduje do navi, všechno jako jeden soubor *.gpi

Pokud se rozhodneš aktualizovat či přidat kategorie, vše musíš zopakovat se všemi kategoriemi!! (kromě toho stahování již stažených - ktré nechceš aktualizovat).

Snad jsem to popsal dobře.

Upozorňuji, dělám chytrého :mad2: . Garmina mám chvilku, navíc turistickou Vistu. Ale jestli jsem vše dobře pochopil, je to obecně stejné i pro atonavigace.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
1EPE
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 16:58

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 20216Příspěvek 1EPE

Jéééé :jupi: děkujúúúúú!!!!!! :?: Jsi mohl rovnou napsat takový skvělý, podrobný návod pro blondýny a já si mohla ušetřit spoustu nervů. :palce: Tak prosím příště rovnou takhle zamachruj. A ještě jednou díky!!! :usmev:
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Valeš Jiří
Příspěvky: 1
Registrován: 6.7.2008, 21:18

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 21850Příspěvek Valeš Jiří

Já bych dodal, že je třeba používat IE. Já používám standartně Operu, ale ne všechno v ní funguje jak má, stále mi stahovala soubor .XML až IE to stahnul jak má v .GPX
Čus
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 21851Příspěvek Docent

Valeš Jiří píše:Já bych dodal, že je třeba používat IE.
A volit KSČ. Jiří, jako tvůj první příspěvek to není nejšťastnější, nejdřív si to tu přečti, trochu se porozhlédni, a pak raď, ano?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 21883Příspěvek Henry

V Opeře se to opravdu stahuje s příponou XML, ale obsah souboru je správný - stačí tedy souboru přejmenovat koncovku na GPX. V ostatních prohlížečích to funguje správně. Bohužel nevím, jakou specialitu chce Opera v hlavičce poslat, aby to vzalo název generovaného souboru takový, jaký mu ze serveru pošlu.
radek.prochy
Příspěvky: 25
Registrován: 3.1.2008, 9:19

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 21977Příspěvek radek.prochy

Ja bych jen doplnil, ze staci ty POI co chces v navigaci nechat prejmenovat napr na poi2.gpi a pak pres poiloader nahrat nove, budes pak mit v navigaci oboje. :palec:
Garmin Nüvi 270
VitaCapek
Příspěvky: 41
Registrován: 18.3.2008, 21:10

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 22480Příspěvek VitaCapek

no a pak už stačí ty různě pojmenované soubory .gpi si uklidit do počítače a až zase někam pojedu tak do navigace nakopírovat jen ty .gpi co uznám za potřebné
honzakozisek
Příspěvky: 2
Registrován: 2.1.2009, 20:17

Re: novými poi smažu starší

Příspěvek: # 24203Příspěvek honzakozisek

Jsem total laik v navigaci,ale mě se při nahrání nových poi nic nepřemaže.Nahrávám to na kartu a vždy tam mám starý i nový soubor.Garmin 250.Byl jsem na to také upozorněn a jsem mile překvapen,že se nic takového neděje
Odpovědět