POI do Garmin Mobile XT

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

dieselboss
Příspěvky: 4
Registrován: 5.2.2008, 22:52

POI do Garmin Mobile XT

Příspěvek: # 12106Příspěvek dieselboss

Ahoj lidi, todle téma jsem zde neviděl a tak snad nebude chyba když ho sem přidám. Mám problém s POI do N95 a Garmin Mobile XT. Zkoušel jsem to i přez MapLoader i normálně přetáhnout do složky a nic a stahuju podle mého i správný typ souboru. Prostě když pak koukám do mapy tak žádná změna. Pokud máte někdo nějakou radu tak sem s ní. Dík
capp
Příspěvky: 1
Registrován: 9.12.2007, 16:31
Bydliště: Brno-Žebětín
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 12464Příspěvek capp

Musíš k tomu mít prográmek.. POILoaderforWindows_242.exe .. a Waypointy pro převod ve formátu .gpx stažené z POI.cz.Alespoň já to tak dělám. ;)
lada5232
Příspěvky: 3
Registrován: 11.1.2008, 14:01

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 12519Příspěvek lada5232

Jak správně uvedl capp, nejprve musíš mít POI ve formátu *.gpx a potom je nahrát do telefonu přes POI Loader. To telefonu se vlastní sada POI zapíše na kartu do složky /Garmin/POI a to vždy jako soubor s názvem "poi.GPX". Každá další sada POI se ale nahraje se stejným názvem a přemaže tu předcházející sadu. Takže je nutné po nahrání sady POI změnit její název na jiný, vlastní, tj. např. Radary si změníš na "poiR.GPX" apod. POI musíš mít před nahráním do telefonu v nějaké složce, kde budou dva soubory - tj. *.gpx a *.bmp. Soubor *.bmp je ikona (obrázek) který se bude zobrazovat na displeji. Namísto hvězdiček musí mít OBA soubory STEJNÝ název. V menu telefonu jsou vlastní sady POI dostupné v položce Doplňky a v mapě se zobrazují až při Zoomu na 30-50m.
dieselboss
Příspěvky: 4
Registrován: 5.2.2008, 22:52

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 12655Příspěvek dieselboss

Dik chlapi, jen jestli by jste mi nenapsali kde ty věci najdu a stáhnu maploader mam ale to na ten převod ne a nevim kde to najdu tak mi prosím dejte typ.
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 12656Příspěvek Baharis

To jste se špatně pochopili. Převod na *.gpx ti udělá náš skvělý server. Ty si jen musíš ve svém Uživatelském panelu, v záložce Nastavení.online.poi.cz nastavit Výchozí formát pro stahování: gpx-Garmin. Pak se ti v záhlaví nad kategoriemi zobrazí ikona Garminu a po kliknutí na ni si stáhneš všechny radary najednou a ve formátu gpx.
:mrk:
GARMIN nüvi 670
lada5232
Příspěvky: 3
Registrován: 11.1.2008, 14:01

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 12672Příspěvek lada5232

Je to tak, server už sadu POI vytvoří ve formátu pro Garmin. Je to ta ikona diskety s trojúhelníčkem a když na ní klikneš tak si to stáhneš k sobě na PC a dále přes POI Loader do telefonu. Kdybys přesto měl nějakou sadu POI v jiném formátu (tedy pro jinou navigaci, např. TomTom je *.ov2)
a chtěl ji překonvertovat pro Garmin tak si najdi a stáhni program "PoiEdit2007-1-ENU"
dieselboss
Příspěvky: 4
Registrován: 5.2.2008, 22:52

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 12681Příspěvek dieselboss

Super dik moc jdu to zkusit :)
dieselboss
Příspěvky: 4
Registrován: 5.2.2008, 22:52

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 12682Příspěvek dieselboss

Luxusní jste jedničky, jsem vocas dík moc a mnoho šťastných Km. :)
hrasek
Příspěvky: 7
Registrován: 1.9.2008, 6:36

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 21884Příspěvek hrasek

"a v mapě se zobrazují až při Zoomu na 30-50m." ....

Jde tohle nějak změnit? Potřebuju aby se mi Garmin Mobile XT POI zobrazovaly az tak do 1.2 km.
Orel
Příspěvky: 4
Registrován: 26.3.2006, 14:18
Bydliště: Brno

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 24986Příspěvek Orel

Nazdar vsichni, torsku si nevim rady :-( Poridil jsem si GarminaM XT pro svoji E66. Navigace funguje dobre ale nemuzu si nahrat sve POI tak jak je znam z TT. Pouzil jsem POIEDIT a sve *.ov2 jsem ulozil ve formatu *.gpx (GPS ExChange Format) a vedle hned iconu se stenym nazvem. Konvertovane POI jsem ulozil do slozky Garmin/Poi/ Po zapnuti navigace se vlastni POI nenabizi. V Nastaveni mam zapnuto zobrazeni POI. Ve sprave udaju > Vlastni sady POI > to pise POI nenalezeno. Poradte kde delam chybu. Dekuji
Acer n311
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 24987Příspěvek Jirásek

Orle, Garmin není TomTom. :usmev: Import POI funguje jinak.
1. není nutno stahovat v *.ov2 a převádět na *.gpx. OnlinePoi nabízí přímé stahování.
2. předpokládám, že i do tvého Garmina na Nokii platí obecná pravidla pro tento systém, viz TADY
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Orel
Příspěvky: 4
Registrován: 26.3.2006, 14:18
Bydliště: Brno

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 24988Příspěvek Orel

Jasny, ze Garmin neni TT ale divam se na vse ocima TT. Mam v TT udelane vlastni sady POI bodu (Zakaznici, Oblibene, .... atd) tzn. nemuzu vyuzit podpory serveru POI.cz ale nejakeho externiho konvertoru. Z predchoziho prispevku jsem asi pochopil, ze bez POILoaderu to asi nepujde, prestoze jsem se v nekterem z prispevku na tomot foru o tom docetl. Chtel jsem se vyhnout instalaci dalsiho SW. Vyzkousim a diky za pomoc.
Acer n311
Orel
Příspěvky: 4
Registrován: 26.3.2006, 14:18
Bydliště: Brno

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 24993Příspěvek Orel

Jeste jednou diky za radu. Ten odkaz na navod POI Loaderu mi pomohl a rozsvitil !! :palce: Bez nej to fakt nejde :mad2:
Acer n311
patman
Příspěvky: 2
Registrován: 16.2.2009, 16:05

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 25425Příspěvek patman

Zdravim,
stahnul jsem garmin POI loader, ale nechce mi nacist ten muj soubor *.gpx - hlasi mi to ze je neplatny...
Je to soubor, ktery jsem si vytvoril ze souboru *.ov, ktery pouzivam v TomTomu pomoci programu poiconverter.
Nevite nekdo cim by to mohlo byt, pripadne poradite jiny postup na pretazeni oblibenych bodu z Tomtoma do Garmina ?
Diky
Uživatelský avatar
ssamuell
Příspěvky: 74
Registrován: 29.1.2008, 16:04

Re: POI do Garmin Mobile XT pro N95

Příspěvek: # 25426Příspěvek ssamuell

na konvertovanie pouzivam poi edit
http://www.poiedit.com/
a zatial som nemal podobny - ziadny problem.

.gpx stiahnute z poi.cz ti funguju ok?
Škoda rit biť ked sa posrala. Som nesvojprávny.
Sony Ericsson XPERIA X1i
OziExplorer - Slovakia 1:50000 VKU tourist topo
iGO 8.3 - SVK
Sygic McGuider 8.06 - SVK
TomTom Navigator 7.9 - Western and Central Europe
Garmin Mobile XT - CNE NT 2010, SVK Topo
Odpovědět