Jak přidat POI do Tomtom pocket

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat POI do Tomtom pocket

Příspěvek: # 20025Příspěvek Jirásek

1. Vítám tě ve fóru. Pravděpodobně jsi hodně hledal, když jsi oživil vlákno staré dva roky zabývající se pocket TomTom a ty máš TT ONE :zamysl: . I když je to do jisté míry jedno, princip je totožný.
2. Dost dobře jsem nepochopil tvoji otázku (problém). Do kategorií dodaných výrobcem nelze přidávat BZ, respektive lze pomocí vlastní úpravy a tvorby souboru poi.dat - je to však porušení licence. Originální poi.dat by neměl být upravován.
Tato tvorba poi.dat však nejde dělat přímo v zařízení TomTom. Z toho plyne, že kategorie BZ stažené z poi.cz nemůžeš přidat do kategorií dodaných výrobcem, ale máš je v zařízení jako samostatné kategorie.
Kam chceš vlastně tyto stažené kategorie vkládat????

Jinak doporučuji téma v záhlaví fóra- KNOWLEDGE BASE (VĚDOMOSTNÍ DATABÁZE) a v něm vlákno Jak nahrát POI do Vašeho zařízení
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
nuclearb
Příspěvky: 6
Registrován: 27.8.2008, 17:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat POI do Tomtom pocket

Příspěvek: # 20026Příspěvek nuclearb

Jde mi o to, že bych si přidal třeba měřič rychlosti, tam kde jste na něj zapomněli a nebo si označil například nebezpečné místo.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat POI do Tomtom pocket

Příspěvek: # 20027Příspěvek Jirásek

A není lepší a hlavně kolegiálnější to přihodit sem do příslušné kategorie a podělit se s ostatními?

http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=846

http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=28&t=1589

Na žádný měřič rychlosti (radar) jsme nezapomněli, prostě na něj nikdo neupozornil, můžeš to napravit.

K tvému problému. Jde to. Třeba systémem MENU - Změnit předvolby - správa BZ - Přidat BZ - vybrat vhodnou kategorii - přidat jako Bod na mapě nebo šířka/délka
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
nuclearb
Příspěvky: 6
Registrován: 27.8.2008, 17:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat POI do Tomtom pocket

Příspěvek: # 20028Příspěvek nuclearb

jj, to klidně přidám až se tady v tom trošku zorientuji.
Tak jak to popisuješ to funguje třeba kamarádovi v mobilu, ale já musím dát . opravy map - opravit chybu na mapě - přidat chybějící BZ a právě tam už mi to nenabídne ty co jsem si od vás stáhl, ale jen ty předinstalované :(
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat POI do Tomtom pocket

Příspěvek: # 20029Příspěvek Jirásek

Tvůj postup je špatný, žádné opravy map. To jsi v MapShare a svoje opravy posíláš na web TomTomu. Ten můj naznačený postup ti musí fungovat také. Prober pořádně menu přístroje.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
nuclearb
Příspěvky: 6
Registrován: 27.8.2008, 17:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat POI do Tomtom pocket

Příspěvek: # 20031Příspěvek nuclearb

Opravdu ti nelžu. Klidně mrkni na manuál http://www.tomtom.com/lib/doc/one30/ref ... -cs-CZ.pdf
Ty jejich předinstalované BZ si tam můžu dávat a rozšiřovat dle libosti a už jich tam spoustu mám. Odesílání těchhle úprav můžu blokovat a zůstanou jen v mé mapě.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přidat POI do Tomtom pocket

Příspěvek: # 20032Příspěvek Jirásek

Ale já ti věřím, ale to je v rámci oprav v "MapShare", nikoliv přidávání BZ do vlastních kategorií. Vyzkoušel jsi moji radu?
Tu v návodu asi nenajdeš.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět