Jak dostat POI do navigace iGO?

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

Odpovědět
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 8192Příspěvek Docent

Jasný, tam je to vlastně desetinné místo ve výšce... 3 znaky by měly být OK, podjezd 100,5 metru tam snad nebude a jiná kategorie snad čárku hned na začátku nepoužívá :palec: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 8202Příspěvek Jirásek

Henry, Docente a ostatní - Mohu také změnit o podjezdů zdávání já (správce). Změním v této kategorii formát 3,00 na 3.00. Pokud vám to bude vyhovovat, dá se také uvodit výška jako třeba u radarů s rychlostí [3.00]. Můžu třeba i vyhodit ty metry m. Každému je jasné, že se jedná o metry (pokud není angličan a nebude to považovat za foot). Pouze mi řekněte, jak to má být. :lol:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 8204Příspěvek Henry

Klidně to nech, jak to je (i když na několika záznamech je tečka místo čárky).
Pokud by někdo chtěl případně parametrizovat stahování podle výšky svého auta, tak to "levně" doprogramuju :osli: :pc: :zub: až budu mít nějaký čas k dispozici anebo to doprogramuju "draze" hned :jupi:
kecinzer
Příspěvky: 5
Registrován: 16.5.2008, 10:02

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 16377Příspěvek kecinzer

Návody tu jsou hezké, ale nějak jsem nepochopil na co tu jsou, když se dají všechny POI stáhnout v .cvs pro iGO.
Někde mi něco uniklo?
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 16379Příspěvek Docent

Mně zas uniká, na co se to vlastně ptáš :zamysl: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
kecinzer
Příspěvky: 5
Registrován: 16.5.2008, 10:02

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 16419Příspěvek kecinzer

No v nastavení si mohu nastavit, že chci defaultně poi stahovat pro iGO/MIO. Znamená to, že tyto soubory jsou stejně nefunkční? Myslím přímo z úvodní stránky.

Nerozumím tomu, jak to tedy je :(
kptr
Příspěvky: 4
Registrován: 19.1.2008, 20:03

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18174Příspěvek kptr

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na to, zda-li je možné dostat z IGO My way 2006 už nainstalované POI, které jsou rozčleněné do jednotlivých skupin a ty pak editovat.
Mám na mysli např.: POI - Služby - Čerpací stanice - Benzina......
Ve všech možných příspěvcích co jsem četl, tak jsem se dozvěděl jak vytvořit svoje vlastní POI...jak je nahrát a jakým způsobem.Když jsem to zkoušel, tak to všechno dobře fungovalo.....ale v podstatě ty původní POI tam zůstanou ve svých původních adresářích a ty svoje POI mám např.ve složce POI. Pak v tom vzniká chaos že mám např. ty benzinky jak v původním adresáři a ještě mě přibude další adresář s aktualizovanýma Benzinkama.
Buď jsem to nepochopil anebo dělám něco špatně. :zamysl:
Vytáhnuj jsem si z IGo ten soubor igo.db do PC a když jsem ho načetl IGO POI Explorerem, tak se mě tam nic neukáže.Mám tam jen prázdný výpis.Myslel jsem si, že ten soubor igo.db obsahuje i ty POI body už vzniklé při instalaci......
Můžete mě to někdo objasnit???
Díkya info
MDA Touch, Nokia LD-3W,
TomTom 6.100, Automapa 5.0.5, IGO My way 2006Plus
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18177Příspěvek Docent

Objasnit to někdo může, interní POI z toho žádným způsobem nedostaneš (alespoň já o žádném způsobu nevím, a že toho vím opravdu hodně :blazen: ), iGO POI Explorer umí pracovat pouze z uživatelskými POI.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
kptr
Příspěvky: 4
Registrován: 19.1.2008, 20:03

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18180Příspěvek kptr

Tak to znamená,že když budu chtít aktualizovat např.nákupní střediska, tak stahnu aktualizovaný seznam a převedu ho do navigace.Tím pádem si tam vytvořím svoji složku POI s nákupníma střediskama a ta původní - interní - tam stejně zůstane?? A jediné co můžu udělat tak ji nebudu mít povolenou v nabídce ale navolím si jen tu svoji aktualizovanou???
A ještě by mě teda zajímalo proč jsou tam teda v té původní nabídce POI položky které jsou prázdné, když stejně nejde nic uložit??
U TomToma to lze editovat a různě ty obsahy těch položek měnit. Že by to u IGO nešlo???
Díky za odpověď.
MDA Touch, Nokia LD-3W,
TomTom 6.100, Automapa 5.0.5, IGO My way 2006Plus
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18183Příspěvek Docent

U TomToma jdou editovat interní POI? Tak to je pro mne novinka, alespoň u verze 6 pro PDA to nejde...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
kptr
Příspěvky: 4
Registrován: 19.1.2008, 20:03

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18186Příspěvek kptr

Tak teď jsem z toho tak trochu zmatený..... :zamysl:
Když jsem zkoušel editovat v TomTomu POI body, tak jsem si vytáhnul z navigace poi.dat do PC.....a když jsem použil program GestPOI.DAT a v něm jsem načet ten poi.dat...tak jsem se dostal do jednotlivých složek, které jsem otevřel v EditPoi a tam jsem si ty .ov2 soubory mohl editovat. a pak zase nahrát zpátky do TomToma :zamysl:
Žebych něco dělal špatně??? Já se domníval že ten postup je tak správný..... :zamysl:
Jestli se mýlím, tak mě prosím oprav. Já jsem tady v tom začátečník a jen se snažím tomu přijít na kloub a proto laboruju....
Díky 8-)
MDA Touch, Nokia LD-3W,
TomTom 6.100, Automapa 5.0.5, IGO My way 2006Plus
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18187Příspěvek Docent

Tak tímhle způsobem asi jo... Ale u iGO to zřejmě opravdu nejde, alespoň jsem na to zatím nikde nenarazil.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
kptr
Příspěvky: 4
Registrován: 19.1.2008, 20:03

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18189Příspěvek kptr

Tak jo....díky za info.... :cheers:
Já už myslel že dělám někde něco špatně.....člověk se má pořád čemu učit..... :grin:
MDA Touch, Nokia LD-3W,
TomTom 6.100, Automapa 5.0.5, IGO My way 2006Plus
Radoš
Příspěvky: 3
Registrován: 11.7.2008, 14:55

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18723Příspěvek Radoš

A nejsou tu někde přímo soubory s POI ke stažení, aby si je nedělal každý sám? Na tohle si ani netroufám, to by nedopadlo dobře. (Asi bych u toho rozbil PC...) :zamysl:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak dostat POI do navigace iGO?

Příspěvek: # 18724Příspěvek Docent

Ten dotaz myslíš vážně nebo si děláš pr*el :zed: ????
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět