Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29674Příspěvek Docent

Tak jsem se podíval do pár kategorií a musím konstantovat, že někteří správci jsou zralí na zastřelení za úsvitu, pro výstrahu ostatním :( :

COOP Jednota RAKOVNÍK, Zavidov;Zavidov, Zavidov, COOP Jednota RAKOVNÍK, ZAvidov, http://amapy.atlas.cz/#x-799549@y-10384 ... dov@poiid5;

To jsem se prosím nezbláznil, to je ukázka jednoho záznamu, i s tím odkazem na amapy v poli "www" :pistol: .

A ještě bych měl připomínku k webovým odkazem:
Pokud mají všechny POI v kategorii jeden jediný web, je zbytečné dávat webovou adresu ke všem POI, zbytečně to zvětšuje objem dat... Takže třeba www.ialbert.cz, www.datart.cz a pod. podle mne stačí dát k nějaké adrese centrály, případně prodejny v Praze :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29756Příspěvek Gumídek

Objevila se dvě nové kategorie Autozastávka sever a jih.....nejsou tam žádné údaje, jen gps, a vysvětlení je takové, že jsem málem dostal infarkt.....Záznamů je tolik, že se obávám vykradení kategorií, které se hodily......Jsou v tom i autobusové zastávky.....Připadá mi to jako výsměch.......
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29757Příspěvek faltak

Ted jsem v menu slucovaní kategorii - automaticke nastaveni stahl kategorii cz nakup a zjistil jsem, ze vsechny zaznamy se mi ulozily bez mezer mezi slovama. Zkusil jsem to i u jinych kategorii a stejny pripad. Stava se to jen u slucovanych kategorii. Zkuste na to mrknout, jestli to dela jeste nekomu. Stahoval jsem POI urcene pro TomTom. Ano vim, ze jsou i lepsi navigace, to jen upresneni pro rejpala :grin:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29759Příspěvek Docent

Shodou okolností jsem stahoval nákup včera (abych viděl, jak perfektně jsem dal dohromady Billu :blee: ) a mezery tam normálně jsou... Ale je fakt, že jsem to nestahoval pro nejhorší navigaci :mad2: .

To Gumajz: To musí být vůl jak lev... Už jsme mu to 3 zamítli, tak ještě 2... Halo, foxi a ruská vlaštovko :palec: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29762Příspěvek faltak

takze to dela problem jen s POi, ktere jsou urceny pro tomtom
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29763Příspěvek Jirásek

Docent píše:To Gumajz: To musí být vůl jak lev... Už jsme mu to 3 zamítli, tak ještě 2... Halo, foxi a ruská vlaštovko :palec: ?
Ale Docente, proč hned tak ostrá slova....... Prostě já jsem zvyklý používat toaletu, a někdo holt ......
Zamítnuto a hotovo.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29764Příspěvek Docent

Nj, na tebe jsem v tom svatém rozhořčení zapomněl :palce: .

Před chvílí jsem konečně zprovoznil PC sestavu, takže se vrhnu na toho TomToma, doufám, žes ho důkladně zazálohoval :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29765Příspěvek Henry

faltak píše:Ted jsem v menu slucovaní kategorii - automaticke nastaveni stahl kategorii cz nakup a zjistil jsem, ze vsechny zaznamy se mi ulozily bez mezer mezi slovama...
Opraveno...
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29766Příspěvek faltak

diky Henry. Docente, bacha at ti ta nova sestava zvladne TOMTOMa :blee:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29767Příspěvek Docent

Ta není nová ani omylem, ale je to normální PC, doteď jsem nouzově používal fujtajblíka (=EEE Pc) :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29789Příspěvek faltak

Proč do pole pro TomTom nejde zadat víc jak 63 znaků, přece tomtom umožňuje zadat až 127? Dělám snad něco špatně, kromě toho, že vlastním tomtoma? :koul:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29790Příspěvek Jirásek

Protože to pole je pro STARÉ TomTomy, pro stahování pro nové TomTomy si nastav v uživatelském panelu "nový formát záznamů ov2". Potom se ti bude kategorie generovat z horních polí.
Někde to tu Henry psal, cca před rokem.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29791Příspěvek faltak

To mám samozřejmě nastavené, ale myslel jsem, že i v dolní políčku půjde zadat těchto 127 znaků. Samozřejmě jsem netušil, že se to generuje z horích polí, pokud mam nastaveno 127 znaku v nastavení.
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29792Příspěvek faltak

Máš pravdu funguje to. Ale stejně se to z horních polí generuje docela nešťastně. Za čárkou není mezera a pokud je tam i web, tak to vypadá hrozně, před popisem bodu je pomlčka, taky by tam mohla být čárka (MOUNTFIELD Plzen,Stefánikovo nám. 4-Po-Pá 9-18, So-Ne 9-17,http://www.mountfield.cz,301 33>420377324049).

Bylo by možno nějak upravit, co se má do nových TT generovat nebo abych si sám zvolil, kterých horních polí se má POI vygenerovat?
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29793Příspěvek freewall

Tak to tady někdo odpovědnej ujednoťte - já teď se snažím opravit všechny Zahradnictví, podle kolonek jaké jsou - například přidávám webové stránky, tel. číslo, spodní řádky nechávám na automatické generování (když jsem to dělal, tak byl "chlívek" jen jeden)..... teď čtu, že to vypadá hrozně atd...... aby to za chvíli nebylo všechno jinak :(
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět