Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29576Příspěvek Gumídek

To právě není pravda, kdyby jsi se podíval do některých kategorií, tak bys viděl, jak to krásně ořezává vše, co se nevejde.....Takže např www, psč, atd atd.......Generování je na prd...Ten program neumí myslet, takže co se nevejde, ořízne, a samozřejmě, že blbě....Je to jen program...Ty jsi nedávno zadával pár bodů, a co si ymslíš, že jsem musel udělat ?? Hádej jednou, vymazat www, protože ho tam nebyla ano půlka....
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29583Příspěvek Docent

Taky by se těch pár jedinců, co ještě používají stařičkého TomToma, mohlo domluvit s Henrym, co tam nechtějí...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29584Příspěvek mila-p

Souhlas s Gumajzem. I když nové TT podporují delší řetězec znaků (honem si nevzpomenu kolik), než staré modely, tak i kdybych chtěl do jednoho záznamu nacpat vše, vč. otevíracích dob a www adresy, stejně se to ořízne. Manuálně pak spodní řádek pro TT stejně musím doupravit (umazávám www, otev. doby, atd.), aby tam nebyly oříznuté konce a nechávám jen základní tvar: NÁZEV, město, ulice, číslo domu>telefon Ostatní údaje si myslím nemají zatím pro TT smysl. Pokud nechám pole pro TT prázdné, pak se stane to, že se v záznamu objeví město 2x, za čárkou není mezera a celkově ten záznam nevypadá vůbec hezky...Když už jsme u toho, rád bych už poněkolikáté upozornil některé správce, aby si dali se záznamy trochu práci a neodklikávali bezhlavě autorizace, jen aby měli co nejdříve prázdnou frontu - bohužel v mnoha kategoriích to tak vypadá a záznamy jsou mírně řečeno dosti nepřehledné (jeden záznam obsahuje otev. doby, druhý ne, třetí má www, čtvrtý má všude malá písmena...zkrátka "jak mi to odpadne od ruky, tak to je"! Kontrolujte při autorizaci i polohu BZ na mapě, dodržujte nějaký přijatelný a jednotný tvar, doplňujte diakritiku, atd. Díky...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29585Příspěvek freewall

Nechci mezi vás, abych jednu nechytil :grin:....., ale asi se shodneme, ze místa je málo obecně a proto třeba mi hlava dost dobře nebere komu je k čemu webová adresa..... sice neznám všechno, ale že by nějaká navigace sloužila i jako webový prohlížeč :shock3: ...... pokud ne, tak google v pc spolehlivě najde všechno
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29588Příspěvek mila-p

Já si to taky myslím! K čemu mi je www? Dobře, TT i jiné navigace podporují telefonování na číslo u BZ, tak telefon třeba ještě ano, i když za celou dobu používání navi jsem toto ani jednou nevyužil :mrk: . PSČ, to samé - podle mého k ničemu - v TT jsem ještě nikdy nevyhledával podle PSČ...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29589Příspěvek Docent

mila-p píše:pak se stane to, že se v záznamu objeví město 2x
Pokud mne paměť neklame, upravoval Henry generování pro TT tak, že se město 2x neobjeví, pokud je i v názvu a je shodné s polem Město. Pokud někdo napíše do názvu "Praha" a do města "Praha 6", tak to bohužel shodné není...

To freewall: Navigace asi (zatím) s webem nepracují, ale pracují s ním PDA a PNA... Takže pokud jsem někde, kde to neznám a chci do restaurace a v navigaci má web, tak se na ten web nejdříve podívám, abych nebyl nepříjemně překvapen třeba tím, že tam točej Gambrihnus nebo Krušovice :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29590Příspěvek freewall

Sorry... dostals mne Doci.... přehlédl jsem Dell pod čarou :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29594Příspěvek Docent

Jinak POI pro pořádnou navigaci vypadá tak jako na obrázku :grin: . Tam je ale možnost si při stahování zvolit, jestli chci jenom název (to je to podtržené), nebo i komentář (to je všechno ostatní).
Miplo.jpg
Miplo.jpg (57.36 KiB) Zobrazeno 7046 x
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29596Příspěvek mila-p

No jo, no - PNA, ani PDA neznám :mrk: a pokud je tedy pro tato zařízení www využitelná, tím líp. Holt tedy budeme www a psč v řádku pro TT mazat jako doposud...Jo, to město 2x už by se stávat nemělo, ale v některých záznamech ho tam správci nechali a neodmazali...OK.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29601Příspěvek Docent

Tak se domluvte s Henrym, ať se to tam nedává...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29602Příspěvek Jirásek

mila-p píše:No jo, no - PNA, ani PDA neznám
:shock3:
PNA - Personal Navigation Assistant. :zamysl: Nebo to byl apríl, pak jsem to sežral......
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29603Příspěvek mila-p

Hele, tak teď už tedy vůbec nevím :shock3: Buďte tak hodní a vysvětlete mi co je co. Tedy já mám TTGO730 - to je taková ta krabička, co se jí olízne držák a připlácne na sklo :grin: - to má jakou zkratku??? Pak je PNA (Personal Navigation Assistant - jak napsal Jirásek), to bych pochopil jako osobní navigační asistent - to je ale ten můj taky, néé? No a pak PDA, to je takový ten kapesní počítač, nebo databanka pokud vím, dá se z něho telefonovat, psát maily (a to je jaký Personal Assistant???)...no jak je vidět, asi mám mezery v základním vzdělání :chlamani:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29606Příspěvek Jirásek

PNA - Personal Navigation Assistant (možno též PND Personal Navigation Device) = tvůj TomTom , "jednoúčelové" přenosné navigační zařízení
PDA - Personal Digital Assistant = malý kapesní počítač, může být nahrán navigační SW, může být vybaven GPS chipem (případně GPS přes BT)
MDA - Mobile Digital Assistant = PDA v kombinaci s mobilním telefonem
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29609Příspěvek mila-p

Jéé, no ještě lepší - MDA do toho :grin: Každopádně dík za vysvětlení, snad už pomalu začínám chápat a naštěstí snad ty zkratky nebudu v praxi potřebovat, abych se do toho zase nezamotal :grin:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29610Příspěvek Docent

Podívej se na svůj podpis a pak nám vykládej o zkratkách :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět