Scan disk tomtomu

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
ivbobo
Příspěvky: 3
Registrován: 27.5.2009, 12:39

Scan disk tomtomu

Příspěvek: # 29136Příspěvek ivbobo

Ahoj. Syn omylom urobil scandisk pripojeného zariadenia k PC, pretože pri spustení mu PC oznamovalo, že zistil sa problém so zariadením po skončení scan disku vyhodilo PC hlášku, že zistilo nejaké fragmenty súborov a uložilo ich do súboru Nájdené (foun000) na disk navigácie. Jedná sa celkovú veľkosť 39 MB súborov ****.chk a je ich cca 1320, každý má veľkosť 32 kB. Nemá to vplyv na funkčnosť navigácie alebo nemôže sa poškodiť. Zatial čo som skúšal ide normálne, len mi nie je jasné kde sa zobrali tie súbory- zariadenie vždy odpájam až po odhlásení. Nemám radšej urobiť obnovu zo zálohy, idem na dovolenku a nerád by som aby mi niekde zamrzla navigácia. Alebo to nemá vplyv a môžem ho robiť aj v iných prípadoch? Díky za radu. :shock3:
lygos
Příspěvky: 10
Registrován: 28.5.2006, 12:22

Re: Scan disk tomtomu

Příspěvek: # 29151Příspěvek lygos

Ja bych se urcite nebal, u mne presne tohle pomohlo ve chvili, kdy navigace ztracela signal snad co 2 minuty, neslo synchronizovat cas atd. atd.. Udelal jsem kontrolu disku a od te doby je klid.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Scan disk tomtomu

Příspěvek: # 29155Příspěvek Gumídek

Tam spíše než kontrola chyb pomáhá(už to tu ale bylo popsáno snad desetkrát), výmaz navigace, projetí programem clear flash(ke stažení na stránkách TT), a zpětné nahrání zálohy. Já to dělám tak, že ho projedu jen clear flashem(bez výmazu navigace), protože mám vše offiko, tak se nic neshodí, jen se vyčistí, a jede zase bez problémů.
Naposledy upravil(a) Gumídek dne 4.7.2009, 15:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Scan disk tomtomu

Příspěvek: # 29158Příspěvek Crusy

Taky to tak občas dělám jak píše Gumajz a vše bez nejmenších problémů... :palce:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Odpovědět