Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34905Příspěvek Gumídek

Já se přiznám, že všude mne napadlo, že postavili cedule z tohoto důvodu, ale u toho "úsekáče" na Patočkově mne to nenapadlo. Asi mne zmátli tím, že dali cedule opravdu těsně před začátek a těsně za konec.... :( asi u městské policie v Praze čekám ještě méně inteligence.....prostě jsem je podcenil...
Martin Lexa
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 22:15

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34923Příspěvek Martin Lexa

Neboj, dočkáš se, oni to maj soudruzi dobře vymyšlený.
Nechali si všude schválit měření od PCR, průběžně budou měřit a po 3letech ihned ostrý provoz. Mezitím zkusí zrušit povinnost značek a začínáme vydělávat.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34932Příspěvek Gumídek

Ale to mi je jasné. Myslím, že denně přemýšlejí, jestli by ty tři roky nešly nějak zrušit....Od doby, co jim nařídili označovat místa měření, tak stále předkládají návrhy na zrušení tohoto opatření. A stále vymýšlejí, jak to obejít. Tenhle hrozný český zvyk, jak stále něco obcházet, a hlavně nedodržovat, mne fakt leze na nervy. V tom nejsem Čech....Já mám rád, když vše funguje a tak jak má....
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34951Příspěvek Docent

Nj, řešení by bylo... Pár měsíců nepřekračovat povolenou rychlost, aby to hovínkáře přestalo bavit.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34961Příspěvek Scorpio_cz

Bohužel, dokavaď budou mít hovínkáři "plán" kolik musej vybrat na pokutách tak je to bavit nepřestane.
Rychlá je minimálně za 1000,- a nadřou se mnohem míň než když budou chytat babky, co se jim posere pes na chodníku.
Z babky litr nevyždímou, a navíc při současném stavu našeho právního (ne)řádu se z řidičů daj podojit bokovky :shock3:
Martin Lexa
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 22:15

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34972Příspěvek Martin Lexa

Dneska se snažili dostatečně. Na cestě z Prahy po D1 je označen úsek začátek měření před nuselákem a končí až u OMV u sjezdu na JS. Nejprve u kongresovýho centra na lávce přes magistrálu 2 slečny s ProLaser III, poté červená oktávka s mikrovlnkou cestou do kopce a na cestou zpět stáli u OMV s LTIčkem. :-P
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34985Příspěvek vasin

A zrovna u tohoto úseku by mne zajímalo jak má být úsek kde se měří vyznačen na víceproudé silnici (ulici). V těhle místech (a to samé v opačném směru) je měření vyznačeno značkou jen na straně pravé což při více projždějících vozidlech, nebo třeba autobusu, nemusí být vůbec vidět.

Všechny ostatní značky u těchto komunikací jakou na obou stranách komunikace (omezení rychlosti, jednosměrky, atd.) tak proč ne i cedule o měření?
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 35002Příspěvek eidz

Připojuji se k vasin - nevíte, jak je to s povinností označení na obou stranách víceproudé silnice? Označení jen vpravo je velmi nešťastné - pro nás...
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 35005Příspěvek freewall

Nemám patent na rozum - berte to jako názor:

Značky IP 31a "Měření rychlosti" a IP 31b "Konec měření rychlosti" vyhláška 30/2001 Sb. Ministerstva dopravy a spojů ze dne 10.1.2001 ve znění pozdějších novel zařazuje do skupiny "Informativní dopravní značky a o umístění těhle značek říká citovaná vyhláška toto:


§ 5 Umístění svislých dopravních značek

Umístění svislých dopravních značek

(1) Svislé dopravní značky se umísťují tak, aby byly pro účastníky provozu na pozemních komunikacích, pro které jsou určeny, včas a z dostatečné vzdálenosti viditelné.

(2) Stálé svislé dopravní značky se podle svého významu obvykle umísťují při pravém okraji vozovky nebo nad vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky umístěné při pravém okraji vozovky opakovány i při levém okraji vozovky nebo nad vozovkou. Umísťování svislých dopravních značek na pozemní komunikaci pro pěší upravuje zvláštní právní předpis. 2)

(3) Pro zdůraznění významu a zlepšení viditelnosti lze svislou dopravní značku umístit na retroreflexním žlutozeleném fluorescenčním podkladu.

(4) Sloupky nebo stojany, na kterých jsou umístěny svislé přenosné dopravní značky, mohou být s ohledem na charakter a rozsah dopravního opatření umístěny i na vozovce.

(5) Na dopravních značkách a jejich sloupcích, stojanech nebo konstrukcích, na dopravních zařízeních a na zařízeních pro dopravní informace nesmí být vyznačeno nebo umístěno nic, co nesouvisí s dopravní značkou, dopravním zařízením nebo zařízením pro dopravní informace.


... takže čtu, že třeba vlevo mohou.... čili nemusí.... a po pravdě řečeno, proč by měly být vlevo, když potřebují peníze do pokladny
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 35006Příspěvek vasin

to je hnus velebnosti :nastvany:

ostatni jsou
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 35007Příspěvek freewall

Zatím neúspěšně hledám způsob umisťování přenosných (mobilních značek)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 35008Příspěvek freewall

Padla připomínka, že citovaná úprava platí pro "svislé" dopravní značky - k tomu tolik, že uváděná prováděcí vyhláška je zařadila do kategorie svislých dopravních značek.

Existuje právní názor k umístění:
Zákonem, normou a ani vyhláškou není stanoveno , jak přesně vysoko nad zemí musí být umístěno dopravní značení. Je pouze dáno, že musí být včas a z dostatečné vzdálenosti viditelné. Pokud tomu tak není, tak značka platná není. Pokud je značka umístěna pouze při pravém okraji připojovacího pruhu ji ještě nečiní neplatnou, ovšem musí splňovat i další podmínku, tedy že musí být včas a z dostatečné vzdálenosti viditelná. Prokázání její neplatnosti ale není určitě jednoduché a pokud to chcete prokázat, tak to určitě bude běh na dlouhou trať ...
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
jmailer
Příspěvky: 3
Registrován: 29.1.2010, 10:50

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 35092Příspěvek jmailer

Ahoj, jsem tady nove registrovany, ale jiz delsi dobu sleduji .. nevim jestli mi to nekde neuniklo , ale vratim se k tematu "usekoveho mereni" vs. rizeni dopravy, vs znacky a vse podobne na 5. kvetna z centra.
Ja jsem si dnes vsiml dalsich tri kamer, ktere jsou na dopravnim znaceni uprostred mezi smery a jsou zhruba na urovni konce najezdu z ulice na strzi u bauhausu.
Nemuze to byt onen chybejici zacatek ? btw rekl bych, ze to tam drive nebylo, ale co ja vim .. neni to moc videt :shock3:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 35094Příspěvek Gumídek

1) Mám prosbu, šlo by psát s interpunkcí ??? Já jsem staší člověk, a blbě se mi to čte.. :nastvany:
2) A co takhle souřadnice ??? To by asi takový problém nebyl, že ne ?? A já bych to pak mohl fyzicky zkontrolovat...
jmailer
Příspěvky: 3
Registrován: 29.1.2010, 10:50

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 35101Příspěvek jmailer

Diakritika,omluva,ale pisu na PDA bez ceske klavesnice.
Souradnice- S50.05099 x V14.44600 Je tam pripojovaci pruh tedy celkem 4 pruhy, ale jen tri kamery. Jak dlouho to tam je nevim.
Odpovědět