Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20519Příspěvek Jirásek

Nejsi lama, já byl také mimo mísu, ale googl pomohl.
TADY je asi nejlepší vysvětlení. Opravdu je to především pro kamioňáky v rámci celé EU. Jenom nevím, jestli tam nová správkyně nacpala jenom CZ, nebo i ostatní státy EU.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
1EPE
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 16:58

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20558Příspěvek 1EPE

Zatím jsem udělala, jen CZ, ale slibuji, že se pokusím i o zbytek EU, ale bude to boj. Jinak lepší info než našel Jirásek, já o AS24 asi nepodám :zamysl: :grin:
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20575Příspěvek Tonny

Baharis píše:Já snad jen k té navigaci až na nádvoří. Vzhledem k velkému množství uživatelů a rozmanitosti jejich zaměření, nebude nikdy možné vyhovět všem. Takového turistu třeba parkoviště nezajímá a chce na nádvoří. Nelze než používat také hlavu a nechtít po navigaci, aby mě dovedla až do volného boxu na parkovišti. ...
Ano, rozumím, v případě navigace na nádvoří zámku v Mělnice šlo o příklad - příspěvek byl koncipován jako dotaz a výzva k diskusi. Abych to z mé strany nějak uzavřel - zde je popis situace.
Jakože neznám Hodonín a chci do ZOO. Pokud se nechám navigovat coby turista na POI Turistické známky, ZOO Hodonín, pak mne navigace vede po silnici Břeclav Přerov a přikazuje mi odbočit doprava do zákazu vjezdu k ZOO. Kdo zná, ví, že v daném místě se parkovat nedá /POKUD TAM AUTO NECHÁŠ, TAK TO BÝVÁ ZA 1000/ a jako neznalý Hodonína v tuto chvíli nevím, kam jet a budu bloudit. Celý problém je v tom, že v danný momet mám sice k bráně ZOO asi 100 metrů, nemám kde zastavit a parkovat a šipky k parkovišti nejsou. Samozřejmě, použiju hlavu a po trojím odbočení doprava na ul. Brněnskou, U cihelky a Lipovou Alej přijedu po asi 2,5 km na Parkoviště. Na to samé místo, kam mne navede navigace přes Hledání POI ZOO Hodonín, tedy na parkoviště k Hájence u Červených domků.
Dotaz "přespolního" tedy zní: Proč mne autonavigace vede sice 100 metrů k ZOO, kde ale není kde zastavit, proč mne nevede na P, kde je pohodlné parkování a k bráně ZOO je to 300m?
Proto také v původním příspěvku moje výzva k diskusi, zda navigovat na místo či na místně příslušné parkoviště. Asi to bude tak, že vzhledem k místním podmínkám bude rozumné postupovat individuálně.
Protože jsem Hodoňák, tak vím a znám, ale už se mne na benzínce dost lidí ptalo, kudy k ZOO - a někteří z nich navigaci měli. Ve stejné situaci se můžu ocitnout v cizím městě, viz Mělník, kdy mne navigace vedla kolem Labe, pak doleva do kopce do zákazu vjezdu až na nádvoří, ale P 150 metrů "daleko" na náměstí mi nenabídla. Přiznávám, že po použití hlavy jsem v pohodě zaparkoval, ale jde o princip.
Jinak děkuji všem, kteří se k problematice vyjádřili. Myslím, že není nutné to více rozebírat.
P.S. protože se mi na nick Tonny vlaksim nepodařilo přihlásit, zařal jsem používat Nick Tonny, který jsem si tu kdysi založil. Nick Tonny vlaksim můlže být adminy zrušen, děkuji.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20582Příspěvek Docent

No konkrétně v případku turistických známek bych předpokládal, že si je turista půjde koupit, ne že si je pojede koupit... Alespoň já jsem ještě neviděl turistu, který by se turistické známky dožadoval z okénka auta a ani na to jejich prodej není přizpůsoben, na rozdíl od prodeje produktů pokleslého stravování na americký způsob...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20585Příspěvek Tonny

Jo, Docente, to je sice pravda, jenže ten turista se zřejmě k té ZOO nějak musí dostat, pokud tedy nešlape z Břeclavě po svých /i takoví se najdou/ - nic ve zlém, ale opět jsi nezklamal, a zřejmý rozpor mezi cílem v kategorii POI Turistické známky, ZOO Hodonín a kategorii POI ZOO HODONÍN jsi jako už několikrát zavedl do filosofické úvahy , kdo a co si pojede či půjde koupit. Ale jak říkám, nejde mi o rozbroje, jde mi o uvedení toho, že někde se naviguje na "nádvoří" - rozuměj až na místo a někde se naviguje na Parkoviště, což je mnohdy smysluplnější, jako např. v mnou uvedeném případě. Každopádně po delší době sledování diskusí zde začínám chápat tvůj specifický způsob vyjadřování a pokud to mohu napsat a použít tvé přirovnání k emerice, tak tam by se řeklo - mám tě rád, kámo... :usmev: a začínám ti rozumět.
Jsem přesvědčen, že v podstatě o nic nejde, nakonec všichni na "nádvoří" nebo do ZOO přijedou, přijdou, doplazí se.... ale jde o logiku věci - některé POI jsou pojaty na místo, jiné do místa vhodného pro příjezd autem.... Tím bych si dovolil za sebe toto tema ukončit, díky, že se navzájem tolerujeme a chápeme. Zdraví Tonny z Hodonína :jupi:
P.S. Nemůžu tu dělat reklamu, ale přijeď si natankovat, ukážu ti, kde zaparkovat, aby jsi se dostal do ZOO v Hodoníně :haha:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20588Příspěvek Jirásek

Použiji parafrázi na citaci z filmu s V. Burianem - Tak já se taky vycením, když se jste se vycenili . Bohužel, MUSÍM souhlasit s Docentem.
Je nutno brát ohled na různé uživatele různých typů navigací (myslím tím auto, turistika, letectví i námořní dopravu). Kategorie vyloženě turistické vyžadují jiný přístup než kategorie "automobilové". Pokud to převedu do absurdna - jestliže bude kategorie pro Baharise CS - namorni majaky (tím CS rozumím celý svět) asi se dá těžko předpokládat že budou udány souřadnice na nejbližší parkoviště. Naprosto stejně chápu Turistiské známky, Rozhledny, Výškové body a tomu podobné (i ty ZOO).
Nevím jak kdo, ale já když někam plánuji cestu (výlet, procházku a pod.) zvážím nejdříve co vlastně chci a pokusím se zjistit nejrůznější informace. Pokud jedu autem na Křivoklát, využiji právě třeba kategorii parkovišť, nikoliv Turisické známky nebo Hrady. Naopak, půjdu-li pěšky procházkou z Berouna navštívit Koněpruské jeskyně, využiji kategorii Jeskyne, nikoliv Parkoviste. I když teoreticky je oboje možné. Pokud náhodou toto vše selže, nechám se navigovat do blízkosti konkrétního místa a potom použiji hlavu (no ......již to taky není to pravé ořechové).
Také jsem z počátku uvažoval (trochu sobecky) pouze a především jako řidič. Jistá zkušenost mne však naučila přemýšlet s větším nadhledem a tolerancí.
Hergot, to jsem se rozepsal. Jestli to nebude tou lahvinkou barrique Sauvignonu (2005) od Templářů při večeři. Příště si dám něco přímo z Hodonína :palec: ( i když ty Čejkovice taky nejsou zrovna moc daleko - 10km ???) abych podpořil Tonnyho i Baharise (a i další z této oblasti).

P.S. Případné hrubki a překlllepi prosím omluvte.

EDIT: - nikoli bohužel, ale souhlasím s Docentem.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20589Příspěvek Docent

Jirásek píše:Bohužel, MUSÍM souhlasit s Docentem.
No to "bohužel" je tam moc pěkný :cry: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
inpeek
Příspěvky: 1
Registrován: 26.2.2008, 18:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20796Příspěvek inpeek

Prosím o zveřejnění kategorií:
FR Radar_semafory
FR Radar_mobilni
FR Radar_stacionarni
DE Radar_stacionarni
DE Radar_mobilni
DE Radar_semafory
AT Radar_semafory
AT Radar_mobilni
AT Radar_stacionarni
CZ ACR

celkem 36343 záznamů

Děkuji :jupi:
Obrázek
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20798Příspěvek Docent

Bych tak moc nejásal... Pokud vím, databáze radarů civilizované části Evropy jsou povětšinou placené, a ty zdarma obvykle pocházejí z těch placených zdrojů, že... BTW ty máš možnost nějak ověřovat změny v těch radarech? A CZ ACR je co? Kasina pro furťáky?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 21103Příspěvek Baharis

Von to Tony z Hodonína popisuje naprosto přesně. Taková dopravní situace tu kolem ZOO opravdu je. Jde jen o to, pro koho je ta kategorie určena. Pokud by byla pro řidiče, není co dodat. Pokud je pro turisty (kolaře, bus, vlak), tak asi půjde o přesnost umístnění známky. Tady vede Docent.

To inpeek: Pokud jsi ty nové kategorie všechny editoval. tak mě je tvé práce upřimě líto. Není možné vystavovat cizí databázi. Otázka aktualizace, jak psal Docent, to je také i když druhotný problém.

To Jirásek: Hodoín byl v dobách své slávy moderním industriálním centerm Slovácka. Navíc lautr rovina. Vinohrad by jsi tu těžko hledal. Ty Čejkovice jsou dobrá volba, u toho zůstaň. Ještě z nejbližšího okolí můžu doplnit oblasti Mutěnic, Mikulčic a Petrova.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
shrk
Příspěvky: 32
Registrován: 12.9.2007, 11:17

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 21156Příspěvek shrk

Dotaz na CZ-poi-Cerpaci_stanice_AS24 -- nemělo by se to jmenovat CZ-Cerpaci_stanice_AS24 (bez -poi-)? dík, milí admini :mrk:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 21159Příspěvek Docent

Ale mělo, milý shrku, úplně stejně, jako by se v POI měla používat diakritika...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
jtvrdik
Příspěvky: 2
Registrován: 2.1.2008, 15:29

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 21179Příspěvek jtvrdik

prosim o zverejneni kategorie 1594 SK-Nakup_KiK. diky!
Uživatelský avatar
shrk
Příspěvky: 32
Registrován: 12.9.2007, 11:17

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 21459Příspěvek shrk

prosím o zveřejnění kategorie č. 1602, CZ-Banka_LBBW_Bank (v souvislosti s tím zanikla v ČR banka BAWAG). zároveň prosím o přiřazení ikony CZ-Banka_LBBW_Bank.bmp, která se mi po nahrání odmítá zobrazit. diky!

p.s. pro Docenta (s velkým D:) u diakritiky jsem se donedávna řídil pokyny Jiráska, viz Navod_POI.pdf (přidán na RapidShare 5.5.2008): "upozorňuji, že v názvu NESMÍ být diakritika, mimo čárek, a jeho délka může být maximálně 63 znaků".
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 21460Příspěvek Jirásek

Omlouvám se :oops: , částečně moje chyba. Od tvorby návodu se toho tady hodně změnilo. Budu muset návod přepracovat. O víkendu se do toho vrhnu.
Datum na RS je pouze datum přesunutí souboru z mého hostingu na RS (snížení zátěže), návod vznikl daleko dříve.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Zamčeno