Zaloha oblubene, prejazdovy bod

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
pete62
Příspěvky: 6
Registrován: 30.9.2009, 19:34

Zaloha oblubene, prejazdovy bod

Příspěvek: # 31915Příspěvek pete62

Zdravim, pri update NC sa mi stratili "Oblubene" miesta. V akom adresary su ulozene (v zalohe) aby som si ich vedel spat skopitovat?
Skusal som prejazdovy pod (ist z A do C cez B). Pokial som jazdil podla navigacie, vsetko bolo v poriadku. Ale ked som nespravne odbocil pred bodom B, uz nevedela navigacia prepocitat trasu a naviest ma na bod B a C, ukazovala len aktualnu poziciu na mape. Vyskusal som to viackrat, vzdy s rovnakym vysledkom, neprepocitala cestu. Ma niekto tiez tento problem?
TT GO 730T, NC 9.205, Mapa 910.xxxx, http://moje.auto.cz/Pete62/kia-soul.html
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Zaloha oblubene, prejazdovy bod

Příspěvek: # 31916Příspěvek Scorpio_cz

Oblíbená místa se tu už řesila ... stačí hledat ... třeba moje příspěvky - vysvětloval jsem to asi 3x :zed:
(Nápověda - třeba tady : http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... 192#p31192 )

U toho nového NavCORE, není tam třeba někde nová volba v souvislosti s automatickým přepočtem trasy ?
Pokud by byl automatický přepočet vypnutý (nebo nastavena dlouhá prodleva), chování by tomu odpovídalo.
Uživatelský avatar
pete62
Příspěvky: 6
Registrován: 30.9.2009, 19:34

Re: Zaloha oblubene, prejazdovy bod

Příspěvek: # 31919Příspěvek pete62

Pokial nedam prejazdovy bod, tak trasu prepocita za par sekund.
Za link na oblubene dik (zatial mi to ale neni moc jasne, ale potrapim sa, zakladne info tam je)
TT GO 730T, NC 9.205, Mapa 910.xxxx, http://moje.auto.cz/Pete62/kia-soul.html
Uživatelský avatar
pete62
Příspěvky: 6
Registrován: 30.9.2009, 19:34

Re: Zaloha oblubene, prejazdovy bod

Příspěvek: # 31956Příspěvek pete62

Tak ten vyssie popisany postup nie je zalohovanie a obnovenie zalohy "Oblubenych". Podla mna to je vytvorenie BZ s nazvom Oblubene. Nemal som na mysli vytvorenie Oblubenych bodov zaujmu, kde navigacia niekedy v historii navigovala, lebo presne to je v subore mapsettings.cfg. Mal som na nysli Oblubene, ku ktorym sa dostanem kliknutim na mapu - Navigovat na - Oblubene :KO:
Tak sa mi zda, ze mam asi len ja spatny NC, ked po odboceni z trasy pred prejazdovym bodom sa navigacia nespamata a neprepocita znovu trasu. Druha moznost je, ze drviva vacsina sa hlasi, ako su strasne dolezite pre nich prejazdove body a ako strasne ich vyuzivaju pri navigacii. Ale v skutocnosti to ani len nevyskusali. To mi vyplynulo z hlasovania na navigovat.cz.
TT GO 730T, NC 9.205, Mapa 910.xxxx, http://moje.auto.cz/Pete62/kia-soul.html
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaloha oblubene, prejazdovy bod

Příspěvek: # 31958Příspěvek Jirásek

Oblíbené JSOU ukryty v mapsettings.cfg (jsou součástí tohoto souboru). Editovat (zálohovat) jdou pomocí PoiEdit. Nejdou však vrátit do jiného (nového) mapsettings.cfg
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Zaloha oblubene, prejazdovy bod

Příspěvek: # 31959Příspěvek Scorpio_cz

pete62 jak zmiňuje Jirásek, oblíbené jsou součástí souboru s nastavením mapsettings.cfg.
Bohužel udělali holandští soudruzi někde chybičku, a soubor mapsettings.cfg se při některé aktualizaci NavCORE buďto nepřenese (on je ale vlastně v každé mapě svůj vlastní), nebo se taky někdy poškodí / nenačte novým NavCORE a začne to dělat blbosti. Proto, pokud máš hodně oblíbených, je doporučeno si je ukládat do zvláštní (vlastní) kategorie bodů zájmu, která se přenese vždycky, a pomocí které se dají oblíbené buď "emulovat", nebo zpětně naklikat - vždycky když mapsettings.cfg zdechne.

Čili teď k záloze a obnově - mapsettings.cfg v každé mapě zvlášť, a modlit se aby ho nový NavCORE přijal, a nekrachnul.
Taktéž při zakoupení nové mapy či aktualizaci stávající mapy můž dojít ke ztrátě mapsettings.cfg :mad2:
MMMMM
Příspěvky: 61
Registrován: 2.8.2006, 17:51

Re: Zaloha oblubene, prejazdovy bod

Příspěvek: # 32042Příspěvek MMMMM

Včera jsem si uložil tři oblíbená místa, víc jich v oblíbených nemám. Když otevřu soubor v poieditu, tak tam mám hromadu oblíbených cca 50, přitom je v tomtomu nemám, jak to?
Tom Tom GO 910
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Zaloha oblubene, prejazdovy bod

Příspěvek: # 32043Příspěvek Scorpio_cz

MMMM v mapsettings.cfg jsou :
- oblíbená místa
- domovské místo
- posledních X zadaných navigačních cílů
- možná i něco dalšího :zamysl:

Proto se doporučuje to nejdřív v POIEditu pročistit a pak teprve ukládat jako POI kategorie.
Odpovědět