TomTom PLUS - Kamarádi

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

TomTom Kamarádi

Příspěvek: # 3978Příspěvek rossini

Objevil jsem ve své TT910 položku TT Plus a v ní záložku TomTom kamarádi. A tak se chci zeptat, jestli někdo nechce vyzkoušet tuto funkci.. Je potřeba býti neustále online pomocí GPRS a mít registrovanou verzi TomTom... Nezkoušel to už někdo?
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom Kamarádi

Příspěvek: # 3982Příspěvek Baharis

Mám sice Eurotel data nonstop a můžu být tedy na GPRS nonstop, ale bohužel nepatřím k uživatelům, kterým tato služba je zpřístupněna.....
GARMIN nüvi 670
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom Kamarádi

Příspěvek: # 4098Příspěvek Gumídek

Ano,ano,ano.Je to tak.Zkoušeli jsme to s kolegou.Je to super.Stále se na mapě vidíte,kde jste.Dokonce,když se kamarád pohybuje,tak postavička je v chůzi.Když někde stojí,postavička také.Ale oba musíte být přes gprs,mobil,a navzájem se aktualizovat.A můžete si posílat sms-přímo do navigace,a číst na navigaci. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom Kamarádi

Příspěvek: # 4101Příspěvek rossini

tak jsem si to představoval. Když budeš chtít, tak bych to taky vyzkoušel... :)
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Karel
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 6:14

TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 5395Příspěvek Karel

Chtěl bych využít tohoto fóra k dotazu na možnost využití služby TomTom PLUS-Kamarádi k posílání SMS na mobilní telefon. Myslím tím možnost použít TT jako interface pro psaní a čtení SMS. Podobně používámm PDA ve spojení s mobilem.

V pokynech pro obsluhu služby TT Kamarádi se píše :

1. “Pokud je z nějakého důvodu jeho nebo její zařízení vypnuto, zpráva bude uložena na serveru a doručena jakmile kamarád zapne zařízení a použije službu Kamarádi TomTom.”

jinde se ale uvádí
2. “Vezměte na vědomí, že zprávy SMS se v těchto složkách pošty ukládají také.” a dále pak také:
“Klepnutím na „Možnosti“ přepošlete zprávu kamarádovi nebo na jakýkoli mobilní telefon.”

Rozumím tomu tak, že v prvním případě se jedná o zprávu v systému TT, ale ve druhé případě se jedná o posílání SMS.

Nemám žádného “Kamaráda” registrovaného, a nikde jsem nenašel možnost poslat SMS. Objeví se možnost poslat SMS až po přizvání kamaráda a jeho akceptování pozvánky ? Pak by to ale nebyl “jakýkoli mobilní telefon” ale jen telefon tohoto kamaráda.
Máte s tím někdo zkušenosti ?
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 5400Příspěvek rossini

Můžeme to vyzkoušet spolu, taky nemám nikoho registrovaného a zajímá mě to...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 5640Příspěvek Jarda (J)

Podle mne je posílání sms samostatná funkce. Ta je pod Mobilní telefon/číst zprávu/Napsat zprávu. Pro přihlášení Kamarádi TomTom se používá emailová adresa. Myslím že s sms jako takovými to nemá nic společného a posílají se zprávy či údaje o poloze přes GPRS mobilního telefonu jako komprimovaná data. Tak to alespoň chápu já. Taky neznám nikoho registrovaného :-(
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 5641Příspěvek rossini

Tak jsme to s KArlem komplet otestovali, je to velmi dobrá feature (z mého pohledu), můžete se nechat navigovat na aktuální polohu Vašeho kamaráda, můžete mu nechat vzkaz, vidíte jeho polohu...
Pokud to někdo chce vyzkoušet, jsem k dispozici, ale jen do neděle a potom až od devátého...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 5646Příspěvek MilanSu

rossini píše: ... vidíte jeho polohu...

To není dobrá představa, zvlast pokud se s tim nauci zachazet manzelka :grin:
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Karel
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 6:14

Re: TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 5876Příspěvek Karel

Jarda (J) píše: Podle mne je posílání sms samostatná funkce. ...(

Asi to bude skutečně tak.
Já jsem přesto 15.6. poslal na TomTom dotaz, zda by mohli upřesnit trochu zavádějící znění manuálu (mám TT One New). Dostal jsem sdělení, že po nějakou dobu nebudou poskytovat podporu v češtině. Tak jsem se na jejich stránkách přihlásil jako v GB a poslal jsem dotaz ještě anglicky (18.6.), ale stále nereagují. TomTom podpora tedy zatím nefunguje.
Pokud se dozvím něco nového, dám vědět.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 5877Příspěvek Gumídek

TomTom klientský servis v češtině tel: 239000491 :palce: :palce:
Karel
Příspěvky: 22
Registrován: 31.5.2007, 6:14

Re: TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 5884Příspěvek Karel

Gumajzi, díky za upozornění na jejich číslo. Mluvil jsem s nimi a potvrdili mi, že byly nějaké výpadky v technické podpoře přes internet.

Věci se mají tedy takto:
SMS zprávy lze posílat jen mezi zařízeními, která to podporují. U TT One New to například možné není.
V rámci služby Kamarádi lze posílat zprávy jen mezi registrovanými Kamarády a to pouze na navigační přístroje. Je to tedy uzavřený systém.
Mne zajímalo, zda je možné například zaregistrovat do systému jakéhosi virtuálního kamaráda, který by nemusel mít navigaci TT, a který by mi mohl nějakým způsobem posílat zprávy přes SMS nebo přes e-mail do systému TomTom (např.s nějakou předvobou) tak, abych je mohl přečíst na displeji TT a z TT obdobně psát. Možné to tedy NENÍ.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 5888Příspěvek rossini

SMS si například v TT910 velmi pohodlně přečteš přímo na displeji, ba co víc, SMS od kohokoliv, kdykoliv a bez GPRS. Navíc je možné si tuto SMS nechat přečít samotným "Mílou", resp. abych nekecal, jeho španělským "kolegou". Z osobních zkušeností mám otestovány všechny hlasy při čtení SMS. Nejlépe se jeví využít hlasovou syntézu Španělštiny, kde se text čte defacto tak, jak se píše...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
the_jackal
Příspěvky: 32
Registrován: 24.9.2007, 21:56
Bydliště: Praha

TomTom kamarádi - zkusíme ?

Příspěvek: # 8211Příspěvek the_jackal

Ahoj,
říkám si že testnout se má všechno. Jestli se najde někdo kdo by dotoho sel tak ja jsem pro.
Jen potrebuju vedet co a jak .... :-)

Mam N73, GPRS a TT 720 :-)
Naposledy upravil(a) the_jackal dne 13.10.2007, 21:09, celkem upraveno 1 x.
GSM: Nokia N96 8MP miniSD 8 Gb, Bluetooth
CAR: Škoda Octavia II RS combi
GPS: TomTom 920, Mapy : "Aktualizace 06/2009"
Využívám služby TT plus.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom PLUS - Kamarádi

Příspěvek: # 8213Příspěvek Gumídek

Někde jsem to tu psal.Oba musíte mít tuto službu zapnutou,samozřejmě mobil(Bluethoot).Pak se ti objeví kamarád,kde zrovna je,a jestli se pohybuje-panáček jde,nebo jestli se nepohybuje-panáček stojí.A můžete si posílar sms-z displeje navigace na displej navigace.Stačí? ;)
Odpovědět