Názvy bodů bank a bankomatů

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Názvy bodů bank a bankomatů

Příspěvek: # 41707Příspěvek Gumídek

Mám návrh. Co kdybychom už konečně zadali pobočky jednotlivých bank tak, aby i v případě použití sloučené kategorie bank, každý poznal, která je která. Ty bankovní označení lidi pletou. Proto jsem vymyslel tot řešení, např v případě banky ČSOB. Nechci, aby písmenné, či číselné označení banky zmizelo, protože je to označení potřebné.
Návrh záznamu : ČSOB (CEKO-0300), Kokrhelníkova 35, Kladno, +420555555555, po-pá 8-20 (ty mezery jsou zadány jen pro přehlednost...) Co vy na to ???
A bankomaty označit normálně názvem banky, u těch žádné další označení není potřeba, ale v případě použití sloučené kategorie bankomaty je také potřeba, aby na první pohled bylo vidět, který bankomat je který. Při navigování potřebujete kliknout a jet, a ne deset minut zkoumat, komu patří která zkratka....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Názvy bodů bank a bankomatů

Příspěvek: # 41708Příspěvek Jirásek

Já bych se přimlouval za ještě větší zjednodušení. V názvu banky (bankomatu) uvádět pouze samotný název - buď zažitou zkratkou, nebo celý název (ČSOB, Komerční banka, Česká spořitelna .....). Nedomnívám se, že je nutný uvádět v názvu číselný kód (BANIS). Pravděpodobně nikdo nebude na cestách podle navigace provádět finanční transakce. Navíc pokud zadávám příkaz k úhradě, vždy mi je sdělen s číslem účtu i tento kód. Pro navigaci ho považuji opravdu za zbytečný. Pokud si prohlédnu jiné databáze (na jiných obdobných servrech), nikde nic obdobného není. Maximálně to uvádět v poznámce.
Snažil bych se, v rámci možností, název BZ maximálně zjednodušit tak, aby byl jasný a výstižný.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Názvy bodů bank a bankomatů

Příspěvek: # 41710Příspěvek Tonny

Ad Jirásek, navazuji na poslední větu:
"a v rámci zachování srozumitelnosti co nejkratší."
- TOMTOM ONE XL toho moc neukáže....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Názvy bodů bank a bankomatů

Příspěvek: # 41711Příspěvek Jirásek

XL má asi omezení na 63 znaků (oprav mne, pokud se mýlím). I toto je jeden z důvodů mého návrhu vypustit číselný kód z názvu. Při generování starého formátu pro TT (63znaků) se tam potom vejde více.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Názvy bodů bank a bankomatů

Příspěvek: # 41714Příspěvek Tonny

ONE XL používá standardní TOM TOM formát, stahuji "rozšířenou" verzi dat.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Názvy bodů bank a bankomatů

Příspěvek: # 41716Příspěvek Gumídek

Tím lépe, já na číselném ani písmenném kódu netrvám, já jen že v kategoriích byl, tak jsem jen myslel, že ho tam chcete...Když nebude, tím lépe. Souhlasím s Jiráskem. Používat obecně užívané označení bank a bankomatů.....Můžeme jít do toho...
A toto bych navrhoval u každé kategorie....aby každý bod byl srozumitelný a přehledný....
Odpovědět