Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Zamčeno
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 19607Příspěvek Gumídek

K této kategorii SK-Radary_semafory se také vyjádřím. Psal jsem adminovi kategorie(několikrát),že tam má nesmysly,a že tam další přidává. Semafory uprostřed polí, pozor na otočení u pumpy a podobné chuťovky. Nenamáhal se ani odpovědět. Další jsou v ostatních SK-Radarech ve všech....Mám pocit,že než taková kategorie,tak radši žádná. A kategorie,kde je 6 záznamů a ještě bez adres, a dalších doplňujících věcí,jen z důvodu "já chci taky kategorii a chci a chci !!!", tak to je to samé....Ještě,že nikoho nenapadlo udělat kategorii CZ-Sociální pracovnice. Už vidím ty záznamy Ivanka, poprsí č.4, po-pá 19-05........To jen abych upozornil na absurdnost některých kategorií....K těm zaniklým pivovarům. V Holešovicích,Praha 7 byl také pivovar. Pamatuji si kde měli sudy,kde se stáčelo atd...Jenže teď tam staví byty a kanceláře. To tam admin této kategorie bude vodit exkurze ??? Jinak tedy nechápu,na co tato kategorie je....
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 19621Příspěvek mila-p

Také k tomuto pár slov: OK, ať je tady ponechána možnost, že si někdo chce udělat kategorii XY pro své vlastní potřeby, ale byla by to oddělená, zatím neveřejná sekce a pokud by se časem došlo k závěru, že by ona kategorie mohla být užitečná i pro ostatní (na základě např. hlasování), pak by jejímu uvolnění nic nestálo v cestě - mohla by stát ve frontě na posouzení, jako jednotlivé záznamy. Zkrátka nějakou dobu počkat, jestli se o ní ten který správce stará, přidává a opravuje záznamy, nebo na to dlabe - podle toho se pak zařídit. Zároveň by noví správci měli projít jakýmsi počátečním "školením", aby nepsali do záznamů bludy, ale potřebné informace a dodržovali požadovaný formát. Pak by to možná mohlo fungovat...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
filpel
Příspěvky: 1
Registrován: 26.8.2008, 11:28

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20037Příspěvek filpel

Ahoj,
vytvoril jsem databazi fotbalovych hrist v Plzenskem kraji - CZ-FOTBAL_Plzensky kraj - od 1. ligy až po 4. tridu. Prosim o zverejneni.

Filip
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20039Příspěvek Jirásek

Není to trochu zbytečná práce? Máme tu kategorii č.238 CZ-Fotbalove_stadiony. Baharis by je tam určitě přidal. Takto vznikne trochu zmatek. Kontaktuj ho přes SZ.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
micronimus
Příspěvky: 7
Registrován: 14.5.2008, 14:47
Kontaktovat uživatele:

přidání nové kategorie

Příspěvek: # 20184Příspěvek micronimus

je hotový základ nové kategorie CZ-Podzemni_prostory . Jedná se o přístupná historická sklepení eventuelně o zajímavé sutereny historických budov, štoly, šachty, chodby apod. (ne tedy přírodní jeskyně neboť taková kategorie již existuje) Prosím adminy o zvěřejnění a uživatele o postupné doplňování. Díky :palce:
PDA iPAQ HP6915 , 2GB miniSD, TomTom Navigator 6.030, map.: PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE 675.1409
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20246Příspěvek vrána

Můžem tam dát metro? :koul:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20254Příspěvek Gumídek

Máme na zahradě jámu na čerpadlo k bazénu. Máme to tam také dát ????
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20255Příspěvek vrána

:grin:
Hmm, přemýšlím, co bych tam tak mohl dát, ale... napadá mě akorát myší díra pod Vítkovem (na druhý straně v Karlíně je hned u výlezu podzemní hospoda Černá kočka nebo tak něco) :mrk: . Ale až najdou ten štěchovickej poklad, to bude pak nejstahovanější kategorie :grin: .
Jo a v Táboře maj katakomby pod půlkou starého města (ale spíš pod celým) a v několika patrech. Dokonce tam voděj tůristi. Jenže jak to, safra, označit? :zamysl:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
burak.burak
Příspěvky: 2
Registrován: 4.9.2008, 4:52

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20256Příspěvek burak.burak

Prosim o zverejneni:
GR-Samos
Tonny vlaksim
Příspěvky: 16
Registrován: 16.1.2008, 19:15
Bydliště: Hodonín

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20257Příspěvek Tonny vlaksim

:usmev: U nás je pod nádražím asi 8 metrů hluboký, 300 metrů dlouhý podchod, v nočních hodinách z důvodu osobní bezpečnosti neprůchodný..... :usmev:

Proč to píšu?
Některé POI jsou z kategorie "MUSÍM MÍT POI KATEGORII ZA KAŽDOU CENU" - Jsou kategorie, které považuji až za absurdní, ale neberu právo autorům je zveřejnit. Jen snad, že by adminové mohli zavést kategorii POI pro soukromé účely - bylo navrhováno jinde ve foru.

Při té příležitosti bych se rád zeptal, má pojmenovávání nějakou logiku nebo je to jen na autorovi kategorie POI? Např. už jinde probírané kategorie TURISTICKÉ ZNÁMKY versus Hrady, zánky, rozhledny a podobě. Když nic jiného, tak dochází k duplicitě.
Proto žádám admIna o zrušení kategorie Skanzen, když jsem ji zakládal, tak kat. Tur. Známky nebyly, dnes je to duplicita.
Stejně tak rozhodnutí, zda navigovat až na místo, nebo na nejvýhodnější, zpravidla nejbližší parkoviště. /Nedávno mne v Mělníku při snaze dostat se na Zámek táhla nav kaďe-tadě, ale všude byl zákaz vjezdu - za každou cenu mne chtěla dotáhnout na nádvoří zámku, přitom P na náměstí 200m odsud to ignorovalo/, takže pokud se jedná o POI pro AUTOnavigace, můj názor je, že navigovat na Parkoviště.
K duplicitě POI pro čerpačky - asi jsem nějak nepobral důvpdy, proč je tolik kategoriií. Přeci při plánování trasy se mne nav ptá na jméno nebo část jména POI. Pokud tedy zadám jinde v diskusi zmiňovaný SHELL, pak mi to najde pouze shellky. Alespoň takto mi to na TOM TOMU funguje. /Píšu zde proto, že původní tema je zamčeno/.
Pojmenování POI je samostatnou kapitolou, Je skvělé si přečíst číslo Turistické známky a přitom nevědět, kde a o co se jedná. Stejně tak již zmiňovaná Ostatní čerpací stanice.
Neberte prosím tento příspěvek jako negativistický, /už vidím některé odpovědi od ambiciozních správců temat. že když se mi nelíbí, můžu jít :usmev: / - jde mi o diskuzi na téma zda se dá něco vylepšit a možná taky proč, - mám pocit, že některé věci jedou setrvačností a nad smyslem se už nikdo nezamýšlí.
Díky za pochopení a snad se podaří sehnat pár věcných názorů
S pozdravem Tonny
TOM TOM ONE XL, apl. 8.010, mapa Eastern Europe v720.1802, RDS TMC Traffic Receiver 4V00.112, SD Card 1GB
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20259Příspěvek Docent

Tonny vlaksim píše:Např. už jinde probírané kategorie TURISTICKÉ ZNÁMKY versus Hrady, zámky, rozhledny a podobě. Když nic jiného, tak dochází k duplicitě
Promiň, ale to je hloupost. Například ne ke všem rozhlednám jsou turistické známky... Hotely obvykle mívají restaurace - dle tebe duplicita, některé penzióny a restaurace mají WIFI - dle tebe duplicita atd. ...

Soukromá kategorie existuje - stačí si ji založit a nežádat o zveřejnění... Možná by ještě stálo za úvahu, aby její správce mohl dát oprávnění těm, kteří by o ni měli zájem a chtěli si ji stahovat...
Tonny vlaksim píše:Je skvělé si přečíst číslo Turistické známky a přitom nevědět, kde a o co se jedná.
Pokud jsem do té kategorie koukal, většinou to poznat je, minimálně z kategorie, i když třeba u záznamu " Dlouha Louka (KRUSNE HORY)" ani já nevím, proč tam známku dávají (a že vím skoro všechno) :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Tonny vlaksim
Příspěvky: 16
Registrován: 16.1.2008, 19:15
Bydliště: Hodonín

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20260Příspěvek Tonny vlaksim

To Docent - pokud je to hloupost, pak se omlouvám.
I když, možná to až tak hloupost není, nejsem sám, kdo se na tyto věci na foru ptal, a možná, že právě podobné odpovědi a zamčení temat před vyčerpáním problému /Milan u čerpaček/ brání tomu, že se lidi ptají a diskutují.
Každopádně žádám Docenta o prominutí, hlouposti už psát nebudu.
:usmev: MMCh, co není hloupost???? :usmev:
S pozdravem Tonny
TOM TOM ONE XL, apl. 8.010, mapa Eastern Europe v720.1802, RDS TMC Traffic Receiver 4V00.112, SD Card 1GB
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20261Příspěvek Jirásek

Tak se také vyjádřím. Ač jsem sám velkým kritikem (vnitřně) některých nově vznikajících kategorií, musím uznat "právo" autorů na jejich vznik. To právo jsem dal do uvozovek zcela úmyslně, nikdo nemáme právo - to admini nám to umožňují, dávají prostor na svém serveru, udržují to a platí .
Nemohu zcela souhlasit s Tonnym. 1. Soukromé kategorie jsou možné, dokonce každá kategorie je ze začátku soukromá. 2. Ne všichni využívají databázi POI k autonavigaci. Určitě se najdou uživatelé, využívající BZ pro outdoor navigace )turistické/cyklo/voda a pod.). Také jsem ze začátku čučel na Turistické známky, neznaje pozadí a problematiku. Kdo se o to zajímá, tomu stačí většinou ono číslo. Stejné jako kačerům číslo kešky.

To samé duplicita BZ napříč kategoriemi. To se stát může. Je na uživateli, co ho zajímá a využije. Jedná se většino právě o ty "specializované" kategorie pro turistiku. A čerpačky jsou rozděleny také úmyslně. Jsou zájemci, které jiné čerpačky nezajímají (z různých důvodů - karty, kvalita PHM). Většinou je využívají pouze jako zobrazení na mapě, že bych se nechával navigovat k čerpačce jako k BZ :zamysl: .

Souhlasím, plno věcí jede setrvačností. Nějaké změny se připravuji. Předělávej ale jako správce kategorii, která vzniká několik let. Ze začátku to plně vyhovovalo, nyní to chce trochu vylepšit ale je tam třeba x tisíc BZ. Upravuj vše ručně. To chce čas, hodně času. Všichni to dělají ve svém osobním volném čase jako hobby.
Není nejmenší důvod Tě napadat. Konstruktivní, věcné a reálně proveditelné návrhy a nápady na zlepšení určitě všichni přivítají.
Napadáme ty, kteří sem vletí, začnou sprostě nadávat a napadat adminy, prohlásí že to stojí za h... protože tu nenajdou warez a nemohou si napsat co chtějí.

Kurňa, Docent byl zase rychlejší :zed: :zed:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20262Příspěvek Baharis

Já snad jen k té navigaci až na nádvoří. Vzhledem k velkému množství uživatelů a rozmanitosti jejich zaměření, nebude nikdy možné vyhovět všem. Takového turistu třeba parkoviště nezajímá a chce na nádvoří. Nelze než používat také hlavu a nechtít po navigaci, aby mě dovedla až do volného boxu na parkovišti. Mě naprosto dostačuje, pokud mě navigace dovede do blízkosti bodu a pak se musím rozhlédnout, jaká je místní situace.
Kategorie sama pro sebe byla situace, kdy mě jeden uživatel přidával sjezdovky s místem horní stanice. S tím, že když se jede hřebenovka, že je důležitější než spodní. Pravděpodobně běžkař. Tak to jsem uhájil a nekompromisně zadávávám spodní, nejlépe parkoviště.
Ale to jenom pro obrázek, jak jsou potřeby uživatelů různé...
GARMIN nüvi 670
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20263Příspěvek Docent

Tonny vlaksim píše:To Docent - pokud je to hloupost, pak se omlouvám.
Třeba ne hloupost, ale jiný vhodný výraz mne nenapadl :usmev: . Ale jak tady kolegové píší - tenhle web vznikl kdysi dávno, kdy jedinou dostupnou navigací byl TomTom, takže mně třeba zase vadí, že POI byly šité na TomToma - název pouhé 63 znaky, bez diakritiky... Postupně se to odstraňuje a upravuje, jenže zase někteří správci nejsou schopni pochopit, že vývoj jde dál - když jim napíšu, že do POI lze již delší dobu psát diakritiku, dostane se mně odpovědi, že oni to ale od začátku dělají takhle a nehodlají na tom nic měnit... Prostě nepochopí, že to nedělají pro sebe, ale pro ty stovky nebo tisíce lidí, co si POI do svých navigací stahují...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Zamčeno