TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Vše o navigacích značky TomTom
ivos
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 6:10

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24377Příspěvek ivos

Já jsem docela technický typ a baví mě si s těmahle věcma hrát. A pořád mi vrtá hlavou - "AKTIVNÍ DRŽÁK ... to je oč tu běží od prvopočátku."
PROČ?
Aby to hezky a kvalitně vypadalo a nebyly vidět dráty a bylo to celé originál. Tomu bych rozuměl. Ale v čem je 940 s aktivním držákem lepší? Omlouvám se, ale já to fakt nevím...

Mám vyzkoušenou 510 a 920, aktivní držák 510 je lepší v tom, že již od výrobce byl vyřešen problém s neustálým nasazováním kabelů. A požadavek na originál TomTom držák s kabelem, proč ne? Nicméně budu opakovat otázku - existuje nějaký FUNKČNÍ rozdíl mezi 930 a 940, kvůli kterému by mělo smysl kupovat 940 při vědomí nefunkčnosti SIM/GPRS/Google aplikací?
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
jonito
Příspěvky: 1
Registrován: 8.1.2009, 20:59

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24381Příspěvek jonito

Jirka1948 píše:Mam Tomtom 940 Live uz asi 2 mesice. Je sice pravda, ze v CR zatim nemohu vyuzivat veskere funkce, ale musim rici, ze je zde veliky rozdil mezi TT 920, ktery jsem vyuzival doposud. Uchyceni TT940 je fantasticke a prijem signalu je nesrovnatelne lepsi. Tomik si hned najde signal a to i kdyz je v aute umisten jinde nez blizko nektereho z oken. Je treba take zduraznit vysoce kvalitni provedeni a veliky reproduktor, kdy zvuk je perfektni. Jedina vec, ktera mi vadi je, ze tlacitko ON/Off je v noci osvetleno diodou. Toto svetlo se v noci odrazi na prednim skle a je velice rusive. Idealni by bylo toto osvetleni zrusit.

Prosím tě, uvažuju také o koupi TT 940, chci se zeptat, jestli naviguje přesně a navádí plus čísla domů. Kde se dá koupit za dobrou cenu třeba přes internet.díky
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24382Příspěvek Gumídek

Čísla domů, respektive orientační čísla(modrá) v ulicích jsou v mapách a nemají nic společného s typem navigace. A předem tě upozorňuji, abys nebyl zklamán, pokud nejsou v mapových podkladech zadané, napíše ti "čísla domů nejsou pro tuto ulici k dispozici". Tím chci jen říci, že v některých ulicích čísla nejsou, a ve většině obcí také ne. Protože tam jsou jen tzv. červená čísla(čísla popisná), která nejsou obsažena v žádných mapách, ani v navigačních mapách jiných výrobců....
Naposledy upravil(a) Gumídek dne 11.1.2009, 5:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24425Příspěvek vrána

Totiž v mapách, používaných navigačními přístroji, jsou zadána modrá, neboli orientační čísla, zatímco v mnoha obcích, které nemají ani pojmenované ulice, jsou jen čísla červená, neboli popisná (to jsou ta čísla parcel). No a tam se navigace nemá čeho chytit, protože tato červená čísla v mapových podkladech nejsou. Ale od toho máš oči a hubu, aby ses na místě už nějak zorientoval a doptal :osli: . Někdy je to, pravda, komplikované, ale život je boj... :mrk:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24427Příspěvek Gumídek

Jo, jo, někdy je to problém...Třeba ve tři ráno, to se fakt není koho zeptat. A pokud ano, tak je většinou v takovém stavu, že ptát se je zase úplně zbytečné....
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24430Příspěvek Docent

Mapy Seznamu mají čísla popisná i u některých malých vesnic... Tak se může najít dobrovolník na tvorbu kategorie Čísla popisná, i když podle odezvy na návrh vytvořit kategorie MHD si nedělám iluze :nositka: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24431Příspěvek Jirásek

Trochu jsme se odchýlili od tématu vlákna, nicméně Docente, dovedeš si představit takovou kategorii a hlavně její tvorbu? Ta představa mne přímo děsí.
Jenom pro orientaci. V ČR je cca 2 miliony obytných budov (jenom v Praze přes 88 000) , odhadem 1/2 milionu ostatních. Pokud by se podařilo zmapovat pouze 10%, znamenalo by to databázi o 250 000 BZ. :blazen: A ještě upřesnění, nejedná se o čísla parcel, ale o evidenční čísla budov v katastru obce, vydávaná postupně dle data kolaudace. Parcelní čísla jsou zase něco jiného.

Chvilku to tu nechám a pokud si vzpomenu, tak to promažu.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24435Příspěvek Docent

V Praze a dalších městech to dělat netřeba, tam jsou čísla orientační... A Seznam taky nemá zdaleka všechno. A bohužel ani centrální databáze adres, naivně jsem se domníval, že v době propojených databází není problém, aby se barák s nově přiděleným č.p. objevil v databázi nejdéle do 3 měsíců... Omyl, není tam ani za dva roky :nastvany: .
Nicméně je mně jasné, že i kdyby se někomu povidlo takovu kategorii udělat, tak to kvůli objemu dat žádná navigace nezkousne :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24438Příspěvek Henry

Co myslíš tou "centrální databázi adres"? UIR-ADR? Já myslel, že v aktualizacích to tam tak do měsíce je (samozřejmě bez souřadnic :nastvany: )
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: TOM TOM 940 LIVE - živé fotky (aktivní držák opět na scéně..

Příspěvek: # 24443Příspěvek Docent

jj, UIR-ADR... Zjistil jsem to, když jsem dělal kategorii Pojišťovna UNIQA, na mapách Seznamu byly ty baráky vidět i jako dokončené a UIR-ADR trvalo na tom, že č.p. neexistuje :pistol: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět