NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6371Příspěvek rossini

Tak Vám s radostí oznamuji, že jsme doťukali "RC" verzi mapy založené na API Atlasu (http://www.amapy.cz). Tato mapa Vám (doufejme) pomůže v orientaci mezi tisíci POI, které máme v databázi. Navíc předpokládám, že nám pomůžete opravit chyby, které uvidíte v místech Vám známých a "projetých skrz na skrz". Funkce mapy se budou dále rozšiřovat a přiznám se, že na ni "hodně sázíme" :cool:
Každá kategorie POI má nyní vpravo i odkaz na mapu (modrá ikonka zeměkoule), kde si můžete pohodlně prohlédnout všechna POI, která pro onu kategorii evidujeme. Jen bych rád upozornil, že tato mapa je poněkud více náročná na rychlost Vašeho připojení. Dále pozorujeme určité anomálie v používání naší mapy a InternetExplorer verze 6! Vřele (a v dobré víře) doporučujeme pro pohodlnou a bezpečnou práci FireFox2, který je velmi oblíbený i ve světě... Stahujte zde http://www.czilla.cz/.

Takže příjemnou práci na http://www.poi.cz

Rossini & Henry
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6374Příspěvek mila-p

No tedy pánové, to nemá chybu :jupi: Přesně toto jsem tu postrádal a myslím že to pomůže k lepší orientaci v jednotlivých bodech. Hlavně jsou vidět všechny pohromadě a jen za prvních 5 minut prohlížení jsem našel ca. 3 chybné záznamy, které bych náhodným hledáním jen těžko odhalil. Je to zkrátka přehledné tak, jaky by mělo být a hlavně to ulehčí práci. DÍK-SUPER!!!!
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6377Příspěvek Gumídek

To ano,je to super.... :palce: Jen ta mapa má problém,již velmi dlouho postrádá aktualizaci,takže tam chybí velmi mnoho ulic,a to dokonce i těch,které jsou už třeba tři roky staré...... :-P .Tím ale nechci shazovat ničí práci!!!!!
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6378Příspěvek rossini

Jde o to, že amapy (atlas.cz) nabízí ZATÍM jako jediní API a tím pádem nebylo pro ČR alternativy. Nicméně věřím tomu, že pokrytí (resp. aktuálnost) map se zlepší a vše bude o.k. Proti předešlé "mapě" na poi.cz je i tak komfort o několik tříd výše.
EDIT by ADMIN
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6379Příspěvek mila-p

Gumajz píše: To ano,je to super.... :palce: Jen ta mapa má problém,již velmi dlouho postrádá aktualizaci,takže tam chybí velmi mnoho ulic,a to dokonce i těch,které jsou už třeba tři roky staré...... :-P .Tím ale nechci shazovat ničí práci!!!!!


No to je asi problém všech současných map :zamysl: Tak jedině zkusit ještě přidat jako podklad třeba mapy.cz, googlemaps, nebo i jiné a ať si každý vybere tu svou oblíbenou. Já ale myslím a doufám, že na amapy.cz určitě taky brzy dojde k nějaké aktualizaci...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6380Příspěvek rossini

Mapy.cz teprve API připravují a třeba GOOGLEMaps mají Moravu jen v ulicích, letecké pokrytí (nebo satelit) veškeré žádné...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6393Příspěvek Jirásek

Pánové, supr :palec: :?: :jupi: :palce: . 8-) 8-) 8-)
Drobné malé připomínky:
1. Chybí mi možnost zobrazení souřadnic. Nevím jestli je to realizovatelné :pc: . Nebo je to možná problém právě mého IE6.
2. Vyhovovalo by mi, kdyby se mapa otevírala v novém okně (jako to bylo dříve). Vím, mohu kliknout druhým tlačítkem a vybrat nové okno, ale pokud by to šlo a ostatní souhlasili .....
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6400Příspěvek rossini

1) GPS souřadnice se Ti zobrazí v bublině u každého POI (klikni na ikonku, která Tě zajímá)
2) Kvůli otevíraní okna a "odskakování" z poi.cz jsem to mimo jiné dělal :usmev: , tzn. chci, aby vše bylo pod poi.cz a dokonce si umím představit ještě větší provázanost mapy a ostatních operací na webu.
3) Velmi důrazně upozorňuji, že IE6 je technologicky zastaralý prohlížeč, který má s takto specializovanou a na výkon náročnou aplikací problémy, velmi často je nestabilní a neúměrně pomalý. Doporučuji aktualizovat na IE7 (kvalitní optimalizované jádro) nebo ještě lépe přejít na FireFox :ff:
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6403Příspěvek MilanSu

Mapa je super, na dohledání upozornění na změnu (doplnění) BZ.
Jenom by se mi líbilo, pokud by to bylo možné (u nás v "horách" není rychlá line :pc: ), kdyby šlo zobrazit vlastní POI až po nějaké volbě. Systém vyhledání je pro mě (a myslím i pro ostatní) následující.
Spustím mapu
Musím zmenšit a orientačně najít místo, které mě zajímá (zde pořád nepotřebuji vykreslovat POI)
Pak si místo opět přiblížím
Až v tuto chvíli mě zajímá zobrazení POI (to je někdy taky až 5-6 krok), čili kliknul bych na tlačítko "Zobrazit POI". Nevím samozřejmě jestli je to možné řešit, ale myslím, že by to práci značně usnadnilo a hlavně urychlilo.

Dále by byla dobrá volba stáhnout všechny BZ, které mám v současné chvíli zobrazené a mít možnost si je uložit jako třeba "Taborsko.ov2", jedu tam např. na dovolenou a chci mít možnost si prohlížet jenom BZ v okruhu. Dle zvětšení mapy si pak volím rozsah, který mě zajímá (ta data už jsou stejně někde vygenerována pro zobrazení v mapě.

Bude někdy možnost vyhledání města, ulice?
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6409Příspěvek Docent

Pánové, ta mapa je špica, prosil bych přidat smajlíka smekajícího klobouk :grin: .
Zrovna včera jsem přemýšlel, jak dostat do OZIExploreru nebo GPSTuneru jenom oblast, kde se budu pohybovat na dovolené, a nemuset tam cpát celou republiku, a ono už to jde :?: .
A předpokládám, že už pilně pracujete na tom, aby se na mapě zobrazovaly i další podrobnosti, které jsou zatím prázdné, třeba kontaktní telefén, webová stránka a obrázek :palce: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6410Příspěvek rossini

MilanSu píše: Dále by byla dobrá volba stáhnout všechny BZ, které mám v současné chvíli zobrazené a mít možnost si je uložit jako třeba "Taborsko.ov2", jedu tam např. na dovolenou a chci mít možnost si prohlížet jenom BZ v okruhu. Dle zvětšení mapy si pak volím rozsah, který mě zajímá (ta data už jsou stejně někde vygenerována pro zobrazení v mapě.

Bude někdy možnost vyhledání města, ulice?


Milane, klikni na jakékoliv POI a mrkni, co nabídne tlačítko DOWNLOAD! (bude se Ti to líbit) :grin:
Ad vyhledávání. Doufám, že neprozradím příliš, když řeknu, že vyhledávání ulic až do čísel popisných bude v září, a pozor chystáme i ROUTING (plánování cest)!
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Iereus
Příspěvky: 21
Registrován: 3.7.2007, 10:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6412Příspěvek Iereus

Je to paráda. :?: Chybí mi tam ale jedna maličkost. Na ovladači velikosti mapy se sice ukáže aktuální měřítko, ale názorné měřítko někde v růžku nebo i vedle mapy by se hodilo.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6415Příspěvek rossini

OK, toto měřítko dodělám...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6422Příspěvek Baharis

Přidávám se k řadě těch co chválí. Je to paráda. 8-)
Jen jedna kontrolní otázka. Při ověřování bodů ve frontě se bude pořád používat mapy.cz? Celkem by se mě líbilo, kdyby tam byla i možnost, podívat se na amapy.cz s okolními body :mrk:
GARMIN nüvi 670
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6423Příspěvek Docent

Já bych měl taky kontrolní otázku... Pokud se klikne na příslušnou ikonku, tak vyskočí okénko, kde je mj. volba "Upravit"... To hlášení přijde správci na poi.cz nebo exotům z Atlasu? Já že už jsem je 2x upozorňoval, že Penny Market v Sedlčanech opravdu není v tom rodinném domku, kde ho mají nakreslený, a zadával jsem správnou polohu, stejně tak asi u 5 dalších objektů, a výsledek je jaksi... nulový. Penny Market stále v rodinném domku, hospoda o nás na vsi taktéž v rodinném domku 300 m od té skutečné atd. :KO: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět