TT nekomunikuje s SD

Vše o navigacích značky TomTom
FannyInDaUK
Příspěvky: 6
Registrován: 2.11.2008, 17:16

TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22089Příspěvek FannyInDaUK

Zdravim vsechny.

Koupil jsem si TT GO510 a jsem s nim zcela spokojeny. Jen jsem ho chtel zaktualizovat. Tak jsem si dal TT HOME a podle vyhledání jsem nainstalovat novy update: Guick GPSfix a zrejme novou aplikaci pro TOMTOM GO510/GO710.
Nasledne jsem vypnul a zapnul. Po zapnuti se tam jen ukaze : Zadne mapy nebyly nalezeny.
Takze hadam, ze se tam mezi sebou pre nova a stara vezre a vzajemne nekomunikuji.
Problem je v tom, ze jsem si neudelal zadnou zalohu originalu. Takze jsem bez map. Nevim co s tim udelat!

Poradite nekdo, jak tohle vyresit?

Diky za predem za pomoc.
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22090Příspěvek P800

Koupil jsi TomTom s "nekoupenými" mapami. V případě GO 910 naformátuji disk, vložím do kolébky, spustím TomTom Home. Aplikace se nainstaluje ve skocích až na poslední verzi (skončím u verze, kterou požaduji). Před formátováním (v případě GO 510 asi tedy paměťové karty) je vhodné zálohovat adresář s mapami.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22091Příspěvek Gumídek

Přesně tak. Měl jsi tam neoriginální mapy. Minulý majitel tam měl upirátěné mapy. Ty byly nastartované přes změnu v navcore, a tím, že se nahrál navcore nový a v pořádku, tak zmizely mapy.....A nedávej příspěvek do dvou fór, stačí jedno....
p12k
Příspěvky: 18
Registrován: 6.4.2008, 8:48

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22095Příspěvek p12k

Nechci tady kecat zkušenějším,ale mě se stalo něco podobného.Po sformátování karty,natažení mapy ze zálohy a nahrání nového NC tam žádné mapy údajně nebyly.Až když jsem je tam znova natáhnul bylo vše OK.
Mám na mysli to ,že tam byly mapy dříve jak NC.JInak co jsem si užil s aktualizací NC u funkční navi jsem tu na fóru psal.
A u mne ještě jeden poznatek.U poslední instalace NC mi to hlásilo při stahování různé chyby.Takže vždy znova stahovat a o kousek dál až jsem se asi na popatnácté dostal až na konec.Pak už vše v podstatě šlo standartně.
Takže si myslím že by nemusel mít zrovna problém v neorigo mapách.Navíc tam nic takového nepíše.Chtěl jen zatualizovat navi.
TT One XL - T
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22099Příspěvek Gumídek

Teda, nevím, nevím. Mám třetího TomToma, nejdříve starého One, pak XL, teď 730, a nikdy jsem tento problém neměl. A měl jsem mapy různé...Vždy legální....Proto koukám jako blázen. Nikdy mi TT nenapsal, že mapy nevidí. Zato jsem ale měl v ruce pár navigací, kde údajně byly originál mapy, a při aktualizaci navcore na novou verzi zmizely...A najednou jsem se dozvěděl, že ty mapy mu tam dal kamarád, a že se mu dušoval, že jsou originál. A na otázku, odkud je ten kamarád měl řekl, že je okopíroval ze své navigace. A jsme u toho. Já netvrdím, že musí vědět, že ty mapy jsou nelegální. Kupoval to s přesvědčením, že jsou legální...Nebyl by první, ani poslední, koho někdo podvedl. V případě, že má zálohu, stačí je mapy nakopírovat zpět, a jestli neprojížděl navigaci "clear flashem", tak jsou v paměti přístroje tyto mapy zaregistrované, a tedy je přístroj načte...
FannyInDaUK
Příspěvky: 6
Registrován: 2.11.2008, 17:16

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22106Příspěvek FannyInDaUK

Diky za odpovedi...
zatim sice nevim co s tim udelat....ale i tak dikes.

Ten TT je koupeny, originalne zabaleny a SDecka na sobe maji nalepky s napisem TomTom.

Uz jsem psal prodejci, zatim zadna odpoved.

Zalohu bohuzel nemam, takze to nemuzu vratit do puvodniho stavu.
Zkousel jsem se divat na soubory zmeneny k datu aktualizace a postupne je davat pryc ...ale to taky neni ta nejlepsi cesta, je tam toho moc.

Tak me napadlo upgradovat samotnyho Toma, protoze se zda, ze po zaktualizovani pametovky spolu proste jen nemluvi.
Otazka je kde a jak....zkusim jejich webovky.

:zamysl:
FannyInDaUK
Příspěvky: 6
Registrován: 2.11.2008, 17:16

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22109Příspěvek FannyInDaUK

Tak zadny jiny aktualizace, nez ty co uz mam stahnuty na karte neexistuji. Prosel jsem cely jejich stranky a k nicemu jsem se nedobral.
Co ted zkousim je format SDecka, potom TT HOME, stahla se mi TT aplikace a katra je v podstate cista, jen v tom zakladu.
Ted ze zalohy zkousim kopirovat slozku po slozce a uvidime co to udela.
Dochazi mi uz inspirace....sedim nad tim uz dva dny :)

No pri nejhorsim si koupim dvd s mapama a cely to prehraju. Coz je ale ta posledni moznost :-P
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22120Příspěvek P800

Za kolik jsi koupil TomTom GO 510? Tento model už nějaký měsíc není na pultech. Ptám se v souvislosti s Tvým rozhodováním o koupi DVD s mapami, aby jsi se nedostal na hodnotu zařízení samotného. V daném případě je levnější zakoupení a platba mapových podkladů přes web. Např. na Aukro.cz lze sehnat TomTom GO 910 za cca 5 tis. Kč a jen samotné mapy Střední a západní Evropa přijdou na cca 2.500,- Kč
FannyInDaUK
Příspěvky: 6
Registrován: 2.11.2008, 17:16

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22121Příspěvek FannyInDaUK

Nevim jak to chodi v Čechách. Už pár let žiju v Anglii. Koupil jsem to tady pres ebay, neco jako aukro nebo ikup.
Opravdu jsem vyzkousel vsechno, dokonce i flashnout, ale nezabira nic.
No porad na to mam zaruku pul roku, takze jim to muzu vratit, aspon doufam.
Jinak jsem se ted dival a SD kartu se zapadni Evropou muzu sehnat za 37 liber, novou. Coz neni zase tak zly.
Normalne to stoji dvakrat tolik.
Stejne to nechapu, proc to nejde.Že by opravdu ty mapy nebyly originalni? Jen doufam, ze kdyz si koupim novou kartu, tak to bude fungovat.
Vzdal jsem to...musim vymyslet, co dal.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22125Příspěvek Gumídek

TomTom 510 je už dost dlouho vyběhlý typ. Prodával se v době, když jsem já kupoval starý typ TomTom One....Kdybys koupil novější typ, máš tam i nové mapy....
FannyInDaUK
Příspěvky: 6
Registrován: 2.11.2008, 17:16

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22147Příspěvek FannyInDaUK

No uprimne, kdyz jsem ho kupoval, tak jsem o satnav nevedel vubec nic. Zajimalo me jen co to umi. A ta 510 to splnovala i za rozumny penize. Navic je tam upgrade z 510 na 710, takze v podstate mam o tridu vyssi.

No jinak jsem uz psal na TT online podporu, tak s nima uz kominukuju a prodejce mi uz taky odepsal. Nevi co to je, ale muzu mu ty karty poslat a on se na to podiva. Tak se to aspon uz hybe nejakym smerem :))
kmarty
Příspěvky: 28
Registrován: 11.1.2007, 22:55

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22199Příspěvek kmarty

FannyInDaUK píše:Navic je tam upgrade z 510 na 710, takze v podstate mam o tridu vyssi.
Onen "upgrade" spociva pouze ve vymazani souboru go510.dat, ktery nedela nic jineho nez ze navigaci Go710 rika ze se ma hlasit jako Go510.
Po HW i SW strance jsou Go510 a Go710 naprosto shodne. Odlisnost je pouze v souboru go510.dat, ve velikost prilozene SD karty a v mapach dodavanych pri koupi navigace (Go510 ma v originale pouze regionalni mapy, Go710 ma mapy zapadni evropy).
Zkratka pouze marketingove oznaceni.
TT Start 20, Apl. 11.031.860447.74 (0) (2528, 13.2.2012), OS 824205, GPS 2.16.201 88313, CE_Europe v885.4007; MyTomTom 3.1.0.567; OS X 10.7.3
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22207Příspěvek Jarda (J)

No já bych ti poradil koupit novou mapu (mapy) přes TT Home. Máš tak po problému. Co ti prodejce řekne, když mu pošleš prázdnou kartu ? "Chyba je na Vaší straně, smazal jste si kartu. Na to se záruka nevztahuje..." Každopádně, já kupuju rok co rok mapu novou a nemám problém. Stejně na kartě co jsi měl už jistě byla stará mapa, takže by k tomu muselo jistě dojít.
Nákup mapy přes TT Home, je snadný, rychlý a bezpečný když je v cajku net. Neplatíš poštu, ani médium. Po zaplacení dostaneš fakturu v PDF a kdyby se stahování nepodařilo, třeba vybiješ baterku v noťasu :-) tak není problém opakovat. Já nikdy neopakoval, vždy bez problémů.
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22209Příspěvek Gumídek

Souhlas, pár map jsem kupoval, a nejen pro sebe....A i na pomalé lajně, kde to trvalo 3 hodiny, tak žádný problém. A ceny za mapu nejsou nijak horentní...
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: TT nekomunikuje s SD

Příspěvek: # 22217Příspěvek Kozelsky

presne jak pise GUMAJZ, ja vcera kupoval novou mapu pres TTH a hned ji stahoval pres nejpomalejsi ADSL od O2 a trvalo to asi 3 a pul hodiny.
TomTom GO930T
Odpovědět