Upozorneni na objekt mimo cestu

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Uživatelský avatar
Nakrov
Příspěvky: 8
Registrován: 20.2.2009, 7:54

Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25531Příspěvek Nakrov

Zdar vsem,

dekuju za toto forum, v hodne vecech mi pomohlo.
Toto presne tema viz níže jsem vsak nenasel, a to jsem se pane Jirasek snazil :-).
Ma otazka muze byt i zbytecna, pokud je, tak se omlouvam.
Sam mam Garmin 250W. Ale muze to fungovat i pro jine stroje.

Rad bych, aby me na POI stroj upozornoval nejen kdyz ho mam na trase, ale kdyz se k nemu priblizim na vzdalenost danou pri loadovani POIs do stroje (ja to delal pomoci POIloaderu).
Tedy, priblizim-li se na svem vylete s rodinkou k nejake zricenine na treba 3 km, chci aby mi to piplo a reklo mi to a ja se mohl rozhodonout, zda-li se tam nestavime.
Proste nastavit pro ruzne POI upozorneni pri ruzne vdalenosti vzdusnou carou aniz by byli na me ceste.

Pocitam ze by to bylo dost narocne na procesor a pamet a ze by na to byl potreba nejaky special program, takze se spise jen ptam, zda-li to jiz nekde neexistuje.
Nakrov
Nakrov, Garmin 250 W City Navigator Europe NT 2009, TOPO Czech 2 PRO, Slovakia Topo v2, Topo Osterreich
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25533Příspěvek Docent

Existuje, umí to navigace, kterou mám v podpisu :cheers: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Nakrov
Příspěvky: 8
Registrován: 20.2.2009, 7:54

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25534Příspěvek Nakrov

Nerozumim. Nekdo dalsi?
Nakrov, Garmin 250 W City Navigator Europe NT 2009, TOPO Czech 2 PRO, Slovakia Topo v2, Topo Osterreich
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25537Příspěvek Baharis

Já také nerozumím. Proč by měla navigace "pípat" jen na body na cestě? To snad musí být v navigaci tato funkce sólo zapnuta. A to jde tuším u TomTomu.
Podle mě u Garmina, pokud do něj nahraji body "s upozorněním", hlásí bez ohledu jestli je či není na silnici/trase.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25538Příspěvek jork

Nakrov píše:Tedy, priblizim-li se na svem vylete s rodinkou k nejake zricenine na treba 3 km, chci aby mi to piplo a reklo mi to a ja se mohl rozhodonout, zda-li se tam nestavime.
Proste nastavit pro ruzne POI upozorneni pri ruzne vdalenosti vzdusnou carou aniz by byli na me ceste.
Zajímavá myšlenka,taky mne napadla,proto se připojuji k tomuto dotazu Nakrova.

Poznámka: Zkoučel jsem to v navigaci,upozornění ne objekt (hrad,zřícenina...) se projeví jen pokud je to daný jako cíl nebo průjezdní bod.Simulační jízdou jsem jel tou samou trasou okolo objektu (který mám nastavený s upozorněním v délce 100m)do nejbližší obce (města) a při průjezdu jsem na daný objekt nebyl navigací upozorněn.Asi někde dělám chybu nebo má navigace tohoto není schopná.
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25539Příspěvek Scorpio_cz

TomTom to asi "umí" ale je to trošku škrábání se pravou nohou za levým uchem.

Při nastavování upozorňování na POI je možné pro každou kategorii POI zadat vzdálenost při které to má upozorňovat, vybrat ZVUK, a pak NEZAŠKRTNOUT volbu upozorňovat jen na trase.

Budu to muset odzkoušet jak moc to bude kňučet nebo ne :D až pojedu koldokola nějakýho hradu :osli: :osli:
Uživatelský avatar
Nakrov
Příspěvky: 8
Registrován: 20.2.2009, 7:54

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25540Příspěvek Nakrov

Mam vyzkousene, ze to krici jen na body, ktere jsou na trase. Tedy u garmina 250w. Ma nekdo zkusenost, ze to u tohoto typu pipne i kdyz to neni na trase? Tom Tom to zda se dle reakci umi. To nastaveni "jen na trase" sem ve volbe nemel (Garmin 250w).
Nakrov, Garmin 250 W City Navigator Europe NT 2009, TOPO Czech 2 PRO, Slovakia Topo v2, Topo Osterreich
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25541Příspěvek jork

Teť se zeptám asi hloupě ale kde se nachází volba "NEZAŠKRTNOUT volbu upozorňovat jen na trase", v navigaci to nemohu najít.
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25542Příspěvek fox50

To bude tím že jeden mluví o TomTomu a druhý o Garminu :)
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
Nakrov
Příspěvky: 8
Registrován: 20.2.2009, 7:54

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25543Příspěvek Nakrov

Ukazuje se, ze na Tom Tomu tojde. Pak si tedy kladu otazku, jde to i na garminu??!!! Treba pomoci nejakeho programku?!!!
Nakrov, Garmin 250 W City Navigator Europe NT 2009, TOPO Czech 2 PRO, Slovakia Topo v2, Topo Osterreich
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25547Příspěvek freewall

U garmina funguje upozorňování taky - při přesunu POI pomocí POILoaderu to chce zvolit "ruční" (ne expresní" nebo jaká je to tam volba) a pak si u těch bodů můžeš nastavit zda chceš x metrů předem nebo při jaké rychlosti. Ale myslí se komplet všechny body v té dané katgorii - nejde tedy jen vaše hospoda za rohem a další už zas ne. Např se tam dáš ty tvoje 3km a jakmile se dostaneš na dosah, tak by te to melo upozornit - ikdyž to bude někde přes pole, kudy zrovna nejedeš
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Nakrov
Příspěvky: 8
Registrován: 20.2.2009, 7:54

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25549Příspěvek Nakrov

to jsem jiz zkousel. dal sem si toto rucni nastaveni. a u kostelu jsem dal ze chci kdyz od nich budu 200 metru daleko upozornit. nic se mi neovalo. kdyz jsem vsak dal cestu ke konkretnimu jednomu kostelu, zaclo mi to pipat, kdyz sem od nich byl 200 metru. proste to Vase "pres pole" nefungovalo. a varianta pri instalovani pro "i mimo cestu" jako u tom toma neexistuje.
nebo to na vasi vyssi verzi garmina funguje tak jak rikate? ze by to bylo jen mou verzi? Garmin 250w ??!! Nebo mate jiny POIlöader, ktery v sobe tuto funkci ma??!!
Nakrov, Garmin 250 W City Navigator Europe NT 2009, TOPO Czech 2 PRO, Slovakia Topo v2, Topo Osterreich
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25550Příspěvek freewall

Ja mám staříka - tam nic jiného "mimo trasu" není
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Nakrov
Příspěvky: 8
Registrován: 20.2.2009, 7:54

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25551Příspěvek Nakrov

ted jsem moc nerozumel Vasi odpovedi.

ale napadla me jedna vec na zaklade Vasi predesle odpovedi. Myslite ze mi to bude pipat, kdyz si pred tim nevolim trasu kudy jet???!!!
Nakrov, Garmin 250 W City Navigator Europe NT 2009, TOPO Czech 2 PRO, Slovakia Topo v2, Topo Osterreich
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorneni na objekt mimo cestu

Příspěvek: # 25557Příspěvek freewall

No myslel jsem tí, že StreetPilot c510 už něco pamatuje, jinak jsi mi dal brouka do hlavy :))), zkusim si nastavit nekdy alarm neceho a uvidim, jestli na mne "houkne" ikdyž to nebude přímo ve směru jízdy, teď už nic tvořit nebudu, teď jdu chrrrrr.

P.S. Nevím jak ostatní, ale mně vykat nemusíš, tady v té komunitě má snad tykání přednost, ale nemohu mluvit za všechny, to je fakt
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět