zmena systemu při zadavani poi

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37269Příspěvek Tompr

tak panove admini co to proboha delate proč menite system...
treba co mam infocentra...
to smae maji restaurace,hotely,...

to my neprijde krok spravnym smerem jak overim bz jestli je sprave umisten?
tady ho musim nejdrive vlozit...
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37270Příspěvek mila-p

Trpělivost a nezmatkuj, na systému se pracuje a admini dobře vědí co dělají...
...a proč kvůli tomu zakládáš nové vlákno?
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37273Příspěvek rossini

Tompr, můžeš ještě jednou a srozumitelně napsat, co se Ti nelíbí? Nějak jsem nepochopil tvůj dotaz/příspěvek.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37279Příspěvek Tompr

co neni k pochopeni a nezmatkuji...jen konstatuji.

ted jsem koukal ze uz je to vseude ve vsech kateg.bz.
proste mi prijde lepsi zadavani noveho bz po staru ty kolonky nez jak to je ted vsude.

musis zadat nejdrive bod a pak vlezt do kategorie a oveřit pozici predtim to slo jeste nez se bz vlozil a byl v nahledu,byla tam ta zemekoule...
tady vidim problem ze treba pri zadavani budu muset odbehnout a uz bod bude pridany ale neovereny takle po staru tam proste nebyl.
a jestli to dotahnete az do finale :) jako u restauraci tak to vubec, malym pismem vpravo nahore "přidat firmu" no samozrejme pro lidi co tu jsou dlouho žadny problem ale pro novy lidi...nevim ja osobne nez jsem se rozkoukal tak mi to chvili dalo nez jsem nasel jak přidat restauraci.
na starem je to velky cerveny "přidat poi." to bouchne do oči.
je to preci o tom ze by meli novy lidi ze sveho okoli pridat nejaky ten bz tohle je muze odradit.

na zaver mi prijdou mapy od googlu nic moc mozna ze zahranici maji foto ale na ulice bida a to je u bz dulezite...
snad srozumitelny...
tenkrat jsem to psal Gumajzovi (restaurace) a on uz to s vami pry kdysi konzultoval tak mi radil at to prubnu ja jakozto novy človek
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37282Příspěvek rossini

Já Ti asi fakt nerozumím. Nyní zadáváš bod úplně stejně, jen je seznam údajů pod sebou. Jakmile vypíšeš město, mapa se automaticky nastaví na polohu onoho města. Dále po mapě taháš značku a automaticky se Ti aktualizují souřadnice v poli LAT/LON. Až dopíšeš zbytek údajů, odešleš bod a ten Ti opět nabídne souhrný seznam údajů včetně náhledu na mapu. Jednoduché, rychlé, bez nutnosti odskakovat.

Co se týče textu "přidat firmu", troufám si tvrdit, že z toho původního designu to tlačítko bylo asi jediné, co bylo "přehledné" - myšleno "nepřehlédnutelně hnusně nápadné", protože barvou bych to přirovnal ke "štětce z E55". "Bohužel" mám cit pro estetiku a věř mi, ten zprasený vzhled, co tu máme, to je děs. Web bude do konce roku vypadat úplně jinak, celý design pro "normální" uživatele se ponese v duchu podobných služeb, a excesy jako ono tlačítko určitě tak jako tak zmizí. BTW mrkni na http://www.firmy.cz/ a ukaž mi tady tlačítko. Mrkni sem http://najisto.centrum.cz/#utm_source=c ... najistobox a ukaž mi to tlačítko. A i když tam ta tlačítka jsou, nemyslím si, že by díky jejich velikosti ty portály nějak trpěly.

Ad mapy. Chápu, že nejsi programátor nebo vývojář, a chápu, že nemůžeš vědet vše. To je důvod, proč chtě nechtě musím sáhnout do "kelímku trpělivosti" a vysvětlit Ti (v kratší verzi), že vše, co se tu děje, má nějaký důvod, smysl a příčinu. Pokud tu jsou mapy od Google, asi tu nejsou proto, že sem tlačím horší věci.

A teď vysvětlení více "friendly" a v delší verzi: Mapy od Seznamu mají API (rozhraní, díky kterému tu ty mapy vůbec mohou být) v takové verzi, jako Google před 5 lety. Jinými slovy, to co bych chtěl u Seznamu a jeho map dělat, to tam nejde. Seznam má BETA mapy, které se jeví, že by mohly slušně fungovat. Faktem ale je, že jejich BETA mapy často bez příčiny zmizí = nefungují. Spoléhat se tedy na ně nejde. Další, čeho jsi si možná všim, je, že máme tendenci poskytovat i zahraniční POI, a tady Seznam totálně selhává. V neposlední řadě je tu omezení výkonové a obchodní. Výkonové v tom smyslu, že API Seznamu neumožňuje zobrazení více, jak 1000x za den, což je extrémně limitující faktor s ohledem na návštěvnost poi.cz. A obchodní, ať chci nebo né, Seznam nás "může" vnímat jako konkurenci, i když já nás tak nevidím. Ať tak či onak, kdykoliv nám může s mapami "utnout tipec" a to by bylo nemilé.

Z výše uvedených důvodů se soustředím na google mapy, kdy google velmi zlepšil pokrytí ČR, má celosvětově podporované API s množstvím utilit, rozsáhlých funkcí, metod a obrovskou komunitou programátorů.

Ty jako správce kategorií budeš již brzy moci používat jak seznam mapy, tak google. "Kluci" už to testují, ale než Vám to pustím, chci mít ověřeno, že to funguje. Uživatelé budou mít (zatím) google mapy, na které dojde brzy řada v rámci upgrade.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37283Příspěvek Jirásek

Jedná se ti o zadávání BZ v kategorii, kde jsi správcem, nebo o přidábvání BZ do cizí kategorie?
Mimochodem, napy Google jsou pro náš účel výhodnější. Vždy je lepší zadávat podle fotomap a hlavně, google pokrývá se stejným rozlišením i oblasti mimo ČR. A vzhled map - to je otázka zvyku. Zkus si podle mapy.cz zadat, nebo zkontrolovat při autorizaci, BZ na Slovensku či jinde v cizině. To prostě nejde.
Navíc, celý systém se ještě dolaďuje, na pozadí probíhá dosti velká činnost, kterou Ty nevidíš. Hledají se případné chyby v různých prohlížečích, zobrazení ....... Někteří testovací uživatelé zkouší některé novoty již delší dobu. A přechod na jiné zobrazení v kategoriích je do jisté míry nutný vzhledem k přechodu na placené odkazy. Tento server z něčeho musí být živ.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37291Příspěvek Tompr

ok nektere veci chapu,ale..
vezmu to od rossini
ja teda ty souradnice zadavam jinak nez pises.
na mapy.cz mas gps a po kliknuti na misto dle foto mapy se v tab.ukaze souradnice tu kopiruji a davam do systemu.
jak tohle udelas na googlu u map? zkusim ten tvuj zpusob.
co se tyka noveho vzhledu webu mam obavy :) protoze at uz vezmu jakykoliv web ve vetsine pripadu "dle me" je to horší přehledem.
kdyz zadavam treba skanzeny zahranicni tak je fakt že mapy.cz pouziji k upresneni ulice to co mi ukazal googl mapy bylo i na ulice v klasicke mape horší proste tam nebyli nektere ulice a foto mapa googlu rozmazanapri velkem priblizeni ze je stejne nepouzitelna a mapy.cz nejdou takze o to je to tezsi.

př.předposledni zadany skanzen v Polsku Szymbark (jsou dva tak ten u Gdyně)
jednoznačne lepsi mapy.cz at vezmu klasickou mapu tam jsou alespon ulice na googlu to vypana na prujezd tam neni krom nazvu mesta nic.
a satelitni snimek je stejne rozmazasny ze jak tam chces hledat skanzen ja ho nenasel tak jsem to dal podle ulice mapy.cz
a to treba skanzen v ČR najdes podle foto mapy mapy.cz je to velky viditelne jiny historicky...ale z te mazaniny na googlu to proste nejsem schopen určit.

popripade mi prosim te porad jestli to ma byt zaostreny pri vestsim priblizeni co delam spatne...
jediny co muzu na googlu ocenit jsou fotky na mapach to je dalsi pomocnik.

beru to ze sveho pohledu co potrebuju ja na mapach pak chapu pokud je to na mapach.cz omezeno na 1000x tak je to nepoužitelny...
ale treba zachovat oba zpusoby jak pišes...
jeste na co jsem zapomel a co je dost duležite :zamysl: mapy.cz ti poskytuji v kalsicke mape popisna čisla domů což googlu ne!


Tak druhe kolo Jirasku:
nejedna se mi jen o mnou spravované kategorie ale celkove.
jinak asi zbytek uz byl napsan nahoře...
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37294Příspěvek rossini

Ok, takže ty zadáváš souřadnice "jinak". Chceš mi tvrdit, že klinutím přímo na té samé stránce do mapy a tažením bodu si přiděláš více práce jak odskok na mapy.cz a tam hledání souřadnic a návrat zpět? To je asi naopak, ne?

A bohužel další smutná zpráva. Neplést si dojmy s pojmy. Pokud se bavíš o mapy.cz, je to ÚPLNĚ něco jiného, jako mapy.cz které se zobrazují na webech třetích stran. API pro mapy (všeobecně) nezobrazuje na webech, jako je ten náš, nic kromě map. Chybí čísla popisná (vyjma Prahy), chybí jejich POI atd... Prostě "tady" ať chceš nebo né, neuvidíš nic jiného, než "holou mapu" s ulicemi. Je to omezení z jejich strany.

V neděli, nejpozději v poondělí se přesvědčíš sám.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37295Příspěvek Tompr

no prave ze se to nezobrazuje na strane tretich stran...
to je jedno ja jsem ten posledni prispevek moc nepochopil
ale proste mam otevrene 2 okna poi a mapy.cz tam je ikona restauraci tudiz si nemuzes splest barak kdezto na techto mapach klidne mužes.

vic prace...
jeden klik na uvedene misto a zkopirovani souradnic z tabulky.na poi vymazu co tam jsou sice jsem zkousel posouvat bod na tech googl mapach co jsou tu tak se bod zmeni ale jak pisu nahoře...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37297Příspěvek Jirásek

Tak jestli věříš na 100% umístění ikon na mapy.cz a bereš to jako normál při zadávání BZ, tak potěš pánbů. Z vlastní zkušenosti - chyba 100m až 150m v umístění ikon na mapy.cz není problém. O aktuálnosti některých BZ ani nemluvím. Na server mapy.cz jsem odeslal už desítky oprav v umístění.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37298Příspěvek Tompr

tak jako objiždet to fakt nebudu..
kdyz je tam uvden web tak to kontroluji ci vyhledam na netu restauraci.
to by musel kazdy z okoli tam zajit a prekontrolovat a to asi fakt nehrozi.

nechci se te nijak dotknout ale par bz jsem opravoval pozici u toulave kamery nevim jak jsi prisel na ta mista ale byla jinde nejen o 100m
to same rozhledna jedna co si vzpominam protejší kopec a to je take vic nez 100m...takze ono to neni 2xjednoduchy urcit presnou pozici...
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37299Příspěvek Tompr

treba restaurace se daji dohledat podle popisneho čisla na mapy.cz
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37301Příspěvek Jirásek

No právě, v toulavce vím že mám nedoraz v jednom BZ. Ty jsi to opravoval, ale podle ikony na turistické mapě. Nechtěl jsem se hádat, ale dle všech indicií to taky nesedí. Bohužel, nemohu osobně zkontrolovat. Ale určitě bych nevěřil umístění BZ z mapy.cz.
Za svoji osobu považuji tento úlet od tématu za ukončený.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37303Příspěvek rossini

Můžeme se vrátit na začátek? Pořád se snažím přijít na to, co se Ti změnilo? Protože stát se může cokoliv a třeba jsem někde vyrobil nějakou chybu. Potřebuji ale, aby jsi pěkně "pomalu a polopatě" vysvětlil, co jsi před tím měl jinak, než máš teď?
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37304Příspěvek mila-p

Přesně jak uvádí Jirásek - Mapám.cz prostě nevěř! Dej na naše cca 4-leté zkušenosti. Já jim také odesílal desítky BZ k opravě a těch které opravdu opravili je minimum. Když jsem začínal s restauracemi, naivně jsem je čerpal především z map na Seznamu - teď je skoro všechny musíme předělávat, protože jich spousta už ani neexistuje a o neaktuálních názvech a adresách ani nemluvě...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Odpovědět