Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

Odpovědět
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23649Příspěvek Docent

vilik píše:Ovšem uvědom si, že chyby se vyskytují na všech mapách. I na těch tvých. To nemůžeš popřít. Rozdíl je v tom, že majitelé TomTomů mají šanci mít ty chyby bezplatně přes MapShare opravené. Ty ne. :osli:
To máš sice pravdu, ale když se podívám na různých fórech (ostatně i tady, byť v poměrně malé míře) na inteligenční úroveň majitelů navigací, tak bych měl celkem hrůzu z toho, jaké opravy se mně vlastně stáhnou :blee: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23651Příspěvek vilik

Abych se vyhnul tomu, co tady popisuješ, tak v TT existuje volba, lépe jedna z voleb, která umožňuje stahovat pouze ověřené opravy. Jmenuje se to Absolutní a jsou to změny ověřené společností TomTom. Tyto stupně jsou 4 a tak je na výběr (NC 8.300).

Ovšem mám povoleno stahovat vše, od samého začátku, co MapShare existuje a zatím jsem se nesetkal s jediným případem, kdy by byla úmyslně, nebo neúmyslně zadaná nějaká chyba. Ale třeba má někdo jinou zkušenost. :zamysl:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23667Příspěvek Gebič

Take stahuji od zacatku vse a zatim oki... Ale taky mam hruzu, co kdyby nejaky blb neco uzavrel... :zamysl:

Zatim jsem maximalne spokojeny....
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
p12k
Příspěvky: 18
Registrován: 6.4.2008, 8:48

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23669Příspěvek p12k

Tak bohužel já nedávno na jednu neexistujíci uzavírku narazil. Když mě navigace honila po kotárech a nechtěla se nechat ukecat na trase která mi vyhovovala.Podrobným zkoumáním jsem zjistil uzavírku.V opravách jsem ji smazal a fyzicky tam opravdu nebyla.Ani nic nenaznačovalo,že tam třeba nedávno byla.Podle místa označení se mělo jednat o most.
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23680Příspěvek Gebič

Myslis, ze by nejaky zaskodnik? Jelikoz ja zatim v pohode, ale urcite takovy pripad nastat muze, takze si rikam, jestli pak neni lepsi prepnout na sterdni uroven? Ma jeste nekdo nejakou takovou udalost? JInak bych uvazoval o zmene z nizke na stredni.... :zamysl:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23681Příspěvek Ivo

Me se taky jednou stalo, ze me navigace hnala oklikou kvuli kousku uzavrene silnice, i kdyz podle dopr. znaceni se tam nic nedelo. Nedal jsem na navigaci a jel (od toho mame mozek, ze ;) ) a usekem bez problemu projel. Ale bylo pravda, ze se tam musela nedavno nejaka oprava silnice dit. Takze na vylozene zaskodnictvi jsem nenarazil. Spis je otazkou, jestli ten, kdo zada treba uzavirku nejake silnice z duvodu opravy, si take pohlida, ze silni je jiz otevrena a opet provede opravu... :zamysl:
A pak je otazka jak normalne v mape poznat, jestli je chyba v mape nebo prisla z MS. To by clovek musel vymazat opravy MS, aby se to dozvedel...
Ja proste pouzivam vsechny opravy z MS a samozrejme se koukam co je kolem za znaceni a podle toho jezdim... :blazen:
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23682Příspěvek Docent

Co vám ukazuje TT - Praha 6, Vlastina ulice? Průjezdná nebo ne?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23683Příspěvek Ivo

Neprujezdna v useku Vlastina/U Silnice - Vlastina/Ke Dzbanu.
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23684Příspěvek Docent

No a to už právě není pravda... Původně bylo naplánované uzavření do 31.12.2008, ale silničáři si zřejmě dali nějaký kapitalistický závazek a už to průjezdné je, tenhle čtvrtek jsem tam normálně jel.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23685Příspěvek Gebič

Prave jsem to opravil... Jsem zvedavy, jestli nekdo zkusi pokus a necha si to uzavrene, abychom poznali jak hbitej je TOMTOM na uzivatelske upravy... :grin:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23688Příspěvek Tonny

1.12.2008 jsem přes MapShare zadal nový kruhový objezd v Hodoníně, křižovatka Velkomoravská-Dvořákova a jako novou ulici přeložku ulice Sadové /nové zaústění na zmíněný kruhový objezd/.
V listopadu jsem postupně zadal opravy kolem Hodonína a Strážnice, kdy polní cesty byly vykazovány jako silnice. Také si to pohlídám při aktualizaci.
V Hodoníně, ulice Marxova, úsek mezi G. Preissové a Sídllištní jsem zadal omezení na 30 km - často tam měří, na křižovatce Marxova-Brandlova za 15 let šest smrtelných nehod. Na to, že je to místní komunikace, docela dost. Můžete prosím někdo zjistit, zda máte na zmíněném úseku 30km/h? Díky.
Doplněny rychlosti na ulicích v Hodoníně, namátkou Žižkova, bří. Čapků, Bratislavská, a na některých místních komunkacích v části bažantnice omezení na 30 km/h.
Kdypak to Tomíci opraví i v nových mapách?
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23689Příspěvek mila-p

1. "Uzavřel" jsem Vyšehradský tunel + část Rašínova a Podolského nábřeží, když tam v listopadu probíhala rekonstrukce (dočasná změna v MS). Ihned po jejím skončení jsem to opět zprůjezdnil a po stažení oprav MS to bylo opět uzavřené. Předpokládám tedy, že tu uzavírku zadalo víc lidí a jelikož mám úroveň nastavenou na "střední", je možné že otevření toho úseku nahlásil jen málokdo, nebo třeba jen já a proto se oprava nekonala.
2. Zkontrolujte si na svých mapách ještě například Benátskou v Praze, kterou jsem také dočasně uzavíral (od ulice Na Slupi) - cca 2 týdny je už průjezdná, tak jestli to máte dobře.
3. Sokolovská v Praze 8 od Urxovy ke Švábkám kolem Kaizlových sadů je trvale uzavřena - máte ji průjezdnou, nebo ne?
4. Ankarská, Praha 6 k Vypichu byla dočasně delší dobu jednosměrná - po opětovném zobousměrnění jsem to vrátil do normálu - Libocké se toto týkalo taktéž.
5. Všiml jsem si, že v mapách v 815.2003 je již uvedena jižní objížďka Letenské pláně (z Badeniho ul.), až na to, že její vyústění je uvedeno jinde. Milady Horákové kolem Sparty je jednosměrná k Hradčanské, takže opravy MS zřejmě v tomto směru fungují dobře...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23695Příspěvek Gumídek

Jo, jenomže ta objížďka Letenské pláně je z hlediska oprav nesmysl. Prvního mimopražského to povede k technickému muzeu , na chodník a do parku. Myslím až se za pár dnů zavře Letná z obou stran, a bude se Badeniho jezdit obousměrně. Tam je ta objížďka vedena po bývalé parkové cestičce........Opravy uzavírek ano, s těmi souhlasím, ale když se vybuduje nová ulice(a která není v mapě), tak uzavřít starou je blbost. Protože mapa tam novou silnici nemá, tedy zaregistruje nemožnost další jízdy a požene tě o pár kilometrů jinam....To je dnes vidět na Švábkách....Tam je MapShare spíše fabrikou na problém, než pomocí. Zase myslím pro ty, kteří nejsou místní....
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23696Příspěvek Gebič

mila-p píše: 2. Zkontrolujte si na svých mapách ještě například Benátskou v Praze, kterou jsem také dočasně uzavíral (od ulice Na Slupi) - cca 2 týdny je už průjezdná, tak jestli to máte dobře.
3. Sokolovská v Praze 8 od Urxovy ke Švábkám kolem Kaizlových sadů je trvale uzavřena - máte ji průjezdnou, nebo ne?
4. Ankarská, Praha 6 k Vypichu byla dočasně delší dobu jednosměrná - po opětovném zobousměrnění jsem to vrátil do normálu - Libocké se toto týkalo taktéž.
5. Všiml jsem si, že v mapách v 815.2003 je již uvedena jižní objížďka Letenské pláně (z Badeniho ul.), až na to, že její vyústění je uvedeno jinde. Milady Horákové kolem Sparty je jednosměrná k Hradčanské, takže opravy MS zřejmě v tomto směru fungují dobře...
2. Ulice stale uzavrena, takze pockam az ji tomik otevre...
3. taky okoi neprijezdna
4. tady je to oki i Libocka je oki
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 23697Příspěvek Gebič

to Tony: Nemam zde 30km/h mam tu 50km/h, asi to bude v novych mapach... :zamysl:

Ps: Nejvetsi sranda bude az se zjisti, ze TT ma 3 tydenni zpozdeni.. :blee:
Naposledy upravil(a) Gebič dne 21.12.2008, 12:08, celkem upraveno 1 x.
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Odpovědět