GARMIN - RADARY a ZVUKY

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Jardavoda
Příspěvky: 6
Registrován: 13.1.2008, 18:25

GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 20295Příspěvek Jardavoda

Jak nainstalovat POI body včetně radarů a k nim patřícím MP3 zvukům : Nevím, zda to jde takto o jiných, já mám GARMIN 660. Tedy:

Najítt v průzkumníkovi složku „stažené soubory“
Pravým tlačítkem dát NOVÁ SLOŽKA a tu pojmenovat třeba POIBODY
Tuto POIBODY složku znovu otevřít jako NOVÝ SLOŽKA a pojmenovat třeba RADARY
Znovu otevřít POIBODY a znovu otevřít jako NOVÁ SLOŽKA a tuto pojmenovat třeba NÁKUPY
Znovu otevřít POIBODY a znovu otevřít jako NOVÁ SLOŽKA a tuto pojmenovat třeba JÍDLO
atd, atd.
Průzkumníka opustit a přejít na http://www.poi.cz
zde se v první řadě registrovat
po přihlášení ťuknout na přihlášení
po přihlášení si vyplnit záložku Nastavení POI ONLINE
já mám Garmin 660 a mám to nastavene takto:
výchozí formát gpx-garmin
začátečník, pak číslo 15
nastavení domovu jsem nechal
pak všude NE,
až formát radar ANO
nastavení nechat jak je
ale NASTAVENÍ vložení zvuků zašrtnout ANO ..... a v uživatelském panelu si po znovuotevření ťukněte na VÍCE INFO ZDE a zde na stranu 3, kde má SMAARTY pro nás laiky připravenou berličku....... viz více níže
pak všude NE, jen zobrazení gpx ANO
jazyk cz

pak ODESLAT

potom vlevo nahoře dát MODRÉ RADARY, GARMIN GPX, a stáhnout si je v ZIP podobě třeba jen na plochu, kde se vytvoří ikona složky, kterou po otevření EXTRAHUJETE přímo do složky, kterou máte již v PC v průzkumníkovi – Stažené soubory – RADARY. To je zatím vše.
Pak si otevřete vlevo nahoře ZOBRAZENÍ, všechny KATEGORIE, a protože už server ví, že potřebujete stahovat POI body v gpx podobě, nabídne už jen tyto – sloupeček AKCE (disketa). Budete postupovat jednu za druhou co chcete, a ukládat je přímo (nejsou zazipované) do složek, které máte vytvořené v PC - nákupy do složky NÁKUPY, restaurace do složky JÍDLO atd. atd.

A nyní k tomu hlavnímu – aby na Vám GPS řekla, že se blížíte k radaru.
Díky Smaartymu – a hlavně díky jemu, jeho radám a opravdu kvalitním konzultacím ostatním, jako jsem já sám, se mně to podařilo všechno zprovoznit jak jsem chtěl – Já jsem si stáhnul na straně č. 3 jeho zazipované hlášky k radarům. Ty jsem si uložil taky na plochu, a odtud jsem je – ale pozor – extrahoval PŘÍMO ale do SLOŽKY POIBODY – tedy do té nejhlavnější.
Při extrahování se právě v této složce POIBODY sama vytvoří složka MP3 zvuků-hlášek pro radary.
Potom jsem už jen otevřel POI LOADER – instalaci jsem provedl z procházet – stažené soubory – POIBODY – a v této chvíli současně jsem zvolil REŽIM manuální – kde jsem u jednotlivých instalovaných radarů zvolil „obsahuje POI s upozorněním“ a upozornit na přiblížení - já to mám na 200 m, atd, atd.
Hodně trpělivosti a úspěchů, snad se zadaří jardavoda
voda4@atlas.cz
cristal
Příspěvky: 1
Registrován: 22.9.2008, 16:48

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 20916Příspěvek cristal

No skusal som to podla tvojho navodu,ale taku moznost,zvolit aj zvuky taka ponuka tam zial nebola.Mam Garmin nuvi 200.uff
Uživatelský avatar
Matrix_One
Příspěvky: 16
Registrován: 10.8.2008, 17:40
Bydliště: Hradec Králové

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 22141Příspěvek Matrix_One

Možná trošku offtopic, ale souvisí to taky se zvuky u radarů. V poslední době se mi stává že když se blížím k radaru, nakterý mám upozoernění na 800m, tak se mi ten defaultní zvuk přehraje pouze když minu hranici 800 m před radarem, vždycky to pak "gongalo" až dokud sem radar uplně neminul. Teď to udělá gong jen na začátku a pak už nic, nevíte čím by to mohlo být ? Mám znovu nahrát poslední firmware (mám ten nejnovější) ? Díky za případnou radu.
Garmin Nüvi 760, CNEU 2010.10, Atlas Czech 8 NT, TOPO Czech 2 Pro
pavel.p
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 8:51

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 22142Příspěvek pavel.p

Nuvi 250 "gonga" pokud je rychlost vyssi nez hlidana. Co dela 760 nevim.
Zeby jste zacal dodrzovat predpisy?
Uživatelský avatar
Matrix_One
Příspěvky: 16
Registrován: 10.8.2008, 17:40
Bydliště: Hradec Králové

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 22149Příspěvek Matrix_One

Obavam se ze tim to nebude :mrk: 760 vzdycky gongala pri vzdalenosti ktera byla nastavena jako upozorneni tak dlouho dokud sem radarem nepojel.
Garmin Nüvi 760, CNEU 2010.10, Atlas Czech 8 NT, TOPO Czech 2 Pro
pecaS
Příspěvky: 3
Registrován: 16.7.2007, 19:37

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 22174Příspěvek pecaS

chlapi jak hledám tak hledám nemůžu najít ty hlášky k radarům, pls :zamysl:

díky pecas
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 22269Příspěvek ClonyXXL

Řeším úplně stejný problém - nemůžu ty mp3 k radarům najít. A když si je dám stáhnout k jednotlivým radarům, stejně je nemám :-P
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
lim
Příspěvky: 2
Registrován: 2.3.2008, 10:54

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 24181Příspěvek lim

mp3 se neztahuji s radarama,pouze se vygeneruje gpx s odkazem na mp3/typradaru.mp3

zvuky v mp3 jsou treba tady

jinak ja mam 255WT a ta neumi prehravat mp3 ,takze jsem musel prevest do wav a v gpx prepsat cestu i koncovku souboru
a pak uz pres POILoader 2.5.2 ,pripadne nahrat jeste sox.exesox v14.0.1 primo do adresare poiloadera aby prevedl wavy na spravny format,tusim ze musi byt 16bit mono

a po tom jiz vse funguje a prehraje se jakakoliv hlaska pred radarem
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 24828Příspěvek jork

Omlouvám se ale nepochopil jsem postup umístění "POI.cz (bodů) + Radary + MP3 do PC (před použitím programu POI Loader).Pokusím se popsat mé uložení,od vás bych pobral radu zda je to dobře či špatně.Popřípadě zda by se našel někdo (a dal si práci) a poslal mi grafický náhled stromu správného umístění.
F:\Garmin\Poi\- v této složce mám viz obr.
Nebo mám mít v poi bodech i nakopírované (a rozbalené) Radary?
Dále,pokud budu do navigace (Nuvi 300) instalovat Poi.cz (body), stačí zadat jen cestu F:\Garmin\Poi , s vědomím že se nainstalují krom poi také Radary+ MP3?
Ještě jednou se omlouvám, vím jsem Lama,prosím o vysvětlení děkuji..
Přílohy
garmin.JPG
garmin.JPG (89.51 KiB) Zobrazeno 15465 x
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
fanda1
Příspěvky: 10
Registrován: 9.1.2009, 14:17

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 24936Příspěvek fanda1

Vážení odborníci,protože jsem laik a měl bych rád v navigaci upozornění na radary nejen nějakým pípnutím ale slovy "pozor radar" případně s udáním max.rychlosti jsem ochoten za to zaplatit a určitě bych nebyl sám.Nešlo by dát tyto radary s hlasovou výstrahou na SD kartu nebo na jiné medium ( CD ) a nabídnout je s návodem k použití za přijatelnou cenu?
lim
Příspěvky: 2
Registrován: 2.3.2008, 10:54

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 24996Příspěvek lim

jork píše:Omlouvám se ale nepochopil jsem postup umístění "POI.cz (bodů) + Radary + MP3 do PC (před použitím programu POI Loader).
komplet vsechny gpx a bmp museji byt v jednom adresari, konkretne u tebe v F:\Garmin\Poi\, takze vse z adresare radary rozbalit a presunout pouze do F:\Garmin\Poi\, ponechat pouze adresar F:\Garmin\Poi\mp3 ve kterem budou mp3.
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 25000Příspěvek jork

To je mi záhadou.Jak jsem psauváděl tak mám :F\Garmin\Poi (zde mám všechny poi body jako ,čerpací stanice,Restaurace.... (bmp,gpx). Dále pak podadresář "Radary a MP3".
Udělal jsem zkuš.jízdu a hlášky z Radary, jsem dostal v navigaci.
Může mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl "zda to mít vše v jednom Adresáři nebo v podadresářích.Děkuji
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 25001Příspěvek Jirásek

Velký, soubory v podadresáři Radary "nejsou vidět".
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 25002Příspěvek jork

Jirásek píše:Velký, soubory v podadresáři Radary "nejsou vidět".
Tak zozumím tomu tak že musím mít v PC F:\Garmin\Poi\= Všechny Poi body (gpx.bmp) + rozbalený všechna "garmin radary"(gpx,bmp) + podadresář MP3?
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
fanda1
Příspěvky: 10
Registrován: 9.1.2009, 14:17

Re: GARMIN - RADARY a ZVUKY

Příspěvek: # 25597Příspěvek fanda1

Stále se mi nedaří instalovat k radarům zvuky .Tak jak to má být seřazeno před instalací v poi loaderu ???
radary i zvuky v jedné složce a obě složky zabalené nebo 1 zabalená druhá rozbalená jak která ? nebo obě rozbalené - dejte to někdo sem polopatě. Dík
Odpovědět