Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

uhel
Příspěvky: 10
Registrován: 20.9.2009, 19:28

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34637Příspěvek uhel

V Opeře to stále nefunguje kuwa, a to ani když ji nechám identifikovat jako IE nebo FF, stále to chce stahovat místo souboru s příponou GPX soubor s příponou XML. Jdu to stáhnout přes IE7, ale je to teda opruz.
HTC Touch HD - Garmin Mobile XT for WinMobile 50020w
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34661Příspěvek Henry

No když si Opera myslí, že je chytřejší než uživatel a normy ji nic (v tomto případě) neříkají ::prav:: :hudry:

Opeře můžeš naservírovat název dokumentu jaký chceš, ale pokud se jedná o dokument s vnitřní strukturou xml, tak tam prostě strčí příponu XML.

Můžeme to ale zkusit "očůrat" - stáhněte tento soubor:
CZ-Bankomaty_Euronet.gpx
(15.68 KiB) Staženo 1298 x
a vyzkoušejte, jestli vám to "spolkne" MapSource, PoiLoader popř. přímo navigace (pokud umí načítat přímo GPX). Pokud vám to bude fungovat, tak by se to dalo udělat tak, aby Opera stahovala rovnou GPX. Já to vyzkoušet nemůžu - nemám Garmina...
uhel
Příspěvky: 10
Registrován: 20.9.2009, 19:28

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34663Příspěvek uhel

Jo vyzkoušeno, tenhle soubor šel stáhnout Operou jako soubor s příponou GPX, přes POILoader nahráno do PDA a je to funkční.

Jinak Opera nestáhne ani ty ikonky u POI souborů jako BMP, ale pokouší se je stahovat levým klikem jako HTM a pravým klikem sice jako BMP, ale místo správného názvu je tam jen desetimístné číslo, tak nevím, jestli půjde i tohle "očůrat".
HTC Touch HD - Garmin Mobile XT for WinMobile 50020w
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34664Příspěvek eidz

No, opera sice nabídne xml a máš dvě možnosti. Buď hned při stahování uložit jako gpx (tj. xml smažeš a napíšeš gpx) nebo stažené soubory xml hromadně přejmenuješ na gpx.
Důležité je, mít to správně zde v uživatelském panelu.
Tuším, že mhd praha to uloží jako gpx hned při stažení, ostatní to nabídne v xml.

vzor CZ-Bankomaty_Euronet.gpx zde z fóra i z on-line stažen jako gpx.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
uhel
Příspěvky: 10
Registrován: 20.9.2009, 19:28

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34666Příspěvek uhel

No já vím, že to jde přejmenovat, ale jak jsem psal, je to opruz. To to raději stáhnu přes IE. Horší to je pro ty, kdo sem přijdou poprvé, nerozuměj tomu moc, a divěj se, co jim to dělá, proč to stahuje něco jiného a proč to nefunguje. Každý není tak zkušený uživatel PC, aby to sám pochopil, když to stahuje něco jiného, než co očekává. A pokud jde ta Opera nějak "očůrat", aby to stáhla správně, tak proč to neudělat?
HTC Touch HD - Garmin Mobile XT for WinMobile 50020w
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34667Příspěvek eidz

Pokud si uživatel OS Windows dokáže najít, stáhnout, nainstalovat a používat Operu, tak si snad dokáže najít informace, co potřebuje. Navíc, kdo používá Operu, asi těžko zůstane u Průzkumníku. A souborý manager má funkcí označit soubory hromadně, tak nepoužívej masku *.* ale *.xml nebo použij funkci označ všechny soubory stejného typu (napřed si najeď na jeden z xml).
Ano, není zde na první stránce návod typu, jdi sem, stáhni toto, jdi sem, tam najdeš toto a ještě sem. Na druhou stranu, každý z nás může tento návod vyrobit. A praxe ukazuje, že uživatel s příspěvkem číslo 1 vidí nejvíc problémů a chyb. To je OK, neboť to je dar nově příchozích, vidět věci, kteří ostřílení machři přehlížejí. Otázkou je, co s tím udělají.

Ano, garmin kašle na to, aby v manuálu byl popis, jak si máš vytvořit svoje ikony, svoje mp3, svoje POI. Ale na fórech, jako je např. i toto, uživatelé bezplatně provádějí hotline linku výrobce...

Kritika bez návrhu zlepšení je jen typické české nadávání u piva na všechno. Hlavně na politiku. A pak přijde lámání chleba=volby a účast je pod 40%.

A k tomu, že se něco přenastaví, aby Opera uměla uložit soubor pod správnou příponou - to je spíš na reportování Opeře, neboť když se to teď tady přenastaví tak, aby to fungovalo (btw máš ověřeno, že to dělají všechny verze nebo jen ta Tvá, co máš nainstalovanou), tak při nové verzi Opery může být problém. Takže já jsem pro, aby se dodržoval standard. Pokud jej Opera neumí, tak ať si to opraví. Do té doby, mám i já, holt smůlu.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
uhel
Příspěvky: 10
Registrován: 20.9.2009, 19:28

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34670Příspěvek uhel

No standard nestandard, já jsem z toho zatím pochopil, že ke stažení je tu nabídnut "podstrčený" soubor GPX, který je ale ve skutečnosti souborem XML a Opera to prostě rozpozná a stáhne ho pod skutečnou příponou, což bych nepovažoval za nějakou chybu Opery. Ale možná se pletu. Nikde jinde se totiž Opera nechová tak jako zde, všude jinde stahuje to co má.
HTC Touch HD - Garmin Mobile XT for WinMobile 50020w
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34673Příspěvek eidz

Jenže GPX formát využívá uvnitř strukturu XML - jen si nějaký gpx pro Garmin otevři. Ubuntu TI pro změnu nabídne při poklepání na gpx zobrazit nebo spustit. Takže bych to zas jako chybu neviděl. Pořád lepší, že gpx má strukturu xml než kdyby použili nějaké svoje kódování.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
uhel
Příspěvky: 10
Registrován: 20.9.2009, 19:28

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34674Příspěvek uhel

No a proč tu tedy stahuje Opera obrázky s příponou BMP (ikony) jako soubor s příponou HTM a nikde jinde se to neděje ???
HTC Touch HD - Garmin Mobile XT for WinMobile 50020w
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34675Příspěvek eidz

Netuším. Ikony jsem si stahoval pravým jako obrázek.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34681Příspěvek Henry

Ikony a .htm je problém podobný - opera ignoruje příponu, která se prohlížeči posílá v hlavičce generovaného souboru. Nicméně jsem udělal nějaké úpravy a mělo by fungovat jak gpx, tak bmp...
uhel
Příspěvky: 10
Registrován: 20.9.2009, 19:28

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34684Příspěvek uhel

Ikonky už v Opeře fungujou, levý klik myši nabídne stažení se správným názvem a příponou BMP, děkuji.
Ale GPX soubory stále ještě nefungují, alespoň jsem zkoušel CZ-LPG_Cerpaci_stanice.gpx (vytvořit soubor bez upozornění) a nabídlo to zase ke stažení jen CZ-LPG_Cerpaci_stanice.xml.
HTC Touch HD - Garmin Mobile XT for WinMobile 50020w
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34687Příspěvek Henry

No mně stahuje některé kategorie s XML a některé s GPX :pistol: - jako by si kešovala některé kategorie a pak je pojmenovala po svém. Jak se ti stahuje moje kategorie "kuželny": http://www.poi.cz/index.php?poi=zazna1& ... zelny-MSOL
mně třeba s příponou GPX.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34688Příspěvek Henry

Zkus si přidat nový MIME typ: Nástroje - Nastavení - Pokročilé volby - Stahování - Přidat...
Mime typ: application/gpx
Přípona: gpx
A zvolit: Otevřít výchozí aplikací

Viz. následující obrázek, nechtěl jsem ho zmenšovat...
opera.png
opera.png (173.66 KiB) Zobrazeno 3896 x
uhel
Příspěvky: 10
Registrován: 20.9.2009, 19:28

Re: Stahuji .gpx, ale získám .xml, co s tím dál?

Příspěvek: # 34692Příspěvek uhel

Stahuje se mi to (kuželny) v Opeře jako XML a přidání toho nového MINE TYP ničemu nepomohlo, je to úplně stejné.

Jinak jsem zkusil stáhnout 15 prvních POI a z nich mi to šlo stáhnout jako GPX jen u čtyřech:
CZ-Bankomaty_Euronet
CZ-Cerpaci_stanice_Benzina
CZ-Bankomaty_Komercni_banka
CZ-Zpomalovaci_retardery.

Ostatních 11 to stahovalo jako XML.
HTC Touch HD - Garmin Mobile XT for WinMobile 50020w
Odpovědět