Specifikace kategorie v názvu bodu

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Martiniak
Příspěvky: 10
Registrován: 11.6.2007, 13:09

Specifikace kategorie v názvu bodu

Příspěvek: # 6837Příspěvek Martiniak

U většiny kategorií začíná název každého bodu zkratkou, podle které se dá poznat, o jaký bod jde (HRAD, PARK, LIDL atd.), nebo je to z názvu jasně patrné (např. rozhledny). Narazil jsem náhodou na několik kategorií, kde z názvu bodu, pokud nehledám přímo určitou kategorii, nejsem schopen poznat, o co jde. Jedná se o Zeleznicni_stanice, SK-Hrady_zamky, Strelnice, kde je u většiny nebo u všech bodů jako název jen město či místo. Možná by bylo dobré názvy bodů u těchto kategorií hromadně přejmenovat s příslušnou zkratkou na záčátku (CD, HRADZAM, STREL ...). Teda jestli je to možné.

PS: Tak se dívám, že střelnice už se řešily samostatně. Nevím jak v jiných formátech, ale v .gpx STREL ani nic podobného není :( .
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... a&start=30
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Specifikace kategorie v názvu bodu

Příspěvek: # 6845Příspěvek Jirásek

Ty zkratky na začátku jsou především kvůli slučování kategorií. Když sloučíš všechny nákupní centra (Lidl, Tesco atd.) do jedné kategorie Nakup, tak jak potom poznáš o jaký kvelb se jedná. Vychází se tak trochu z kategorií, jak jsou v poi.dat u TT (když si vyrábíš vlastní "český" poi.dat). To samé u bank a bankomatů, sloučíš a nepoznáš komu patří, mohl bych pokračovat dál - čerpací stanice, auta, servisy a pod. Železniční stanice mají v poi.dat vlastní kategorii, pravděpodobnost, že ji budeš slučovat s letištěm - minimální ;) . U slovenských kategorií je to trochu jinak, když jsem s tím začínal (SK-hrady_zamky) tak jsem nepředpokládal slučování. Domníval jsem se, že si to každý použije jako samostatnou kategorii.
Přiznávám, že je to tak trochu postavené na využívání v TomTomu. Ale tento web začínal na TT, nejedná se o diskriminaci jiných navigací.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Martiniak
Příspěvky: 10
Registrován: 11.6.2007, 13:09

Re: Specifikace kategorie v názvu bodu

Příspěvek: # 6848Příspěvek Martiniak

Šlo mi o můj postřeh z praxe, kdy jsem se chvíli nudil s navigací v ruce a nechal jsem si zobrazit všechny POI ze všech kategorií, ať vím, co je kolem za úžasnosti. A ejhle, mám tam několik bodů, jejichž název skýtá toliko jméno navštíveného místa. Tak ty body musím rozkliknout, ukázat na mapě a podle ikony zjistím co je to za bod. Jde to, ale je to zdlouhavé. Pokud by z názvu každého bodu bylo jasné o co jde, ať už zkratkou na začátku nebo popisem, tak si myslím, že by to nebylo na škodu.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Specifikace kategorie v názvu bodu

Příspěvek: # 6850Příspěvek Jirásek

Nechci bránit ničemu, klidně se podřídím. Ale ještě pár postřehů.
Nevím jak kdo, ale já mám zapnuto zobrazení minimálního počtu bodů-kategorií. Hlavní použití je u mne při hledání cílového místa při navigování.
Doplnění všech kategorií o jakýsi jednotný systém označení - již nyní lituji správce. Jsi tu novější uživatel, máš představu o provozu tohoto webu. Někdo to musí ve svém volném čase udělat. A to je často hodně hodin.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Specifikace kategorie v názvu bodu

Příspěvek: # 6860Příspěvek Docent

A taky je problém v omezeném počtu znaků v popisu, což je 73... Takže můžu napsat ROZHL bflmpsvz a pak už se mně tam nevejde, jak je přístupná, nebo napsat bflmpsvz a za to IV-X Ut-Ne... Osobně dávám přednost tomu druhému, že jde o rozhlednu tak nějak poznám podle ikony :twisted: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Martiniak
Příspěvky: 10
Registrován: 11.6.2007, 13:09

Re: Specifikace kategorie v názvu bodu

Příspěvek: # 6865Příspěvek Martiniak

Pokud je popis bodu dlouhý 73, nebo kolik znaků, tak už z toho bude asi patrné, o co GO. A proto jsem mimo jiné zmiňoval kategorii Rozhledny jako příklad, kde je z popisu jasné, co je to zač. Ale když se bod jmenuje Písek, Česká Třebová nebo cokoliv podobného, tak z toho fakt chytrej nejsem.
Ale zpět k začátku. Vznesl jsem dotaz, jestli to je nebo není problém. Podle odpovědí, byť mezi řádky, to problém je. Určitě nejde o nic zásadního, s čím bych se já nebo kdokoliv jinej, nenaučil žít, takže to berte za bezpředmětné. Přidělávat komukoliv tímto zbytečnou práci je nesmysl.
A to, že několik lidí s tímto webem tráví spoustu času a úsilí, je naprosto bez diskuze a patří Vám všem za to obrovské poděkování!!!
Odpovědět