GPS v Praze

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Slzic
Příspěvky: 6
Registrován: 1.6.2008, 10:30

GPS v Praze

Příspěvek: # 20522Příspěvek Slzic

Ahoj chtěl bych se Vás zeptat, zda měl někdo podobný problém s navigací po Praze jako já. Minulý týden jsem jel kolem 19 hodiny po Jižní spojce od Hradce králové a náhle mi zamrzla mapa na mé navigaci 6600FM. Jediné co fungovalo, byla zvuková navigace, přičemž problémy zmizely až za Barandovským mostem, když jsem zahnul doleva směrem na Stodůlky. To samé se opakovalo na zpáteční cestě, kdy mi opět zamrzla mapa těsně před tím než jsem vjel na baranďák a vše bylo obnoveno až po cca 10 km. Zajímalo by mne jestli se někdo s něčím takovým setkal, či jestli jde o poruchu přístroje. podotýkám, že navigace pak šla opět normálně po celou cestu zpět do Hradce Králové.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 20533Příspěvek Docent

Tyhle problémy prý bývaj s elektronikou a s autama, když nad člověkem přeletí UFO :blazen: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 20537Příspěvek Scorpio_cz

Je možné že má navigace nějakou chybu v mapových podkladech, která způsobuje výpadky zobrazování.
Může to být i chyba vlastního navigačního SW.

Pamatuju si doby TomTom Navigátor 5.2 který se na některých "známých" místech hroutil - a to všem :shock3:

PS: Docente, příspěvek byl opravdu k věci :hmm:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 20548Příspěvek Docent

njn, já chtěl jen upozornit na to, že tyto jevy už byly popsány... :mrk: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Slzic
Příspěvky: 6
Registrován: 1.6.2008, 10:30

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 20584Příspěvek Slzic

Tento problém přetrvával ikdyž jsem změnil mapu. Postupně jsem měnil TOPO Czech 2, TOPO CZECH 1.20, Atlas Czech 7NT. Děkuji za ten první příspěvek. Kdyby inteligence nadnášela tak ... :blee:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 20594Příspěvek Scorpio_cz

Divné ale to by fakt vypadalo na to že ten Váš přístroj nemá rád Jižní spojku.
Kde přesně to vypadlo / naskočilo ?

Na Barrandově je paralelně se silnicí nově tramvajová trať ...
V oblasti Jižní spojky u barrandovského mostu co popisujete se nachází například "Odstavné nádraží Jih" - možná je tam moc vlakových trolejí ...

Zkuste jiný přístroj.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 20596Příspěvek Docent

Slzic píše:Děkuji za ten první příspěvek. Kdyby inteligence nadnášela tak ... :blee:
Tak právě opouštím Sluneční soustavu, já vím :osli: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
bobo
Příspěvky: 14
Registrován: 18.7.2007, 18:14
Bydliště: Rožďalovice
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 21157Příspěvek bobo

To Slzic problém
Dnes jsem jel trasu MB- Praha/Březiněvs do Praha/Modřany (Nuv 670). Vše fungovalo OK až na dálnici za Březiněvsí (okraj Prahy) mi vypadla navigace resp. obraz s hlášením že vykresluje ale zvukové navádění fungovalo. Několikrát jsem jí schodil, ukončil, zadal znovu stejný oblíbený bod ale sále obrazovnka bez křižovatek, cest a jen hlášení. To trvalo přes celou Prahu (cca 25km) a obrazově se chytla až na Lhotce u policejní školy.
K večeru jsem absolvoval stejnou cestu zpět kdy před nemocnicí v Krči zase vypadl obraz, ukázal se nápis "vykresluji" a téměř na stejných místech (cca 1km před Březiněvsí) se chytila.
Mám jí víc jak rok ale tomuhle jsem nevěřil. Zkoušel jsem i přehazovat mapové podklady včetně TOPO Pro.
Budu asi muset vozit obě navigace :silis:
trasa_OO.jpg
trasa_OO.jpg (44.19 KiB) Zobrazeno 3487 x
Naposledy upravil(a) bobo dne 1.10.2008, 20:47, celkem upraveno 1 x.
Nüvi 670
Zümo 550
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 21162Příspěvek Scorpio_cz

OT: Ďábelské ... navigace bez licence na zobrazování mapy v oblasti Prahy :shock3: :shock3: :shock3: :shock3:

TO : Bobo, Slzic

Jinak - skoro bych řekl že by stálo za to kontaktovat výrobce/dovozce/prodejce dané navigace.
Pokud mají dva lidé s téměř stejnou navigací téměř stejné problémy asi to nebudou skvrny na Slunci.

Ještě jedna rada z kategorie "blbých" : zkuste vymazat všechny dohrané POI a RADARY.
Možná i kompletně vypnout zobrazování POI během navigace.

V Praze je toho tolik, že může být některý z bodů špatný (a navigace to neustojí), a/nebo navigace nemusí stíhat všechno namalovat.
jeef
Příspěvky: 31
Registrován: 27.12.2007, 11:34

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 21165Příspěvek jeef

Slzic píše:Ahoj chtěl bych se Vás zeptat, zda měl někdo podobný problém s navigací po Praze jako já. Minulý týden jsem jel kolem 19 hodiny po Jižní spojce od Hradce králové a náhle mi zamrzla mapa na mé navigaci 6600FM. Jediné co fungovalo, byla zvuková navigace, přičemž problémy zmizely až za Barandovským mostem, když jsem zahnul doleva směrem na Stodůlky.
Hele, asi fakt UFO. Já jel ve čtvrtek kolem poledne a v okamžiku, kdy jsem sjížděl z dálnice a najížděl na Štěboholskou radiálu, mě potkalo to samý. Podle TomTom One v3 jsem jel všude možně, jen ne po silnici. Pamatuji si jen, že jsem prý byl u ulice U Slavoje (http://jdem.cz/aep18). Ale nevydržel jsem, restartoval jsem ho a u Intersparu už zase ukazoval správně.
Ale ráno jsem jel obráceně a to bez problémů.
TomTom Via 135 Europe Traffic
Europe 915.5123
App 12.071.1370596.84
Uživatelský avatar
bobo
Příspěvky: 14
Registrován: 18.7.2007, 18:14
Bydliště: Rožďalovice
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 21192Příspěvek bobo

Koukám! Jeden společný výlet a na "Garmin" chcípl pes. Kde jsou nejvyšší kapacity? Stále v penzionu? Nebo snad přehrada? :cheers:
Nüvi 670
Zümo 550
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: GPS v Praze

Příspěvek: # 21195Příspěvek Docent

V přehradě jsou Garmini, všichni sháněj Automapu :osli: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět