Jak přidat zvuky do TT?

Vše o navigacích značky TomTom
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6003Příspěvek Gumídek

Já jsem zkusil tohle.Zkuste to,není to ještě ono,a dejte mi vědět.Nečekejte zázrak,žádná herečka z ND nebyla k dispozici.... :osli:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6004Příspěvek Jirásek

Dobré :?: Gumajzi a funguje ti to. Je to ve stereu. Můj TT na PDA si se sterem neporadil. Musel jsem to dělat v Audacity, který dokáže uložit OGG v monu. Například Nero Wave Editor umí uložit OGG, ale automaticky udělá z mona stereo, resp. dvoukanál. To byla také jedna z mojich prvních chyb, část jsem dělal v Neru a část v Audacity.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6007Příspěvek Gumídek

Za to stereo se omlouvám,já to v CedExu zapomněl přepnout na mono. 8-) ..Já to dělal mikrofonem na Skype(mimochodem pěkná s.... za 100kc :-P ),a rovnou do zvukovky.Pak jsem to zkoušel v CedExu. :pc: Problém byl,že to bylo tiché,tak jsem to v Neru zesílil.Toť vše. :janic: Ale nemám plnou verzi NERA,jen to,co je k vypalovačce,a tam máš jen 14 možností,jak si to vyzkoušet. :pistol: Ale pořád to není ono.Nemá to dynamiku,jako hlas Miroslava,chtělo by to mixážní pult.....Já jsem bohužel perfekcionista.Tak teď zkouším Media Monkey,prý to v něm jde také. :zamysl:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6009Příspěvek Jirásek

Ta dynamika je problém. To chce alespoň trochu školený hlas. Já to dělal (nahrával) v již zmíněném Audacity, použil jsem kvalitní mix a kondenzátorový mikrofon a výstup sypal rovnou do PC. Chtělo by to prohnat ještě přes procesor a slušný eqvalizer. Velká dynamika taky není moc vhodná, u prvních pokusů jsem jí nechal větší a v navigaci v autě za jízdy (malý repráček) tomu nebylo moc rozumět. Při normalizaci a snížení dynamiky se srozumitelnost zlepšila.
Je to otázka kompromisu a zkoušení. Jenomže u PC mám přeci jenom jiný poslech než repro v PDA, takže to je pořád dokola.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6010Příspěvek Gumídek

1.Moje přítelkyně školený hlas nemá.Já sice ano,ale sebe poslouchat fakt nebudu. :!: ...2.Ta dynamika se nesmí přehnat,musí být jen trošku,aby ten hlas nebyl tak syrový.Když to přeženeš,tak rezonuje celá navigace..Mám kamaráda,který má aparaturu, :pc: ale je v Jižních Čechách. O víkendu zkusím Monkey,je tam nějaký equalizér,tak uvidíme.Ale dynamický mikrofon kvůli tomu kupovat nebudu....Pokud to bude lepší,dám vědět,pokud ne,budu dělat mrtvého brouka.... :janic:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6011Příspěvek Gumídek

Tak mi jeden kolega z POI poslal vzorek hlasu.Je syntetický,jenže je to jenom to,co má jako hlas v PDA.Ale bylo by to přesně ono.Ale chtělo by to hlasový procesor,který umí přečíst text.Já sem dám vzorek,a Jirásku,poslechni si to.bylo by to nejlepší řešení. :palce: :palce:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6016Příspěvek Jirásek

Znám to, bylo to (jestli se dobře pamatuji) na ce4you.cz. Již jsem to zkoumal, zda by se to nedalo nějak rozsekat a znovu poskládat, aby to bylo použitelné v TT. Ten syntetický hlas mne napadl dávno, jenom jsem nenarazil na dostupný syntetizer řeči z českého textu. Pouze z angličtiny, a to i když zkomolíš text, tak je to spíš k smíchu. Pokud by někdo věděl dostupném SW syntetizeru češtiny, pak se dají dělat zázraky. Viděl jsem placený, ale kvůli pár slovům dávat takový prachy!
Doufám že se Gumajzi neurazíš, dovolil jsem si lehce upravit tvůj záznam - http://jirasek-cz.eu/download/TT_radary_zensky_hlas.zip
Ukládám to na svůj webhosting, abych tu nezabíral zbytečně místo. Tam mám místa habakuk - zatím :grin:
Naposledy upravil(a) Jirásek dne 13.7.2007, 19:26, celkem upraveno 1 x.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6018Příspěvek imaster

Máš pravdu, je to z ce4... ještě mě napadlo zkusit kontaktovat toho , co to upnul na ce... Vim že tam dal jednu verzi toho hlasu a potom za pár dnů druhou s upravenou výslovností v několika větách. Třeba disponuje softem na hlas.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6019Příspěvek Gumídek

My s mladou to zkusíme namluvit znovu bez zpívání,a pokusíme ten hlas posadit trochu níže. :zamysl: Problém je,že windows obsahují program speech pro čtení psaného textu,ale nechápu,že není v češtině. :pistol: Doufám,že se někomu podaří někde vyhrabat nějaký syntetizer,nebo něco takového.Tak zítra. :grin:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6020Příspěvek Gumídek

Pro IMASTER :?: To je dobrý nápad. :?: Stačilo by pár slov. Stacionární radar,mobilní radar,úsekové měření,radar semafor....To by úplně stačilo.... :palec:
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6021Příspěvek imaster

Už jsem ho kontaktoval, bohužel tam nemá email, tak jen přes SZ. Ale jestli je na tom jako já...., posledně jsem na SZ odpovídal s dvouměsíčním zpožděním.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6027Příspěvek *MC*

takže, na téhle stránce http://www.linguatec.net/onlineservices/voice_reader napíšete text, udáte rychlost a výšku hlasu. Zvolte formát a výsledný přečtený text se uloží do
C:\Documents and Settings\tvujúčet\Local Settings\Temporary Internet Files
kde ho můžete zkopírovat někam jinam a převést na .ogg
třeba takhle nějak viz příloha
Přílohy
radary.rar
rdr
(85.73 KiB) Staženo 995 x
Sygic Aura HTC
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6028Příspěvek Gumídek

Je to paráda,takhle jsem si to představoval :?: .Jenže mám problém.Jakým programem to mám převést do ogg? :zamysl: Dělám to "Milans GUY",ale ten mi to z MP3 tak zrychlí,že to nechápu.Normálně to nedělá.Ty moje pokusy převáděl normálně.Jen s tímto syntetickým hlasem má problém.. :zamysl: ..Poradíte mi někdo jiný převodník.Nerad bych se utopil těsně před přístavem.Díky!!! :hmm:
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6029Příspěvek vilik

Převod na OOG dělám v Adobe Audition. Možná se někomu bude zdát, že je to kanon na vrabce, ale tenhle program umí spoustu dalších věcí, včetně úpravy hlasu. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Jak přidat zvuky do TT?

Příspěvek: # 6030Příspěvek imaster

Joj tak to je super, s tímto se už dá něco podnikat. Na to oog--určitě všichni máte na vypalování nero a k neru patří nero wave editor a ten umí kompletně pracovat s oog.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
Odpovědět