Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
neuzil
Příspěvky: 20
Registrován: 15.3.2009, 14:11

Re: Propojení úsekových měření v Praze

Příspěvek: # 27125Příspěvek neuzil

vilik píše:Jestli to bude takhle pokračovat, tak za chvíli propojí kamery mezi Průhonicemi a Brnem :grin:
Ano, propojí se nejen tam, ale všude. Osobně nejezdím podle předpisů kvůli policii, ale protože nechci pokud možno nikomu ublížit. Připouštím ale, že nemůžu nepřetržitě koukat na tachometr a proto se může občas stát, že jedu v obci 45, nebo také 55. Obzvláště z kopce. Stálé sledování tachometru abych nepřestoupil rychlost se mi zdá nesmyslné, protože odvádí pozornost od sledování provozu. Z tohoto důvodu vidím poi radary jako přínos. Ovšem brzy to opravdu bude pípat všude, protože těch míst měření přibývá a přibývat bude.
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 28690Příspěvek vasin

Čistě teoreticky, měl sjem pocit, že původní pevné radary v Praze se nepoužívaly třeba v noci na focení zepředu právě kvuli blesku, aby nemohlo dojít oslnění.

Není tohle něco proti něčemu. Představa, že mi to napálí blesk do obličeje není příjemná.
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 28703Příspěvek Scorpio_cz

Zažil jsem to ... ve 22:45 nafocení bleskem zepředu v 93km rychlosti - navíc jsem se zrovna díval tím směrem.
Myslel jsem že sletím ze silnice jaká to byla šleha, vidění se mi vracelo snad 20 vteřin ... a brzdil jsem jako o život.
Naštěstí jsem auto ubrzdil a do ničeho nevlít, ale bylo to snad nejdelších 20 vteřin v mým životě :shock3:
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 28718Příspěvek Zigac

Je to uz nakej ten rok a stalo se mi to ve 3rano v Nemecku kdyz jsem pospichal do Berlina na Letiste, tak v nejaky obci jsem mel asi 90 :blazen: Oslneni bylo taky ikdyz ne tak hrozny, ale horsi byla ta "rana" kdyz blesk vystelil a ulek, co jsem z toho mel, ze jsem taky jen tak tak zabrzdil, jak mne to rozhodilo.

PS:pokuta neprisla :?:
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 28722Příspěvek Crusy

Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
achiles01
Příspěvky: 2
Registrován: 10.3.2009, 0:27

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29282Příspěvek achiles01

jen sem se chtel zeptat na takovu drobnost... uz strasnou dobu neblikaji ty prisvetlovace na usekovejch radarech a co si pamatuju, tak driv to blikalo pokazdy, za jakyhokoliv pocasi... (mam na mysli toto v cervenem krouzku http://www.poi.cz/phpbb/download/file.php?id=745) proc uz to ted vubec neblika? meri to vubec? :]

PS. s tou zpravou o spojeni usekacu na spojce (Jižní spojka 4) ste mi udelali teda ohromnou radost :D tam sem snad nikdy podle predpisu nejel...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29291Příspěvek Gumídek

To jen někde. Jen příklad : blikají oba směry v Hloubětíně, Evropská od letiště, ....Vyzkoušeno, jel jsem tam před pár dny...Navíc si pleteš dvě věci. Přisvětlování je prováděno zábleskovým zařízením červené barvy. To, co ukazuješ na fotce je mikrovlnný snímač. Už jsem to tu vysvětloval, někdo si ty dvě věci spletl, napsal jsem to, a už ani neodpověděl....Někdy je vidět slabé jakoby světélkování, někdy ne....Ale nerad bych tvrdil, že nefunguje....
achiles01
Příspěvky: 2
Registrován: 10.3.2009, 0:27

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29296Příspěvek achiles01

teda co si pamatuju, tak driv sem z tech tvych "mikrovlnných snímačů" videl jasné záblesky a to mi nikdo nerozmluví. Ale jak rikam, uz asi tak pul roku, co sem to naposledy videl a blikali vsechny, kterejma sem projizdel (napr. jizni spojka, strakonicka u chuchle, strahovskej tunel, hloubetin atd...)
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29298Příspěvek Kozelsky

no teda nevim jak muze mikrovlny snimac blikat .... jedine ze tam je nejaka signalizace ze je aktivni, treba LED. Ale jinak to byt nemuze a je jedno jestli je den nebo noc.
TomTom GO930T
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29312Příspěvek Gumídek

Pánové si pletou přísvícení zábleskovým zařízením, a mikrovlnné snímače, přitom obě zařízení jsou dostatečně zdokumentována(fotografie) v sekci Radary foto only.......
Uživatelský avatar
Pnaky
Příspěvky: 40
Registrován: 9.7.2009, 14:01
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29441Příspěvek Pnaky

Mohu mit trochu "n00b" dotaz? Kdyz spravce kategorii aktualizuje radary (zobrazi se na HOME) tak za jak dlouho se aktualizuje .ov2 soubor pro PoiWarner s radary s jednotlivou rychlosti? Je to okamzite nebo tomu musi nekdo pomoci? Zkousel jsem to porovnavat ale zmena tam nebyla zadna co se tykalo velikosti souboru a nebo casu vytvoreni...

Predem diky za odpoved...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29443Příspěvek Gumídek

Toto je dotaz na Henryho.....Já zautorizuji, a ničemu "nepomáhám".....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29446Příspěvek Jirásek

Již to tu bylo několikrát popsáno, velký Henry 8-) mne případně doplní.
Všechny soubory (kategorie), tedy i radary pro PoiWarner se generují vždy aktuálně k době stažení. To znamená, při prvním požadavku o stažení souboru po úpravě/aktualizaci kategorie se vygeneruje NOVÝ soubor, který se, předpokládám, uloží do cache pro případné další stažení (tím se zmenší zátěž serveru) a je připraven pro dalšího zájemce. Pokud mezi tím dojde k aktualizaci kategorie, vygeneruje se při dalším požadavku nový soubor a situace se opakuje.
To znamená, vždy stahuješ aktuální data vztažená k okamžiku odeslání požadavku na stažení.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29449Příspěvek Scorpio_cz

Ovšem možná by to chtělo pročistit cache prohlížeče, který může mít pocit že soubor má a poskytnout ten neaktuální.
Uživatelský avatar
Pnaky
Příspěvky: 40
Registrován: 9.7.2009, 14:01
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29450Příspěvek Pnaky

Diky, vecer to vyzkousim... Snad se to podari ;)
Odpovědět