Trasové body

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
fofrnik
Příspěvky: 3
Registrován: 28.7.2007, 6:22

Trasové body

Příspěvek: # 8153Příspěvek fofrnik

Zdravím všechny, rád bych se optal, zda jde nějak dostat do navigace mnou na cestách vytvořené body, které jsem si doma rozdělil na Moravu a Jižní Čechy aby se mi v navigaci tak ukazovali?Jedná se mi o to že jeden týden jedu směr Morava a druhý Jižní čechy , vytvořil jsem si místa, která jsem musel podle adres zadávat a abych jsem nemusel příště pracně vypisovat město a adresu tak místo dodání jsem si zadal do oblíbených podle názvu firmy a podobně abych to příště nemusel zadávat kdybych tam třeba za 2 měsíce musel jet. ale teď těchto bodů mám asu 100 a budou ještě přibívat proto jsem si je v Mapsource rozdělil do kategorii na výše zmíněné, ale ponahrání do navigace se mi to podle kategorii už tak nedělí, myslel jsem , že se mi vytvoří v oblíbených nějaké ikony morava a Jižní Čechy a ono nic co s tím???

EDIT Moderátor: Přesunul jsem tento příspěvek z Tvorby sem do Garminu.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Trasové body

Příspěvek: # 8158Příspěvek freewall

Nevím, jestli jsem tě dobře pochopil, přesto, že jsem to četl 3x :D

Asi bych si tady vytvořil kategorii (která není veřejná - čili vidíš ji jen ty - pokud tedy nepožádáš správce o uvolnění pro "veřejnost" - takže si vytvoř tu kategorii Jižní Čechy, Morava a třeba Tramtárie, pak si tam nahrň ty body a když to stáhneš do formátu gpx, tak pak bys to meěl vidět podle svých představ
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Iereus
Příspěvky: 21
Registrován: 3.7.2007, 10:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Trasové body

Příspěvek: # 8179Příspěvek Iereus

Pokud máš své oblíbené body, které jsou jen vyloženě pro vlastní potřebu, není třeba zakládat novou kategorii na poi.cz. V MapSource si uložíš třeba soubory "cechy.gpx" a "morava.gpx" do nějakého adresáře, třeba "Dodaci_mista". Do stejného adresáře si musíš vložit také ikonky se stejnými názvy: "cechy.bmp" a " morava.bmp". Ty si buď vytvoříš třeba ve Windows - Malování ( musí mít velikost 22 x 22 px), nebo si vybereš nějaké tady na Poi v Ikonách.
Po stažení toho adresáře PoiLoaderem do navigace tam budeš mít i ty ikonky. Samy se vytvořit neumí. :cheers:
Naposledy upravil(a) Iereus dne 22.10.2007, 15:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Trasové body

Příspěvek: # 8183Příspěvek freewall

Jsem laik, v Mapsource si může uložit ty body ve formátu gpx, ale nevím jestli to umí gpx složené z několika těch jeho gpx bodů. Proto jsem myslel kategorii, kde bude mit x těch bodů a pak si vygeneruje jeden gpx soubor třeba ty Čechy
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Iereus
Příspěvky: 21
Registrován: 3.7.2007, 10:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Trasové body

Příspěvek: # 8186Příspěvek Iereus

Jo, jo. V MapSource se vytvářejí body velice jednoduše. Pak se celá skupina bodů uloží do jednoho souboru gpx (neukládají se přece jednotlivé body.gpx).
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Trasové body

Příspěvek: # 8187Příspěvek freewall

Dik, jdu to zkusit, nikdy jsem to nevyužil :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět