Změny na online.poi.cz

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 1651Příspěvek Henry

V poslední době došlo k několika malým změnám na online.poi.cz, které bych chtě zde uvést:

- zaregistrovaní uživatelé si ve svém nastavení (klepnutí vpravo nahoře na Uživatel: [USERNAME] mohli všimnout různých zatržítek (viz obrázek). Jde o uživatelské nastavení zobrazování různých položek. Z popisku by mělo být jasné o co jde.
- ikonky pro stažení (věčné téma) - přidal jsem možnost stahovat ikonku pod správným názvem i z sekce "ZÁZNAMY" - před nadpisem v titulku a vpravo od tlačítka "GENEROVAT A STÁHNOUT OV2 SOUBOR". Dále bych jen připomněl, že stáhnout ikonu se správným názvem lze kromě přehledu kategorií i v sekci "Ikony", pokud je nějaká kategorie vybrána, tak klepnutí na jakoukoli ikonu způsobí stažení se správným názvem. Pokud žádná kategorie vybraná není, tak se stáhnou ikony pod názvem "CZ-ikona.bmp". Vždy je ale nutné klepat na ikony levým tlačítkem! Pravé totiž neovlivním.

Pokud máte nějaké návrhy, co by se dalo ještě nastavovat uživatelsky, tak to napište sem.
Přílohy
adm.jpg
adm.jpg (15.13 KiB) Zobrazeno 11685 x
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1799Příspěvek Henry

Byly provedeny další změny:
- upravena verze pro PDA a smartphony - seznam kategorií je teď jednoduchý seznam, s názvem kategorie, ikonkou ke stažení a stažení ov2 souborů. Ti co chtějí starý kompletní seznam zobrazovat na PDA, tak v uživatelském nastavení si dejte "Úplné zobrazení v PDA".
V uživatelském nastavení dále přibyla volba "Zobrazení pro GeoSat2", pokud toto zařízení máte můžete zaškrtnout příslušné políčko a zkoušet.
V seznamu kaegorií a seznamu POI bodů jsem přesunul vyhledávání nahoru a zároveň u seznamů bodů přesunul dolů omezení souřadnicemi.
Dále jsem přepisoval veškeré popisky kvůli budoucím funkcím, naleznete-li někde chybu, tak dejte sem vědět, díky.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2100Příspěvek Henry

Jak jste si možná někteří všimli, byl změněn způsob a princip posílání informací o nových POI bodech. Už se neposílá mejl správci kategorie, ale body se zařazují do fronty přímo na webu.
!!Pro zvětšení šance na úspěšné autorizování záznamu, vložte do poznámky upřesňující informace (budou se zobrazovat pouze správci) a také svůj e-mail pro zpětný kontakt!!

Správce (nebo Asistent-popíšu dále), který má ve frontě záznam u svých kategorií, uvidí pod svým nickem informaci (odkaz) o počtu záznamu ve frontě (není-li žádný záznam ve frontě, tak se nic neukazuje). Po klepnutí na daný odkaz pak má možnost záznamy ve frontě editovat, mazat či autorizovat.

Uživatel po klepnutí na zvoneček si nyní musí vybrat, zda-li přidává nový záznam nebo upravuje stávající, před odesláním proběhne kontrola souřadnic a uživatel vidí "jak to bude vypadat" ještě před konečným odesláním.

Otázky k diskuzi jsou dvě.
1. Jak informovat správce, že má nevyřízené záznamy ve frontě (kontrolní e-maily, Win32 program po spuštění PC, ...)
2. Zda-li umožnit "přispěvovatelům" kontrolovat, co se s jejich příspěvkem stalo

Nyní je možné stanovit si asistenty, kterým je možné dát právo pro čtení (prakticky význam jen v tom, že tito lidé vidí i soukromé kategorie) nebo plný přístup, kde mohou tito asistenti i upravovat, přidávat a mazat záznamy, také se jim bude zobrazovat informace o počtu záznamů ve frontě.

Dále jsme stanovili, že všechny nově vytvářené kategorie budou označeny za soukromé a správce ji na veřejné sám změnit nemůže. Musí požádat některého z adminů (já, Rossini, Libor_M ...) o "zveřejnění". Bude-li to aspoň trochu zajímavá kategorie, tak není sebemenší problém. Cílem tohoto je zpřehlednění kategorií (např. nepovolíme kategorii CZ-Me_oblibene_mista s pěti záznamy atp., tyto patří do soukromých).

Dále jak o ochrana proti robotům bylo přidáno ověření kontrolním kódem při registraci nového uživatele. Bylo opraveno stahování příloh.
nOvYl
Příspěvky: 27
Registrován: 3.9.2006, 5:21

Příspěvek: # 2101Příspěvek nOvYl

Super, myslim ze to vsem usnadni praci.
Jen nekam zmizela nutnost zada e-mail pred vlozenim noveho zaznamu, to si myslim ze je pomerne uzitecna vec.
TomTom 910
chromos
Příspěvky: 13
Registrován: 8.12.2005, 6:44

Upload poi

Příspěvek: # 2107Příspěvek chromos

Je to problem u me nebo na serveru? Nejsem schopen nahrat na server body CZ-Geocaching.
chromos
Příspěvky: 13
Registrován: 8.12.2005, 6:44

Příspěvek: # 2108Příspěvek chromos

Tak to zkousim a zkousim, a ted uz mi http://online.poi.cz/ dokonce hlasi Not Found.
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2109Příspěvek MilanSu

Ba, ba, ja mam taky NotFound. Co se tyce upozorneni, rozhodne mailem
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2113Příspěvek Henry

nOvYl píše: Super, myslim ze to vsem usnadni praci.
Jen nekam zmizela nutnost zada e-mail pred vlozenim noveho zaznamu, to si myslim ze je pomerne uzitecna vec.


A mám ten e-mail přiložit na konec poznámky? např. takto: [TEXT POZNÁMKY] - Od: erespiklosnemenci@hunarscepenkam.os

Jinak nedostupnost stranek po půlnoci způsobil CRON, který má čistit nepoužívané (generované) soubory a místo toho smazal i obsah stránkek online.poi :?:
Už to jede a opravil jsem i upload souborů v ov2.
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2117Příspěvek MilanSu

To Henry : tak jsem dnes u sebe nasel 2 cekajici zaznamy, tak jsem je testoval.
Doplneni do zaznamu v pohode, vcetne moznosti doplneni poznamky. Musi se ale rucne doplnit u zaznamu to Z (to by asi slo automaticky), a je treba doplnit rucne poznamky, ktere se uvadi ke kategorii. Zde asi vidim vetsi problem, protoze nekdy je to zmena pozice, zmena firmy ...., cili spise jako moznost doplneni poznamky k zaznamu, pridat jeste moznost doplneni poznamky ke kategorii. A zde by jeste bylo uplne super, ze pokud bych ten den (dnes) pridaval poznamku ke kategorii, tak by se pouze napsalo 1x 10.10.2006 - MilanSu (jako je to dnes) a pak by se psali jednotlive polozky (tak jako to delam dnes rucne)
Je to popsane trochu kostrbate, ale asi vis co myslim

EDIT " a jeste by bylo dobre, pokud by se spravci zobrazovali poznamky ke kategorii tak, aby aditacnbi formular byl nahore. Nekdy je jiz pomerne
dost poznamek a je nutno listoval ....

EDIT2 : doplnoval jsem jednu polozku - zmena pozice, zde OK, ale pak jsem doplnoval jednu novou (Shell) a zmatlo mne ze zustal zobrazen nazev kategorie, kterou jsem mel otevrenou predtim, ale po znovuotevreni kategorii uz to bylo OK. Ale byl doplnen spravne zaznam do SHELL, ale nejde zmenit Z a doplneno poradove cislo zaznamu 7.
Podle ceho se urci, kam se ma nova polozka doplnit, asi podle dotazu vid
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2119Příspěvek Henry

Vše výše uvedené by mělo být funkční, včetně Milanových návrhů. Ten text v poznámce " - Od: [jmeno]@[domena].[tld] se ale objeví až u nově vytvořených záznamů, u těch stávajících to není!
Jo a jako vždy jsem to neměl čas odzkoušet :o)
Naposledy upravil(a) Henry dne 15.10.2006, 21:49, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2122Příspěvek libor_m

Henry, prosil bych upravit text pro poznámku do standardního tvaru:

"[datum autorizace (dd.mm.yyyy)] - [jmeno]@[domena].[tld] - "

Za tu pomlčku s mezerou pak správce dopisuje, zda je to "přidáno", nebo "změna pozice" popř. jiná poznámka dle nutnosti.

Poznámka ke kategorii je v poho.

Jinak jsi opět odvedl kus poctivé práce, chlape :D Díky.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2124Příspěvek MilanSu

Presne jak pise Libor, zase je aktualizace snazsi, driv jsem musel preskakovat z okna do okna a Ctrl+C Ctrl+V.

Testovani : Udelal jsem si zkusebni novou polozku jako host a zaradil do fronty.
Po autorizaci polozky se zobrazi prazdne okno s hlavickou Poznamky-, pokud byly ve fronte 2 polozky, u druhe uz je to v poradku.
Z-tko se doplni v pohode, ale text poznamky ke kategorii se nedoplni.
Nevim jestli neco nedelam chybne, ale po zobrazeni fronty, zkontroluji polozku a upravim text poznamky k polozce a text poznamky ke kategorii a autorizuji (tam asi nelze udelat chybu). Taky bych se vsak primlouva na standartni tvar poznamky k zaznamu jak pise Libor.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2126Příspěvek Henry

MilanSu píše: ...Po autorizaci polozky se zobrazi prazdne okno s hlavickou Poznamky-, pokud byly ve fronte 2 polozky, u druhe uz je to v poradku....


To se mně nepodařilo nasimulovat, dělal jsem před tím nějaké změny, tak je možné, že jsem to opravil při něčem jiném.
Změnil jsem i tu výchozí poznámku k položce (mělo by to poznat, zda jde o přidání nebo změnu názvu či souřadnice).
Zapomněl jsem doplnit, že aby se přidala poznámka ke kategorii, tak se k tomu výchozímu textu musí něco napsat (kontroluju počet znaků a není-li větší, tak se poznámky ke kategorii nemění), jinak mi to totiž jde...
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2136Příspěvek MilanSu

To Henry : Uz je to v pohode, zrejme jsem to delal chvilku nez jsi dal novou verzi.
Jenom jeste formalni uprava, misto pridano, davame (alespon ja) nova pozice a pri zmene zmena pozice.
Poznamka ke kategorii se prida, ale pokud delam vice zaznamu stejne kategorie, tak se furt opakuje DD.mm.yyyy - MilanSu napsal ..... (jde samozrejme opravit rucne, ale ...)
Oznamovani zmen spravci, doporucuji moznost poznamky i u zmeny pozice - treba jenom zmena nazvu, oznameni o zruseni polozky .... a dalsi zpravy, aby spravce vedel o co jde (nyni jde pouze k nove polozce)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2138Příspěvek Henry

Udělal jsem to tak, jak to píše Libor, tak se mezi sebou pobijte a dejte mi vědět :)

To s tím opakování "...MilanSU napsal..." to bude horší, jedna položka neví o druhé, natož z jaké je kategorie, či kdy bude přidána... Zkusím ještě popřemýšlet.

Je pravda, že jsem pozapomněl na to, že někdo bude navrhovat odstranění záznamu, takže nyní je nutné odmítnout žádost, vyhledat záznam a smazat ho, takže až mi chvilka dovolí, tak to upravím.
Poznámku tam nemám proto, že se automaticky poznámka doplňuje: změní-li název, doplní se "změna názvu", změní-li souřadnici(e), doplní se "změna souřadnic", změní-li se oboje, doplní se "změna názvu a souřadnic". Jen to odstranění musím vylepšit.
Odpovědět