Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 24275Příspěvek Gumídek

Návrh na odstranění kategorie CZ-ESSO čerpací stanice. Firma ESSO ukončila v ČR podnikání v oboru čerpací stanice a svoje čerpačky rozprodala. Většinou firmě AGIP....nevím jak na Slovensku, to je ale jiný stát, tam jsou třeba zůstali...
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 27204Příspěvek natalek

snad jsem tu správně....odkaz z návodu na uveřejnění nové kategorie vede do zamčeného topicu.
Snad by se dala zveřejnit kategorie CZ-Parkoviste_ZTP....
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 27205Příspěvek Jirásek

Během času došlo k jistým změnám na poi.cz, v tomto případě v lednu tohoto roku. V onom uzamčeném topicu je v posledním příspěvku od Heryho odkaz na sekci KNOWLEDGE BASE (VĚDOMOSTNÍ DATABÁZE), přesněji přímo do topicu Jak zveřejnit soukromou kategorii POI.
Proto doporučuji tento standardní postup.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28412Příspěvek Docent

Já to radši nebudu komentovat...
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=33237
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28414Příspěvek freewall

S některými to je těžké.... s některými ještě těžší :zamysl:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
slamka
Příspěvky: 4
Registrován: 13.10.2008, 9:43

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28415Příspěvek slamka

Sorry, ale ako som písal na ce4you, nechápem princíp pridávania databázy na poi.cz. Študoval som to dlho, robil som x pokusov, všetko neúspešné. Napísal som moje skúsenosti...
Založil som novú kategóriu a ďalej som s ňou ani nepohol. Jediné čo mi ponúka importovať je ov2 súbor, ktorý ja nemám, alebo nejaké binárne súbory, ktoré však vôbec nezodpovedajú môjmu formátu kml.
To je vše.....
Rovnako stiahnuť odtiaľto nejakú databázu sa mi podarilo zas len v ov2 formáte, nijakom inom.


EDIT: Konečne sa mi podarilo stiahnuť databázu aj v inom formáte ako ov2. O NASTAVENÍ toho jediného formátu by sa malo písať na začiatku keď si človek vytvára profil....
Ale uploadnúť stále len v ov2. Nejaký nápad?????? Rozumná rada nie len nadávky že mi to nejde???
Naposledy upravil(a) slamka dne 5.6.2009, 11:03, celkem upraveno 1 x.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28416Příspěvek Docent

Když jsi tu kategorii vytvořil a otevřeš ji, tak je dole na stránce přidání ze souboru, viz obr.
Pridani_POI.jpg
Pridani_POI.jpg (25.15 KiB) Zobrazeno 6004 x
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
slamka
Příspěvky: 4
Registrován: 13.10.2008, 9:43

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28417Příspěvek slamka

Presne o tom hovorim. Je tam len ov2 formát alebo dve iné varianty ktoré mi datázu aj tak sprznia..
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28418Příspěvek Jirásek

Chápu nadšení z nové vlastní tvorby. Jenom si dovolím upřesnit:
kategorie 619 SK-Bankomaty_Tatrabanka správce oneho
kategorie 1416 SK-Banka_Tatrabanka správce ssamuell

Nebylo by jednodušší, než zakládat nové identické kategorie, domluvit se s příslušnými správci? :zamysl: Nebo jim případné chybějící BZ doplnit do jejich kategorií (ku prospěchu všech)?

O TOMTO snad ani nemá cenu psát.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
slamka
Příspěvky: 4
Registrován: 13.10.2008, 9:43

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28420Příspěvek slamka

Jirásek píše:kategorie 619 SK-Bankomaty_Tatrabanka správce oneho
kategorie 1416 SK-Banka_Tatrabanka správce ssamuell
Našiel som len oneho, má tam "až" 43 záznamov, posledná úprava 17.9.2008. Neviem či je to ten "správny" správca, keďže moja databáza má 128 pobočiek a cca 120 bankomatov.
Každopádne, aj keby som mu ich tam chcel pridať, netusím ako, bod po bode to odmietam a import ako som písal vyššie mi ide len ov2 súbor, ktorý ja nemám..
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28423Příspěvek Docent

:koul: :zamysl:
Tatra.jpg
Tatra.jpg (25.08 KiB) Zobrazeno 5993 x
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
slamka
Příspěvky: 4
Registrován: 13.10.2008, 9:43

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28427Příspěvek slamka

OK, vidím že tu sa rozumnej odpovede nedočkám, len výsmechu že mi to proste nejde a narážok..
Kašlem na to, majte sa.
Svoju databázu si budem držať aktuálnu sám a na ostatných kašlem zvysoka tak ako kašlete vy, miesto rady len posmech. Môžete byť na seba hrdí...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28434Příspěvek Jirásek

1. Promiň, ale čekal jsi že kvůli Tobě předělá Henry web? To nemyslím nějak špatně, ale uvědom si, že je to celé optimalizované pro maximum uživatelů, nicméně pro jednotlivce to optimalizovat nejde. CSV je standardní, univerzální formát, zpracovatelný v mnoha programech (například i v EXCELU).
2. Žádného velkého posměchu si se tu nedočkal, pouze podivu nad tím, že Ti to dělá tak velké potíže (je tu cca 20 000 uživatelů, velké procento jich to zvládlo bez potíží) nastavit si profil a přidat BZ. Zatím jediná ostrá slova znějí od Tebe.
3. Při slušném jednání rádi poradíme každému, ale je nutná snaha a trocha aktivity a pokory i od druhé strany.
4. oneho i ssamuell tu jsou pravidelně, stačí se pouze spojit přes SZ a problém konzultovat a přidat BZ. Správce kategorií nikdo nepřiděluje, všichni to děláme dobrovolně a zdarma, z prostého nadšení a ochoty.
5. Pokud nejsi ochotný udělat něco pro ostatní a pouze tady čerpat z práce jiných (což je do jisté míry sobecké), nikdo Tě samozřejmě nutit nebude.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28436Příspěvek freewall

slamka píše:OK, vidím že tu sa rozumnej odpovede nedočkám, len výsmechu že mi to proste nejde a narážok..
Kašlem na to, majte sa.
Svoju databázu si budem držať aktuálnu sám a na ostatných kašlem zvysoka tak ako kašlete vy, miesto rady len posmech. Môžete byť na seba hrdí...
Můžeš mi sem dát aspoň jeden link na příspěvek, ve kterém se ti někdo posmívá, vysmívá nebo jak jsi to formuloval? Já jsem totiž žádný takový příspěvek nenašel, samozřejmě se mohu plést nebo jsem mohl hledat nedůsledně. Spíš bych řekl, že ty se tu chováš urážlivě jako malý chalan
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 28439Příspěvek Docent

Mám dojem, že při tvém přístupu a při tom, že nejsi schopen si sám ani najít kategorie se slovem "Tatra", že tento web považuješ za nepřehledný (viz můj odkaz na tvé příspěvky na ce4you) atd., je tvoje neochota či neschopnost sem svoje body přidat jen ku prospěchu ostatních... Celkem živě si představuji, jak ta tvá databáze asi vypadá :nositka: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět