Výpočet trasy

Vše o navigacích značky TomTom
MMMMM
Příspěvky: 61
Registrován: 2.8.2006, 17:51

Výpočet trasy

Příspěvek: # 7733Příspěvek MMMMM

Jel jsem do Prahy zadal jsem Chomutov,Palackého a cíl jsem dal Praha Zenklova 201 - 110km,1:26hod - Tom mě hnal přes Most. Zpět ale vypočítá jako nejrychlejěí trasu přes Louny - 1:32hod, 95.3km. Zajímalo by mě proč? Mám verzi 7. Jak je to u vás?
Tom Tom GO 910
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7735Příspěvek vilik

Tu trasu přesně neznám, tak budu trochu teoretizovat. Navigace počítá trasu podle podkladů. Samozřejmě že zná i jednosměrné ulice, nebo silnice. Až na pár výjimek. Trasa z A do B tím pádem může být podstatně jiná, než z B do A. V případě výpočtu nejrychlejší trasy bývá rozdíl markantní. To je jedna z možností. Další může být třeba terénní profil.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7738Příspěvek Docent

Protože TomTom není z hlediska plánování trasy navigace, ale parodie na navigaci a naprostá tragédie, bohužel. Nějaké povídání je o tom tady. iGO jede (překvapivě :osli: ) tam i zpět po stejné trasy, přes Louny.
Tohle je třeba zkušenost jednoho uživatele z diskuse v mém odkazu:
"To plánování je opravdu zvláštní.Na TT6 a mapě 660 když dáte plánování z Brna do Poděbrad -nejrychlejší , tak to žene přes Prahu :-(
Když totéž dáte opačně - z Poděbrad do Brna tak to jede inteligentně přes Kolín.. Tak to fakt nechápu co má TT6 za algritmus.."
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7793Příspěvek Jarda (J)

Možná na to mají vliv i časy. Večer či brzy ráno jde ujet takovou trasu za relativně kratší čas než v poledne. Protože s takovými údaji TomTom pracuje, může být trasa rozdílná. Já neměl nikdy problém a vždy sem přijel o několik minut dříve než ukazoval plán trasy. Takže tak nějak by to mohlo být.
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
Lameroska
Příspěvky: 2
Registrován: 12.4.2007, 13:30

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7849Příspěvek Lameroska

jj, mel jsem ten samy problem, udelalo mi to jednou ale ze zadnich vinohrad v chomutove, trasu jsem vymazal a zadal znova a vse ok, takze si myslim ze nejake casy tomtom v potaz nebere :|
Uživatelský avatar
TAXIKÁŘ
Příspěvky: 12
Registrován: 28.10.2006, 16:25
Bydliště: CZ - CL
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7851Příspěvek TAXIKÁŘ

Tak to jsi štastný člověk mě to při zadání nejkratší trasy hnalo lesní cestou spíše necestou.ale zase byla sranda.
LG P760
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7853Příspěvek Docent

Ona ta sranda končí, když tě zavede na cestu, kde drhneš podvozkem o zem nebo na jinou, která končí závorou a musí se kilometr couvat... Protože jsem pro takové srandy neměl pochopení, TomTom u mne skončil :KO: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7854Příspěvek vilik

To, že nás navigace občas pošle na louku se stává. Jenže za to nemůže TomTom, ani Mio, Garmin, či jakákoli jiná navigace. Vše je to o mapách a hlavně o zdroji map. Jestliže bude nějaká polňačka označená jako silnice první třídy, tak vás tam navigace pošle. Kdo jezdí s navigací denně, tak to zná. Stačí, když někde udělají nový nadjezd, který navigace nezná a co se stane? Bude vás tvrdošíjně navádět na původní silnici, která tam už třeba ani není. Takže vada není v té krabičce, která na vás mluví a ukazuje kam jet, ale v tom, co má v sobě.
Najezdil jsem letos skoro 4 tisíce km po Itálii. Ani jsem nepočítal, kolikrát nás navigace poslala poslala do dvora, nebo jsme skončili na konci zrušené silnice. Dokonce jsme objevili několik silnic, po kterých byl čilý provoz, ale navigace je označila jako neprůjezdnou stezku. :nastvany:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7855Příspěvek Jarda (J)

Docent píše:Ona ta sranda končí, když tě zavede na cestu, kde drhneš podvozkem o zem nebo na jinou, která končí závorou a musí se kilometr couvat... Protože jsem pro takové srandy neměl pochopení, TomTom u mne skončil :KO: .
Tohle tě potká u každé navigace a ani s papírovou mapou na tom nebudeš líp. Jak píše Vilík, nemáš na výběr, je třeba myslet i vlastní hlavou a nespoléhat jenom na navigaci :palec:
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7873Příspěvek vrána

Jarda (J) píše: je třeba myslet i vlastní hlavou a nespoléhat jenom na navigaci :palec:
Vidíš, ty jsi třeba klidně solvina (nevím, neznám tě) a pochopil jsi to. A on je docent a ví starou belu. Dneska by chtěl bejt každej študovanej a takhle to dopadá... :blee: :osli:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Medvídek
Příspěvky: 20
Registrován: 8.5.2007, 10:54
Bydliště: Nejvhodnější by bylo klecové lůžko. (Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7886Příspěvek Medvídek

Týjo, já díky Miloslavovi už projel tolika pozoruhodnými místy :grin: , že jsem tomu rád. To dřív nebylo, bloudil jsem podle mapy po hlavních silnicích, prostě nuda. Teď zmáčku třeba DOMŮ a vím jistě, že se tam prostě nějak dostanu :palce:. A k závoře jsem už v lese také dojel, na to jsem však připravený. Ale je fakt, že neřeším jestli ujedu o pár km víc nebo míň. Každopádně se mi osvědčilo jezdit s mojí prastarou verzí v mobilu podle Nejrychlejší trasy.
Nokia 6670 (Kingston MMC mobile 1GB), Nokia LD-3W, TomTom Mobile 5.200 / SmartComGPS 1.5
občas se to neseká :-)
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7887Příspěvek vrána

Mě to tuhle protáhlo z Modřan na krčskej konec Novodvorský takovejma liščíma pr*elema, že jsem se nestačil divit. Je ale fakt, že jsem tam byl v cuku letu, ale v životě by mě jet tudy nenapadlo, podle papírový mapy bych se tam asi neodvážil :grin: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Medvídek
Příspěvky: 20
Registrován: 8.5.2007, 10:54
Bydliště: Nejvhodnější by bylo klecové lůžko. (Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7891Příspěvek Medvídek

Abych také přispěl k nějakými fakty. V létě jsme jeli na takový vodácký zájezd a když jsme vraceli, porovnávali jsme v Rakousku můj TomTom v mobilu a kamarádův Garmin Nuvi 360. Jeli jsme autobusem, kdy řidič jel prostě směrem, který znal. Zjistili jsme cíl jízdy a zadali jej do navigací. Pravda, již první problém byl najít v té vesnici shodný bod. Ale to se nakonec podařilo, nastavili jsme prostě centrum. A jízda vypadala tak, že Miloslav v TomTom tak nějak nedělal potíže a jel s námi po naší silnici, ovšem ta protivná ženská v Garmin Nuvi 360 nás sveřepě hnala na trasu, kterou pracně vypotila a až po velmi dlouhé ignoraci se rozhodla pro přepočítání. Ta první varianta mně osobně přijde přijatelnější. Ale samozřejmě, kdo má jinou navigaci, asi mu vyhovuje více ta jeho.
Nokia 6670 (Kingston MMC mobile 1GB), Nokia LD-3W, TomTom Mobile 5.200 / SmartComGPS 1.5
občas se to neseká :-)
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7892Příspěvek vilik

Fakt je, že je nutno k navigaci také používat hlavu. Někdy navigace opravdu vypotí perly typu zahněte vlevo a vzápětí až to bude možné otočte se. A to prosím 10 metrů za křižovatkou. :D
Výhoda však je, že pokud navigaci neposlechnu (z jakéhokoli důvodu), tak během několika okamžiků vypočítá novou trasu. Řekl bych, že v tomhle je TomTom velice dobrý. Přepočet trasy je bleskový. Z různých nářků na fórech je vidět, že ne každá navigace je takhle rychlá.
Dost často navigace vede zdánlivě dědinami, kde ani lišky nedávají dobrou noc a ono to vypadá že se zbláznila, ale vzápětí zjistím, že mě protáhla silnicemi třetí třídy jen proto, aby mě ušetřila čas a kilometry. Když si doma z navigace stáhnu projetou trasu (používám Event logger) tak je to krásně vidět. Ale vsadím se, že kdyby jeli dvě auta do stejného cíle a každé mělo jinou navigaci, tak každé pojede jinudy, jak už psal Medvídek.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
magic-sun
Příspěvky: 36
Registrován: 1.8.2007, 14:34
Bydliště: Rakovník

Re: Výpočet trasy

Příspěvek: # 7972Příspěvek magic-sun

zkoušel sem ten výpočet praha - chomutov na TT 510 a ukázalo mi to taky přes louny, kladno kolem 98km tam i zpět stejnou trasu.
TomTom Go720 app:8.320, 8.300
Mapa: Western_and_Central_Europe 8.15.2003, Central_and_Eastern_Europe 8.15.2003,
TomTom Home 2.5.2.60
Zamčeno