POI a Ovi Maps 3

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 35681Příspěvek rawa

Mně se ty body nahrály do oblíbených míst, kde to jde po jedné mazat nebo předělávat do sbírek.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 35682Příspěvek Scorpio_cz

1) se kterou verzí softu ?
2) mazat a upravovat po jednom je sice trošičku oser (admini prominou) ale ono to asi přímo v navi o moc lepší nepůjde.

Ještě tak nějak vyčuchat jak je to tam uložený a pohledat nějaký vrtítko kterým by to šlo drbat :zamysl:
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 35684Příspěvek rawa

Mám 3.03 na E52 s fw 22.009
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 35740Příspěvek Scorpio_cz

Tak jsem se od verze a 3.04 "Beta" ještě rád vrátil k verzi 3.03 "Produkce".
Verze 3.04 "Beta" má "padavou" při vybrání cíle z "Oblíbených", což je u navigace vada dost podstatná :nositka:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 35741Příspěvek Gumídek

Moc všem děkuji !!!! :palec: 8-)
Teď už jen telefon(bude cca do měsíce,koneckonců se objeví v mém podpisu), a pak začnu zkoušet OVI maps...
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 35870Příspěvek Scorpio_cz

Vydaná nová aktualizace Nokia Ovi Maps 3.04 "Beta" (update 18/03/2010 bug fix).
Aktualizoval jsem verzi 3.03 "Produkce", 18MB free na C: stačilo, dokonce se nějaká uvolnila :zamysl:.
Tato aktualizace už vypadá lépe, tedy že nemá pajdavou (teda padavou) při výběru navigačního cíle z oblíbených.
Budu dále testovati a referovati.

Známá chyba : je nutné znovu nastavit domácí pozici, při aktualizaci je resetována na prázdnou.
Oblíbená místa zůstala, týká se to jenom nastavení "Domova".
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 35917Příspěvek rawa

Ještě k editaci POI. Všimnul jsem si, že se objevily i v orientačních bodech (aplikace-gps-orientační body), kde je lze hromadně mazat. Ale jinou souvislost s navigací (mapami - sbírky v oblíbených) jsem nenašel - kategorie a ikony z orientačních bodů a sbírky a ikony z navigace spolu nesouvisí.
rose263
Příspěvky: 1
Registrován: 2.6.2007, 18:28

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 35921Příspěvek rose263

Rád bych se zeptal jestli je možné dostat s POI do telefonu i ikonku daného POI. Tak jak to jde třeba v navi TT a Sygic?
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 35925Příspěvek Scorpio_cz

Viz výše - zatím není integrace oblíbených z aplikace "Umístění" a oblíbených z aplikace "Mapy" příliš dotažená.
Sice mají databázi oblíbených společnou, ALE každá z aplikací má svou kategorizaci a svoje ikony.
Takže alespoň že jde pomocí aplikace "Umístění" zase hromadně mazat import provedený přes ".lmx".

Ani v poslední vydané verzi 3.04 "Beta-Updated" to není lepší, dokonce bych řekl že beta má horší
způsob prezentace navigace než 3.03 "Produkce" - např. neukazuje stav satelitů :zamysl:
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 36362Příspěvek rawa

Tak jsem si nainstaloval nový fw do E52 (33.002) a při té příležitosti jsem objevil nový repack beta verze Ovi Maps (z 16.4). Předchozí jsem musel smazat, neboť tuhla během testování. :zamysl: Ale budu masochista a testnu i tenhle repack.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 36405Příspěvek Scorpio_cz

====================
!!! VAROVÁNÍ !!!
====================


!!! Pokud nemáte neomezený datový tarif (internet) na telefonu, pozorně čtěte, jinak můžete přijít o peníze !!!

Nová beta verze Nokia Maps 3.04 Beta ze 16/04/2010 (maps_installer_3.04_10wk15_b04_s60_5.0.Nocs.sis, maps_installer_3.04_10wk15_b04_s60_3.2.Nocs.sis) aktualizuje aplikaci Moje Poloha, a přidává další volbu pro nalezení polohy s označením (WiFi / Síť). Tato volba je po instalaci Nokia Maps zmíněné verze aplikace povolená.

Bohužel, tato volba způsobí, že se telefon (alespoň můj Nokia 5230 - který nemá WiFi) periodicky spojuje na GPRS protokolu, a odesílá / přijímá na každou seanci kolem 3kB - 4kB dat. Toto spojování je zcela automatické, ignoruje "OFFLINE" nastavení Nokia Maps, telefon se neptá na žádné potvrzení. Protože spojení probíhá bez varování (a tím bez šance spojení nepovolit) může to nepozorného uživatele stát dost peněz :shock3:. Po deaktivaci volby (WiFi / Síť) v aplikaci Moje Poloha se chování vrátilo "k normálu" a telefon se přestal automaticky spojovat přes GPRS.

Na druhou stranu musím konstatovat, že díky této nové volbě má telefon (podobně jako v Google Maps) celkem slušný přehled o tom, kde se nachází, i když ještě není fix na GPS (třeba v budově apod.).

Pro ty kteří mají neomezený datový tarif se nic neděje, tam je nová funkcionalita naopak určitou výhodou.

====================
!!! VAROVÁNÍ !!!
====================
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 36410Příspěvek rawa

Dík za upozornění. Toho jsem si zatím nevšimnul.
Během testování se u mne projevil stejný problém jako u předchozího repacku. Zatím jsem jednou navigoval autem - bez problému. Ale dvakrát jsem zkoušel hledání (v aplikaci mapy) a dvakrát mi telefon zamrznul tak, že jsem musel vytáhnout baterku (jednou hned po spuštění funkce hledání a jednou po zobrazení nalezeného cíle na mapě). Je to stejný problém jako u minulého repacku a důvod, proč jsem se po týdnu testování vracel k verzi 3.03.
Budu testovat dál a uvidíme.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 36412Příspěvek Scorpio_cz

Já jsem si úplnou náhodou (jsem paranoidní) všimnul že se změnila ikona a objevila se konektivita na EDGE.
Protože datový tarif nemám, tak mám všechny datové přenosy povypínané, takže tam EDGE nemá co dělat.
Naštěstí jsem lehčí jenom asi o 10kč takže se nepo* ale i tak je to celkem zákeřné.

Na E* telefonech se o padání / zakusování ví, je na to u Nokie nějaký hotfix ... máš ho instalovaný ?
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 36435Příspěvek rawa

Tu S60SOA mám. Ale po instalaci jsem ji nepřeinstalovával - zkusím. Ale má jít jen o havarování u sdílení (a přihlašování na ovi). A platí i pro 3.03 :-)
Ale píšou tam o možné nekompatibilitě C knihoven a u toho mají jako řešení návrat k ostré verzi 3.03. :zamysl:

Update 23.4.: Tak po reinstalaci S60SOA to už běží. Díky za upozornění :palce:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 36705Příspěvek Scorpio_cz

Někdy tak týden či dva zpět mi MAP Loader oznámil, že jsou aktualizace map, a že bude reinstalovat všechny mapy.
Dál se asi 3.5 hodiny cosi dělo, komp stáhnul kolem 4GB dat, a cosi přeinstalovával v telefonu přes USB kabel.
Po ukončení této šarády se vše tváří funkčně, a další aktualizaci už MAP Loader nenabízí (ani OVI Suite)

Taky jsem se dneska dostal k funkčnímu testu na delší vzdálenost (asi 35km).
3.04_10wk15_b04_s60_5.0 funguje. Naviguje rozumně. Dá se podle toho jet.
Odpovědět