TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
guffy
Příspěvky: 11
Registrován: 18.7.2006, 14:53
Kontaktovat uživatele:

TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5429Příspěvek guffy

Již 3 roky používám různé navigace TomTom 710,910 a Tom Tom 6. Nyní hledám radu. Vždy jsem používal mapy Western and Central Europe a Central Europe plus major roads WE. Nyní jsem si pořídil novou poslední verzi WCE 675.1409 a po instalaci a používání je vše při starém a OK, ale nemám tam mnou vytvářené oblíbené položky. Mám tam obě mapy starou i novou a ve staré to zůstalo a v nové to není. Prosím o pomoc s tím, zda existuje způsob synchronizace nebo přenášení oblíbených položek mezi mapami na jednom zařízení nebo i mezi GO 910 a TomTom 6. Moc díky za každou radu.
Pavel
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5430Příspěvek rossini

Na toto je WWW.POI.CZ jako dělané! Své POI si udržuj online v soukromé kategorii, máš je zálohovány a nikdy o ně nepřijdeš! Navíc kdykoliv se Ti zamane vyzkoušet jinou navigaci, stačí je uložit do jiného formátu a je to! Využívej sílu online.poi.cz naplno :palec:


** no a pokud Tě můj reklamní článek nezaujal, zkus překopírovat soubor cfg v mapách (před tím ale zálohuj původní!) **
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
guffy
Příspěvky: 11
Registrován: 18.7.2006, 14:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5432Příspěvek guffy

rossini píše: Na toto je http://WWW.POI.CZ jako dělané! Své POI si udržuj online v soukromé kategorii, máš je zálohovány a nikdy o ně nepřijdeš! Navíc kdykoliv se Ti zamane vyzkoušet jinou navigaci, stačí je uložit do jiného formátu a je to! Využívej sílu online.poi.cz naplno :palec:


** no a pokud Tě můj reklamní článek nezaujal, zkus překopírovat soubor cfg v mapách (před tím ale zálohuj původní!) **


Omlouvám se, ale asi nerozumím já nebo jsem to špatně vysvětlil. Nejedná se mi o POI, to umím a zvládám, ale jedná se mi o položky přímo z navigace, kdy si najdu místo na mapě a dám si ho v tomtomu uložit jako oblíbené. Potom kdykoliv tam chci jet, tak při zadávání cíle dám zobrazit oblíbené, vyberu co chci, nechám zpočítat trasu a jedu. Prosím o radu jak přenášet tyto oblíbené a ne položky POI, tam je to jasné. Díky za rychlou odpověď
Pavel
guffy
Příspěvky: 11
Registrován: 18.7.2006, 14:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5433Příspěvek guffy

guffy píše:
rossini píše: Na toto je http://WWW.POI.CZ jako dělané! Své POI si udržuj online v soukromé kategorii, máš je zálohovány a nikdy o ně nepřijdeš! Navíc kdykoliv se Ti zamane vyzkoušet jinou navigaci, stačí je uložit do jiného formátu a je to! Využívej sílu online.poi.cz naplno :palec:


** no a pokud Tě můj reklamní článek nezaujal, zkus překopírovat soubor cfg v mapách (před tím ale zálohuj původní!) **


Omlouvám se, ale asi nerozumím já nebo jsem to špatně vysvětlil. Nejedná se mi o POI, to umím a zvládám, ale jedná se mi o položky přímo z navigace, kdy si najdu místo na mapě a dám si ho v tomtomu uložit jako oblíbené. Potom kdykoliv tam chci jet, tak při zadávání cíle dám zobrazit oblíbené, vyberu co chci, nechám zpočítat trasu a jedu. Prosím o radu jak přenášet tyto oblíbené a ne položky POI, tam je to jasné. Díky za rychlou odpověď


Ještě jeden poznatek - v mapách žádný soubor cfg nemám. Díky za řešení
Pavel
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5434Příspěvek rossini

No, nerozumím tomu, jak se Oblíbené a POI liší? Je to absolutně totéž...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5435Příspěvek Jirásek

to guffy: rossini myslel MapSettings.cfg
Už se to tu řešilo (nebo na ce4you ?).
Případně tento soubor můžeš otevřít v poieditoru a upravit. Poté uložit jako *ov2 - samostatnou kategorii.
Osobně takovou mám udělanou, ukládám si do ní svoje body, můžu s ní pracovat a přenášet ji kam chci.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
guffy
Příspěvky: 11
Registrován: 18.7.2006, 14:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5436Příspěvek guffy

Jirásek píše: to guffy: MapSettings.cfg


Chlapi, vy jste zlatí kluci. Ono to funguje a super. Moc, moc, díky :palce: :palce: :palce: :palce: :palec: :palec: . Chlapi omlouvám se, ale co se týče fóra a příspěvků, jsem nováček. Asi se to sem nebude hodit, ale přesto prosím o strpení. Když jsem načal ty mapy, tak mám dotaz. Jak jsem již zmínil, jsem vlastníkem nejnovějších map Western and Central europe 675.1409. V mé předchozí co jsem koupil s GO 910 a jmenovala se stejně, byly i hlavní tahy např. ve Slovinsku a Chorvatsku. Úplně v pohodě se dalo podle ní projet až k moři. Cesty nebyly jen na ostrovech. No a v této nové je za Rakouskem železná opena a země nedotčená. Nenajde to ani Zagreb, protě poušť. Maďarsko je jako vybombardované. Je to tak v pořádku a TomTom nastoupil cestu ořezávání a nebo je chyba jinde. Pokud to ořezali, tak se domnívám, že má incestice cca 95 EUR se plně nezhodnotila a štve mě to značně. Znáte nějaký způsob spojování map, třeba že bych to spojil s mapou z TomTom 6, kde mám Central Europe a podle ní se už do CRO jet dá. Díky za všechny rady. :mrk: :mrk: :mrk:
Pavel
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5437Příspěvek Henry

Rozdíl mezi POI a oblíbenými je ten, že POI můžeš "jednoduše" zálohovat, přenášet mezi mapami a spravovat :usmev:
Takže já používám, místo funkce "Oblíbené", kategorii, kterou mám pojmenovanou jak jinak než "Oblibene" a tu jednoduše "synchronizuju" kde chci a jak chci. Protože ji normálně používám, tak ji mám pořád na první stránce a neumím si už představit, že bych to dělal jinak.

Začal jsem s tím poté, co jsem si v PoiEditu otevřel soubor MapSettings.cfg a uložil jako ov2...
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5448Příspěvek Baharis

Dělám to podobně jako Henry. Jen mám dvě kategorie: Místa a Osoby. V klasických Oblíbených nic nemám, jen pokud něco potřebuji uložit rychle, třeba za jízdy, tak to tam šupnu, ale doma to hned zařadím do "svých" oblíbených.
Co se týká těch map tak nevím. Já skončil na v.660.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM - přenášení oblíbených položek mezi mapami

Příspěvek: # 5451Příspěvek rossini

děláme to všichni stejně :zub: (čas prověřil tento způsob), faktem ale je, že my jsme trošičku "jiní" - fluktuace navigací, testing, administratoring, meeting, briefing, brainstorming, :chlamani:
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Odpovědět