nekteré BZ moc nechapu vyznam.

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Zamčeno
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

nekteré BZ moc nechapu vyznam.

Příspěvek: # 36974Příspěvek Tompr

jen takova teoreticka otazka.
příklad, lekarny,restaurace,česka pošta...apod.

Dle me neni mozne tyto BZ plne nahradit oproti databazi uvedene v navigacich.
sice nektera mista nejsou už (staří mapy) ale zase na mnozstvi jich je vice nez zde v databazi (sice novejsi pozicei když...)

jen tak me to napadlo

treba bz co jnejsou v navigacich jsou super ale konkurovat tem co tam maji je těžke.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: nekteré BZ moc nechapu vyznam.

Příspěvek: # 36976Příspěvek Jirásek

A co když v navigaci (mapě) nejsou - různé turistické mapy, free SW a mapy, starší navi a podobně. Na ty zapomínáš. Uvedu příklad - soft We Travel. A mohl bych určitě pokračovat. Neuvažuj pouze z úzkého pohledu své navi.
Podívej se na počet stažení, podle toho porovnávej zájem. Některé jsou, dovolím si tvrdit, aktuálnější. Možná s menším počtem POI, ale přesnější.
A proč jich méně - již několikrát tu bylo psáno. Staší kliknout nahoře v černém proužku na odkaz MAPA, otevře se papa se zobrazením všech kategorií a stači prohlédnout okolí svého bydliště/práce/letního sídla a přidat či opravit BZ.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: nekteré BZ moc nechapu vyznam.

Příspěvek: # 36977Příspěvek Tompr

ja nevim ja mam starsi Tomtom a tam si zvolim co se ma ukazovat a co nema.a tam je vse mozne a pak navic bz odtud co tam nejsou standartne.

jsem myslel ze tyhle standartni bz jsou u vsech navigaci...
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: nekteré BZ moc nechapu vyznam.

Příspěvek: # 36978Příspěvek Tompr

uvedu priklad ja treba restaurace mam od Tom Tomu co byly v navi. a dle stari mapy to sedi nebo alespon driv tam byly restaurace co muzu porovnat v okoli. kdyz vezmu restaurace tady tak je jich v okoli pomalu...
a vem si kolik jich je ve meste tohle doplnovat chce hodne casu

a mit zaple obe varianty...?
možnost to je porad premyslim jestli takoveto bz si stahnout a mit je duplicitní v nejakych mistech.
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: nekteré BZ moc nechapu vyznam.

Příspěvek: # 36980Příspěvek mila-p

Dovolil bych si s tebou nesouhlasit! BZ, které jsou obsažené v TT jsou možná třetinou toho, co najdeš tady. Nepochopil jsem, jak může stáří mapy souviset s BZ?!? Když jsem porovnával aktuálnost BZ od TomTom a odsud (konkrétně restaurace), byla jich jen v mém okolí (u TT) sotva pětina, názvy restaurací snad ještě z dob RaJ, bez řádné adresy, s neaktuálními telefony a podniky, které již dávno neexistují. Pravdou je, že hovořím za Prahu a okolí, kde to s Gumajzem udržujeme asi nejlépe, protože se tady pohybujeme denně. Když jsem CZ-Restaurace před 3 lety přebíral, bylo v nich 163 záznamů, z toho polovina v Pardubicích! Dnes máme cca 6.500 záznamů po celé ČR. Stačilo by, aby si každý ve svém okolí těch pár restaurací porovnal a poslal nám je k autorizaci (to platí pro všechny kategorie)...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: nekteré BZ moc nechapu vyznam.

Příspěvek: # 36981Příspěvek Tompr

jasny,
poslu ti v mem okoli restaurace ale u me je to teda asi presne naopak zkus porovna treba mesto Úpice
na Tom Tomu jich je dost a mista sedi i když nekde jsou už misto restaurace rakosnici ale to je prave starím mapy.

dle me přeci když vydaji novou verzi map tak maji i aktualni BZ ne?
přeci tam snad nedaji restaurace ktere uz tam nejsou nebo vznikly nove tak bych čekal že s vydanim nove mapy bude i toto osetreno.
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: nekteré BZ moc nechapu vyznam.

Příspěvek: # 36982Příspěvek mila-p

BZ s mapou u TT nesouvisí. Tam záleží na tom - podobně jako tady, jak jim do TomTom jednotlivé BZ uživatelé nahlásí (je to také součást MapShare). Můžeš přidávat, upravovat a nechat odstranit neexistující BZ a v TomTomHome si určíš, jaké BZ tě zajímají. Pokud v Úpici cokoli nesedí, není nic jednoduššího, než to zadat jednotlivým správcům do fronty k vyřízení - všichni chceme mít (nejen) Úpici aktuální. Ovšem pokud ti více vyhovují BZ od TomTom, používej BZ od nich :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: nekteré BZ moc nechapu vyznam.

Příspěvek: # 36985Příspěvek Gumídek

BZ od TT jsou vše, jen ne relevantní. Zkusil jsem si postupně autoservisy, prodejny, lékařská střediska, a pak restaurace....Kdyby šly vymazat z navigace, už bych je vymazal. Pro Tompr : sám teď po nějaké době vidíš, že body k opravě zadá hodně málo lidí, spíše jsou to stále ti stejní jedinci. A mám pocit, že u TT je to to samé, ale vlastně horší, tam to trvá dlouho. Navíc např. u restaurací jsou změny tak rychlé, že jeden den je restaurace XX, druhý den je tam restaurace XY a za týden bar YY.....A my se zde na změny snažíme reagovat co nejrychleji, ale bez spolupráce ostatních to dost dobře nejde. Ale co chceš dělat, když opravy z určitých měst nikdo nezadá....Mám sednout do auta, jet 300 km kvůli kontrole deseti restaurací ?? A financovat to mám ze svého ?? Já dělám co mohu v Praze a okolí. Při své práci mám pauzy,a místo stání jezdím uličkami sem a tam a kontroluji restaurace, kavárny, hotely atd atd....A stejně pořád narážím na to, že buď něco chybí, nebo je změna.
Ale nechci, aby si někdo myslel, že si stěžuji, kdyby mne to nebavilo, tak bych to nedělal, a neobětoval bych čas a pohonné hmoty...
Zamčeno