navigování po "polních" cestách

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
ivan_g
Příspěvky: 14
Registrován: 21.7.2010, 11:19
Kontaktovat uživatele:

navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 39376Příspěvek ivan_g

Mám svou první navigaci Garmin Nuvi 765 a tak možná položím hloupy dotaz. Ve způsobu výpočtu trasy mám nastaveno navigovat "nejrýchlejší trasu" přesto mě navigace táhne po silnících třetí třídy. Teď naposled se mi stalo tohle: silnice 1.tř. tvořila jakoby smyčku, kterou příčně protínala úzká silnička, po které stěží projelo jedno auto a navigace mě táhla po této zkratce, místo toho aby mě navigovala po lepší silnici. Tohle se mi stává poměrně často. Je to jak se říká rukama nebo jsem koupil špatně a musím se smířit s tím, že když mě bude navigovat na silnici horší třídy než, po které jedu tak musím zastavit a podívat se do autoatlasu jestli to není zase jen vrtoch navigace, ale pak nepotřebuji navigaci :grin:
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 39377Příspěvek Rubic

V takovém případě máš určitě v "Objížďkách" zatrženy "Dálnice". To zruš, chceš-li se vyhnout "Dálniční známce", zatrhni tam "Placené silnice". :usmev:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
ivan_g
Příspěvky: 14
Registrován: 21.7.2010, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 39378Příspěvek ivan_g

Dík, zkusím...
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 39380Příspěvek Scorpio_cz

Pokud je zadaná "nejrychlejsí" trasa, navigaci stačí "ušetřit" i několik sekund, aby zvolila horší silnici, zato výrazně kratší.
Opačným extrémem může být zajížďka několika desítek kilometrů (např. po dálnici), aby se "ušetřila" minuta cesty.

Tohohle všeho jsou (bohužel) navigace schopné, a hodně záleží na kombinaci algoritmu výpočtu a mapových podkladů.

Z nedávné doby mi totéž udělal jak TomTom (mapy TeleAtlas), tak iGO8 (mapy NavTEQ), oboje v okolí Harrachova :shock3:
(každá z navigací ale vedla "mimo misku" v jiném úseku :!: ... měl jsem je puštěné pěkně vedle sebe :doutnik:)
Uživatelský avatar
Chip.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 11:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 39385Příspěvek Chip.cz

Rubic píše:V takovém případě máš určitě v "Objížďkách" zatrženy "Dálnice". To zruš, chceš-li se vyhnout "Dálniční známce", zatrhni tam "Placené silnice". :usmev:
Ještě bych doplnil: zaškrtnout nezpevněné silnice.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
stanley.68
Příspěvky: 52
Registrován: 17.6.2008, 18:36
Bydliště: Liberecko

Re: navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 39403Příspěvek stanley.68

Taky pomůže nastavit typ prostředku "autobus nebo náklaďak" a potom to převážně naviguje po silnicích I.třídy.
Tomtom VIA 52
Garmin 660 FM v šuplíku
Gladiator987
Příspěvky: 4
Registrován: 8.2.2009, 12:37

Re: navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 40364Příspěvek Gladiator987

Zdravím.Mám Garmin 1350T a tento problém mám taky.Jízda Karviná-Most je nejrychlejší po dálnici.Kdybych jel podle navigace,tak jsem přijel skoro o dvě hodiny později.Tak jak je to s tím nejrychlejší?Tady se nejedná o minuty,ale hodiny.A v objížďkach to asi nebude.Proč rušit dálnici když chci po ni jed.Bohužel náklaďak v navi nemám.Kdyby někdo věděl co s tím,byl bych moc rád.Díky
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 40367Příspěvek Rubic

Buď zdráv.
Snad si správně pochopil nastavení v "Objížďkách"? Co zafajfkneš - to nechceš použít !
Budeš-li mít v "Objížďkách" vše správně nastaveno, budeš s Garminem spokojen. :usmev:
(Na "Dálnice" nesahej, to u nás nemáme)
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Gladiator987
Příspěvky: 4
Registrován: 8.2.2009, 12:37

Re: navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 40379Příspěvek Gladiator987

Díky za vysvětlení.Tady bude asi ta chyba.Bral jsem to obráceně,co zaškrknu to použiji.Díky vyzkoušim.
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: navigování po "polních" cestách

Příspěvek: # 40380Příspěvek Rubic

To je špek Garmina, na který z nepozorného čtení návodu, mnoho lidí doplatí neuvěřitelným chováním navigace. Přece přirozenější výběr je ten, že si vybíráme z více možností to, co chceme.
Konec dobrý, určitě Karviná - Most, po dálnici, bude i pro Vás nejrychlejší.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Odpovědět