Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
Troy
Příspěvky: 2
Registrován: 3.2.2012, 9:23

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45572Příspěvek Troy

Dobrý den
chci se zeptat, jestli je tento stacionární radar aktuální v ul. Vysočanská (50.122266,14.493992), když není v tomto seznamu? http://www.praha.eu/jnp/cz/home/doprava ... hlost.html
Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45574Příspěvek Jirásek

Jedná se o "starou" stacionární bednu, do které je možno umístit radar s foťákem. Pokud mne paměť neklame, tyto bedny-radary měla pod palcem státní policie (PČR), nikoliv městská (proto nemůže být v odkazovaném seznamu, tam jsou ty pod správou MP). Zda a jak často jsou využívány - netuším. Obdobná je například v Jeremenkově na 40 u přechodu. Možná mne Gumajz upřesní, opraví a pod.
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (122.58 KiB) Zobrazeno 3200 x
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45575Příspěvek mila-p

40 na Jeremenkově a 40 na Opatovské jsou v "ostrém" provozu na 100%. Můj kolega tam přišel o 1.500,- a 2b a předvolání bylo do Kongresovky, takže PČR...(pozn. opravdu to byl kolega, já si dávám bacha a kdyby náhodou, klidně to přiznám :mrk: ) Tou na fotce na Vysočanské (50) si nejsem jist, ale to bude vědět Gumajz - nic bych za to ale nedal, že je taky ostrá...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45585Příspěvek Gumídek

Já ty krabice odstraňuji až když tam zbydou dráty, protože mám sice informace, že některé neměří, ale čert tomu věř. Připojení to má, takže není žádný problém to tam připojit...Radši hraji na jistotu...
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45586Příspěvek freewall

Správně činíš Gumídku, sichr je sichr :palec:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Martin Lexa
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 22:15

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45598Příspěvek Martin Lexa

Policie ČR neprovozuje na území hlavního města Prahy žádné stacionární zařízení na měření rychlosti. Krabice jsou již několik let prázdné. Pokud kolega obdržel předvolání/pokutu, byl v daném úseku změřen mobilním radarem.

http://www.policie.cz/clanek/sprava-hl- ... licie.aspx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45599Příspěvek Gumídek

Tato odpověď není a nemůže být relevantní...Navíc není u odpovědi na policejním webu žádný datum..
Vysvětlím : V Holešovičkách - "krabice" odstraněna, K Barrandovu - "krabice" odstraněna, Průmyslová - "krabice" odstraněna, Patočkova - "krabice" odstraněna.
Všechny tyto "krabice" byly odstraněny již před delší dobou....Ale ty ostatní ne....
A tato čtyři zmíněná místa byla z kategorie "stacionární radary" odstraněna v souladu s tím, jak byly fyzicky odstraňovány "krabice"....
Martin Lexa
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 22:15

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45600Příspěvek Martin Lexa

Ta odpověď je už z 2/2010...
Ale opakuji, PČR neprovozuje v Praze žádný systém na stacionární měření rychlosti. Jak s touto informácií naložíte mi je v zásadě jedno.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45602Příspěvek Gumídek

Ještě jednou. Odstraňuji tyto záznamy z kategorie "stacionární radary" tak, jak jsou odstraňovány krabice...Abych se vyhnul jakýmkoliv dohadům...
Martin Lexa
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 22:15

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45605Příspěvek Martin Lexa

Nikomu to nenutím, jen předávám informace.... Navíc kdo má AR, ví, že žádná krabice po Praze neviděla radar několik let - kdyby byl, všichni o tom ví a pravidelně tam testují svoje zařízení. Před cca 2 lety se kvůli tomu jezdilo do Postřižína, ale ani tam není stacionár funkční. Jediná funkční radarová hlava je ve Zlíchovském tunelu, která neslouží k měření rychlosti
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45606Příspěvek Zigac

Gumajzi myslím, že Martin Lexa nijak nerozporuje, to zda je to ze stacionáru odstraňováno nebo není a to ponechává čistě na Tobě/této komunitě, co poi spravuje. Pouze přidal zajímavou řekněme třeba "zákulisní" informaci o aktuální funkčnosti těchto starých krabic. Jinak souhlasím s tvojí metodou a dokud tam krabice je, tak ji v databázi ponechej dle hesla "nikdy nevíš", co si kdo kdy vymyslí a zrealizuje. :usmev:
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45608Příspěvek Gumídek

Ale já jsem neřekl, že něco rozporuje, jen jsem uvedl řešení...Moc dobře vím, jak by to dopadlo, kdybych krabice šmahem vymazal.
Dám příklad : To se tady objevil jeden chytrolín, který mne přemluvil, abych vymazal hlídání červené (radar semafor) Kbelská - Poděbradská. Že on na 100% ví, že je to jen telematika...Dlouho jsem se bránil, ale on uváděl velmi přesvědčivá vysvětlení, a tak jsem ho vymazal. Dva týdny po vymazání se objevil na stránkách HMP jako funkční hlídání průjezdu na červenou. Takže jsem ho hned vrátil, a zařekl jsem se, že už se nenechám tlačit někam, kam nechci...
Takže tím jsme to probrali ze všech stran, a myslím že je vyřešeno...
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45619Příspěvek vrána

Jo tak proto jsem tam čučel onehdá na ten les kamer s ozařovači na štánglích a divil se, že navi mlčí, když o křižovatku dál (s Kolbenkou) kvičela už dlouho dopředu a kamery byly ty samý... :zamysl:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45623Příspěvek Gumídek

Ona to původně telematika byla....Jen shodou okolností z toho pak v krátké době udělali sledování průjezdu na červenou...
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 45632Příspěvek Gebič

tak to zkusim ja, treba me verit budete... Krabice jsou prazdne, opravdu!!! Jedine misto, kde si clovek muze otestovat antiradar, pokud ho ma je Zlichac... Gumajzi ver mi, vim co rikam, v oboru jsem od roku 2008... Posledni funkcni stacionat byl v Postrizine a taky ticho už pres pul roku :(... Posledni misto v Praze kde slo testovat, byl rok 2008/09 a Cimicka ulice... Od te doby vsechny krabice v Praze jsou prazdne - pokud ani tedka neuveris, zastav si u nektere z nich a koukni se do okenka, uvidis prazdnou krabici!! ::prav::

PS: Tímto zdravím Lexu... :)

http://www.youtube.com/watch?v=oTtIkzqO ... ature=plcp
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Odpovědět