Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 38873Příspěvek Gumídek

Výborně.....Takže to dáme do stacionárních radarů ???
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 38877Příspěvek vasin

No hele mě to přijde jako FAKE .... jedna kamera co vypadá jako starej blinkr a měla by sejmout všechny pruhy a nějak detailně?
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 38878Příspěvek Zigac

Není u nás měření stacionárem na dálnici zakázáno?
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 38882Příspěvek Gumídek

Není zákonem povoleno. Takže je to jen zpráva podobná jako ve spoustě vesnic a městeček, aby řidiči dodržovali rychlost....Na slušné toto není potřeba, a na piráty nefunguje stejně nic....
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 38885Příspěvek Ivo

vasin píše:No hele mě to přijde jako FAKE .... jedna kamera co vypadá jako starej blinkr a měla by sejmout všechny pruhy a nějak detailně?
Videl jsi nekdy vystup i 5Mpx IP kamery? Ja jo, by ses divil co tam vsechno muze byt zaznamenano... :mrk:
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 38939Příspěvek Jirásek

Doporučuji prohlédnout pečlivě všechny fotografie a video.
Osobní názor: Ona "kamera" umístěná v rohu každé svítící infocedule (značky) je pravděpodobně čidlo osvětlení, aby v noci cedule neoslňovaly a opačně ve dne byly vidět.
Smyčky ve vozovce nejsou žádná novinka, běžně se používají pro sledování hustoty provozu. Pro případný postih by bylo nutné mimo vlastní smyčku zajistit i pro každý jízdní pruh vlastní kameru z přesně lokalizovaným místem snímání. I kdyby v tom "plastovém čudlu" byla třeba 10MPx kamera, tak jak je to vytvořeno by asi velký úspěch nebyl. Zatím to beru jako zprávu laického novináře, který něco zaslechl a píše o něčem, čemu příliš nerozumí. Tím nevylučuji, že časem se tam nějaký podobný systém nemůže objevit.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 38944Příspěvek Gumídek

Jirásku, já smekám...Ano, je to tak...
JuraS.
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 9:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 38973Příspěvek JuraS.

když srovnám výsledek toho co mi vyfotí mobil s optikou Carl Zeiss a moje zrcadlovka s optikou Zuiko i když neumím fotit je rozdíl jak nebe a dudy...zrcadlovku jsem si kupoval kvůli rybařině abych mohl dát manželce do ruky fotoaparát co nebude muset složitě nastavovat, bude mít v noci slušné výsledky a bude eliminovat její chvějící ruku..fotí mě běžně tak na 3 kroky a přesto z 10 ti fotek se dají použít sotva 3..optika na zrcadle má 58mm..chtěl bych vidět jak mě zachytí ta malá čočka na značce respektive jak mě vůbec zachytí radar pojedu li jako prase a budu li mít vepředu zašpiněnou značku a ještě jen s jednou žárovkou...protože pane cajte..zrovna přijíždím z druhý strany republiky kde chcalo až hrůza, cestáři se vyprdli na úklid a tak mám auto pocákaný od bahna i značku..koukněte se..a hele ona mi odešla žárovka..že ale mrcha vydržela co říkáte..svítí v kuse víc jak 3 roky...no že o tom nevím že nesvítí ? no asi zhasla během tý dlouhý jízdy protože já poctivě obešel auto, zkontroloval tlak v gumách, stav lékárničky, umytí světlometů i značky a všech rozsvícených světel...a dokažte mi že to tak nebylo....
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 38974Příspěvek freewall

.....přijíždím z druhý strany republiky kde chcalo až hrůza, cestáři se vyprdli na úklid a tak mám auto pocákaný od bahna i značku..

no já nevím.... když přijíždíš z druhého konce republiky, kde chcalo........ proč by ti měl někdo něco dokazovat - celou dobu jedeš se zasviněno značkou atd. atd. atd., řidič je povinen reg. značku udržovat čitelnou a bla bla bla bla......

asi si myslíš jak jsi zrovna chytrej a mazanej - ale jooooo, nějaký čas ti to může vycházet, ale určitě ne immerwere.... takových bejvají plné hřbitovy, protože v okamžiku, kdy si začneš myslet jakej jsi machr, jak to máš v ruce, tak to bejvá začátek konce.

A protože je tohle OT, poníženě prosím pana Jiráska, aby tohle moje OT, až si to kolega přečte, smazal.

Děkuji :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39033Příspěvek louis65

Zdravim,
1) v Praze na Jizni spojce smerem do Prahy nekde kolem podjezdu pod Prumyslovou mi TT zvukove oznamuje radar (usekovy ci stacionalni) ale ani nema ikonu a v realu tam ani zadny neni! Az o par metru dal je skutecnej usekovy radar (zacatek) kterej mi TT oznami opet. Konec tohoto usekace je kousek pred rozsirenim silnice na tri pruhy. Tak jestli by to mohl nekdo overit, pripadne ten prvni smazat (mozna to je jen duplicitni zacatek usekoveho radaru, ktery je ve skutecnosti az o neco dale).
2) V Praze na Sporilovske ulici smerem do centra se objevil pruh na zemi a svetla s radarem. Co to je zac, zatim nevim, ale kdyby to nekdo chtel zkoumat tak muze.
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39034Příspěvek Gumídek

.....Nenapadlo tě, že když máš nastavené upozorňování, takže upozorňuje v kruhu kolem tebe ??? Takže je nějaký jiný radar okolo tebe v okruhu těch metrů, které máš nastavené. Tak nevím, proč bych ho tedy měl mazat.... 2) Kdyby jsi četl, tak se dozvíš, že je to další část "Systému sledování a řízení provozu v hl. městě Praze". Lidi pochopte, nemohu pořád každému dokola opakovat odpovědi stále na ty samé dotazy...Občas je opravdu potřeba si něco zde přečíst, zvlášť, když se chcete na něco zeptat. Protože už se třeby zeptal někdo jiný, de facto za vás....
Uživatelský avatar
louis65
Příspěvky: 120
Registrován: 13.7.2009, 16:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39035Příspěvek louis65

1) nenapadlo te, ze v TT se da nastavit "Upozornovani pouze na BZ na trase"? a to mam take zaskrtle a zatim me to tak i funguje, takze by to nemel byt radar nekde kolem me ale ne na trase, nehlede k tomu, ze bych tu ikonu byt mimo trasu mel v TT videt.
2) dotaz - je rozdil mezi "Systém sledování a řízení provozu v hl. městě Praze" a "Usekova mereni EU"? jestli ano, tak se omlouvam, jestli ne, tak nevim jestli je uz zanesen v POI.
jestli to neni "Usekova mereni EU", tak se ptam, jestli tento druh "radaru" se svetly ma uz svoji vlastni kategorii poi nebo je soucasti jine kategorie - jake?
diky.
TT GO730T, NC 9.205, Boot 5.5120, SDHC 4GB Transcend tř.6, Europe 895.4438
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39037Příspěvek Gumídek

Napadlo, ale já to nepoužívám, protože bych se musel stále někam navigovat, aby běželo upozorňování......
1) Jak já mám vědět, když tě to upozorňuje na něco, o čem nevíš ty ??? Vypadám jako vědma ???
2) To je stejný systém. Protože ty úseková měření EU (jsou vždy dvě za sebou, stejně jako úsekové radary) a jelikož s tím byl stejný problém, jako se zadáváním info cedulí do stacionárních radarů, tak jsem byl okolnostmi donucen udělat tuto kategorii. Tyto osamocené kamery jsou součástí výše uvedého systému. Kategorii nemá a asi ani mít nebude.
3) A radar to není, což už pochopíš jen, když si název přečteš. A dále doporučuji pročíst vlákno týkyjící se úsekových měření EU, tam je řečeno úplně vše, a mám pocit, že i o trochu víc....
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39038Příspěvek Gumídek

A obávám se, že tě upozorňuje na radar semafor na průmyslové, protože je od tebe vzdálen do 250 metrů...
hoh
Příspěvky: 16
Registrován: 28.12.2008, 0:56

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 39039Příspěvek hoh

louis65 píše:1) nenapadlo te, ze v TT se da nastavit "Upozornovani pouze na BZ na trase"?
Taky mi TT při nastavení upozorňování na POI na trase občas hlásí body z protisměru. Pokud vím, tak TT u upozorňování na POI neumí použít informaci o směru a heuristika, která by měla vybírat body vpravo od silnice, není 100%. Osobně jsem si na to zvyknul, pokud to nějak vyřešíte, podělte se v sekci TomTom.
louis65 píše:2) dotaz - je rozdil mezi "Systém sledování a řízení provozu v hl. městě Praze" a "Usekova mereni EU"? jestli ano, tak se omlouvam, jestli ne, tak nevim jestli je uz zanesen v POI.
Kategorie 2133 Usekova_mereni(EU) a diskuze http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=27&t=3338
Odpovědět