Popis bodů, jak na to

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41679Příspěvek Tonny

Dotaz k adminům ::::

Dříve jsem měl název bodu např. Albert Hypermarket Hodonín. Poté jsem přes SZ dostal tip, že mám město z názvu bodu odstranit, zdůvodněno to bylo vcelku logicky - MĚSTO MÁ SVŮJ "VLASTNÍ CHLÍVEK".

Dnes jsem dostal SZ, přetiskuji:
"Dobrý den skoro každý den jezdím dle vašich bodů zájmů a moc mi to pomůže proto vás moc prosím o doplnění názvu měst za název obchodu podle adres se to v seznamu navigace špatně hledá názvy měst za obchodem by bylo fajn předem děkuju.Příklad Albert Opava atd.Ještě jednou děkuju."

Prosím adminy nebo ty, kdo rozhodují o tvaru zápisu o jednoznačný a jasný popis "položky" - tak, jak mi bude doporučeno opravím jednou pro vždy.
Byl bych nerad, kdyby se v každé kategorii vypisovalo jinak a osobně si myslím, že POI jako celek nutně potřebuje něco jako "inventuru" a "sjednocení" co se tvaru zápisů týká.
Každá kategorie je jinak a je to značně rozdílné.

Poznámka:
pokud admini uznají za vhodné zprávu z tohoto vlákna smazat, jsem pro - možná, že diskuse zaslouží své vlastní vlákno.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Změna názvu Hypernova na Albert...

Příspěvek: # 41682Příspěvek Gumídek

Ono, záleží na tom, co má za navigaci, a jak vyhledává. Já si myslím, že dublovat názvy je pitomost. Mít jméno města, tím se míjí to, že máme rozdělení na Název bodu, Adresu, Město, Telefon, a Poznámku....Mít název města v názvu bodu je blbost. V tom případě můžeme mít jedno pole, a v něm mít vše, jako to původně bylo, a v té době jsem neslyšel o nikom, kdo by chtěl mít město v záznamu dvakrát.....Já jsem proti tomu, aby v názvu bodu bylo město, je to nesmysl a krok zpátky. A nevím, proč ti to nen dotyčný psal přes SZ a neuveřejnil to zde. A to, že jsi to dal do vlákna změna jména znamená, že na to nikdo nebude koukat, měl jsi udělat nové vlákno a nazvat ho podle toho, co zde budeme probírat. Skončí to stejně jako názvy bank, takže nijak. Chvíli to zde bude viset, nikdo nebude reagovat a vše bude tak jako dříve. Volám po sjednocení záznamů už více než rok, a narážím jen na neochotu správců s tím něco dělat. Každý to dělá po svém. A ještě něco, tím, že se město dá do názvu bodu, bude se naprosto nesmyslně nafukovat záznam, takže se pak stane, že při delším městu, a názvu bodu, bude např. otevírací doba atd pro použivatele neviditelná, čímž se záznam stane nerelevantním a v případě obchodů zcela k ničemu.....Přemýšlejte o tom, než vyřknete verdikt...Toto je na Henryho.....
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Změna názvu Hypernova na Albert...

Příspěvek: # 41683Příspěvek Gumídek

Nehledě na to, že když vyhledávám nějaký bod, a zajímá mne město, tak si otevřu ten bod, dám do vyhledávání město, a navigace mi ho najde...Já se obávám, že jde jen o to, že spousta lidí neumí ani využít a použít to, co jejich přístroj umí....A jestli tam chce mít jméno města jen proto, že by se mu to líbilo jen kvůli tomu, aby nemusel při používání přístroje myslet, tak je to už úplná pitomost....
A pokud chce ty body vidět, tak ať si zapne zobrazení na mapě, a hned vidí, jak ty body kolem sebe má....Já používám navigaci pracovně, i soukromě, a mít v názvu bodu město jsem nikdy nepotřeboval.....
Krom toho, změna systému z jednoho pole na rozpis na několik polí se dělala právě kvůli těm, ktarým vadilo jedno pole, že to není přehledné atd atp....A teď by zase chtěli mít stejnou věc v několika polích současně.....
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Změna názvu Hypernova na Albert...

Příspěvek: # 41684Příspěvek Tonny

Ano, souhlas - proto jsem také vložil tu poznámku:

pokud admini uznají za vhodné zprávu z tohoto vlákna smazat, jsem pro - možná, že diskuse zaslouží své vlastní vlákno.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna názvu Hypernova na Albert...

Příspěvek: # 41685Příspěvek mila-p

Tohle by opravdu chtělo nějak sjednotit. Přiznám se, že v některých kategoriích to město v názvu uvádím, ale to je pozůstatek požadavku Docenta, který na tomto tvaru trval a od té doby to tak ze setrvačnosti dělám. Také si myslím, že pokud vyplňujeme políčko město, měla by každá navigace ten BZ podle města vyhledat. Pokud ho některý typ navigace nevyhledá, chtělo by to asi Henryho, aby to zkusil vyladit...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41703Příspěvek Henry

Téma rozděleno, město do názvu určitě nedávat! Tím, že je to rozděleno do jednotlivých polí, tak je možné nastavit pro různé navigace různě požadované formáty, např. pro Garmin se to generuje jako:

Kód: Vybrat vše

<gpxx:Address>
   <gpxx:City>Tábor</gpxx:City>
</gpxx:Address>
pro Automapu se město vkládá do popisu atp.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41704Příspěvek Jirásek

Provedu náčelníku, rozkaz :usmev: :pc:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41706Příspěvek Gumídek

Takže Jirásku, pokud budeš potřebovat pomoc s odstraňováním názvů měst, hlásím se jako pomocník.....Přiznám se, že to dublování měst mne neskutečně lezlo na nervy...
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41709Příspěvek Tonny

Mám dotaz nebo spíš žádost:
========================

Pokud název bodu obsahoval město, pak se seřazením dle názvu bodu dalo v kategorii dost dobře orientovat /mám na mysli např. vyhledávání nebo odstraňování duplicit nebo chybějících záznamů/.
Je možné, že ni něco uniklo nebo jsem ne zcela něco pochopil, ale můžete mi někdo poradit, jak se dají data seřadit?
V současné době, kdy se mi 227 bodů jmenuje Albert SM toto řazení dle názvu bodu ztrácí smysl.

Ideální stav by byl, kdyby po kliknutí na název bodu proběhlo řazení tak, jako by název bodu a město bylo "sečteno" - příklad:
"Albert SM" + "Hodonín" a dle tohoto principu řadit.
Pokud je to technicky nemožné, pak bych navrhoval řadit dle položky "Město" a dle názvu bodu třeba zrušit, nemá opodstatnění.
Díky adminům za názor.

Z hlediska použití bodů POI v navigaci u Tomíka město v názvu být nemusí, souhlasím s tím, že je to zbytečný údaj.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41712Příspěvek Jirásek

Tonny, je to možné hledat podle města.
V oteřené kategorii zadej nahoře do hledání název města (ulice .....) a systém vyfiltruje pouze BZ s tímto údajem.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41713Příspěvek Tonny

Díky, funguje to.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41719Příspěvek Tonny

Díky,
řazení dle názvu města funkční.

Admine, díky.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41720Příspěvek Gumídek

Ale toto fungovalo vždy....
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41721Příspěvek Tonny

Gumajzi, tak nevím, ale dnes ráno v 8:15 bylo kliknutí na nápis nefunkční, nápis Město se nechoval jako odkaz - nezmodral a nepodtrhoval se po najetí myší. Proto jsem psal to, co jsem psal.... Možná se mýlím, nechci to hrotit, důležité je, že to funguje. :usmev:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Popis bodů, jak na to

Příspěvek: # 41722Příspěvek vrána

Trochu se obávám, že jeden o voze, druzí o koze :mrk: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět