Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Petr888
Příspěvky: 19
Registrován: 18.5.2010, 11:36

Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37094Příspěvek Petr888

Mám návrh na založení skupiny BZ s místy odkud je dobrý výhled do krajiny. Myslím tím přírodní místa, ne rozhledny a nemusí to být ani žádný kopec, ale prostě tam odkud je vidět.
Nevím teda jak to tady chodí, pokud se zakládá nová skupina, jestli se to musí nějak odsouhlasit nebo jak to je...
Přišel jsem na to jak vložit BZ, ale celou skupinu ne...Pokud by ji někdo vytvořil, rád přispěji.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37098Příspěvek freewall

Kolik takových míst už máš za bukem? :) Jak už tady několikrát písával Gumajz u jiných kategorií, moc nepočítej s tím, že se ti pohrnou příspěvky na přidání bodů, že bys to nestíhal.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Petr888
Příspěvky: 19
Registrován: 18.5.2010, 11:36

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37129Příspěvek Petr888

No, asi máš pravdu je to blbost :grin: asi mě to napadlo, jelikož naše město je v dolíku a v okolí jsou skály, z kterých je pěknej výhled :koul:
A ještě mě napadla skupina Hospůdky - udělat seznam hospod (spíš takovejch kde se nevaří, ale chodí se na pivo pokecat a tak) je pravda, že hospoda je v každý vesnici (i tak je dobrý vědět kde :usmev: ), ale když je tu skupina telefonní budky, proč ne tahle? Co tomu řikáte...
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37130Příspěvek freewall

To první zase až taková blbost nebyla, akorát těch míst asi by bylo pomálu..... no u hospůdek - to vidim jako neprůchodné - tady uz je celkem obsáhlá kategorie "Restaurace" (ve které najdeš pizzerie, ano šéfe a já nevím co ještě), pak tu najdeš pivnice, cafe restaurant.... a já co všechno.... takže hospůdky na pokecání....... :(
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37131Příspěvek Jirásek

Pokud chceš takovou kategorii založit a starat se o ni aby měla smysl, předem tě lituji. Gumajz a mila-p ti asi vysvětlí, co to znamená. Naplnit ji jednotlivými body, udržovat takovou kategori (která se neustále mění) v aktuálnosti, to je nekonečná práce. A nepočítej s dlouhodobější podporou uživatelů, možná tak prvních 14 dnů. Takových snah tu již bylo .....
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37132Příspěvek Tompr

ja ten dod. vidim realne určite tu jsou vetši blbosti :)
vyhledani bodu neni problem dle mapy.cz turisticke.
určite dobry napad sice je vic takovych bodu mimo silnice v horach,skalach...ale zanm i plno u cest.
doporučil bych ikonu udelat jako je na tech mapach je vystižna.
určite bych ti s tim pomohl :zamysl:
a myslim ze se ta mista nemeni, pokud nezarostou stomy atd ale to je na x let... takze jen to vzit z nejake casti republiky a zadavat,zadavat,zadavat,zadavat.... :grin:


ale urcite bych si tento bod dal do navigace!
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37133Příspěvek Tompr

Petr888:
spíš aby to nebylo aktualni nadšeni...ale nikde neni napsano ze to musis mit za 3mesice vse...bude co bude...jak už zde bylo napsano ono by stacilo kdyby kazdy uzivatl dodal ruzne bz ze sveho okoli a bylo by to cajk..
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37134Příspěvek Jirásek

Nechci vám brát elán, ale jak budete ověřovat správnost jména hospody, otevírací dobu, případně skutečnost že opravdu funguje.
Nejde jenom o to, překopírovat souřadnice z turistické mapy sem na poi.cz, mělo by to být také AKTUÁLNÍ.
Jinak je jedno, jestli leží u silnice nebo je v lese. Nejsou jenom autonavigace.

EDIT:
ono by stacilo kdyby kazdy uzivatl dodal ruzne bz ze sveho okoli a bylo by to cajk
- ale takto to bohužel nefunguje, to je většinou minimum BZ.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37137Příspěvek vrána

Voni asi mluvěj o těch výhledech do krajiny, ne? Hospody už máme, to mi přijde skoro zbytečný. Co se týče těch výhledů, je fakt, že to v mapách (i tištěných) bývá, akorát to bude hodně viset na podpoře uživatelů, pokud to nemá sklouznout k neověřenému přepisu mnohdy nepříliš přesných údajů z map. Ale jako zbytečná kategorie mi to nepřipadá. Na druhou stranu to bue dost indivindy, co může někomu připadat zajímavé, jiný prokleje (zejména když po nějakém krkolomném výstupu zjistí, že jaksi trochu poporostly stromy a je vidět leda tak kulový :grin: ).
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Petr888
Příspěvky: 19
Registrován: 18.5.2010, 11:36

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37139Příspěvek Petr888

Ok, hospody jsou zbytečný...
Ty výhledy...mohli by se dávat všude, kde je alespoň dobře vidět do okolí a do poznámky třeba připsat co zajímavýho je k vidění...
Akorát byste mi mohli prozradit co by to pak obnášelo...Zatim ani nevim jak by se to založil a nic :koul:
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37141Příspěvek vrána

Obvykle to je tak, že si uděláš neveřejnou kategorii a začneš do ní cpát všechny body, které znáš. Až jich je tam nějaký smysluplný počet, zažádáš o zveřejnění a tvá žádost bude posouzena. Je potřeba, aby záznamy byly pokud možno jednotné a měly hlavu a patu. V názvu POI nepoužívat verzálky s výjimkou vlastních jmen a prvního písmena. Název pokud možno co nejstručnější, podrobnosti se píší do kolonky Popis bodu a nikoliv do názvu. Formát názvu si vymysli sám, osobně bych tam dal jen název toho místa (nebo označení přibližné lokace). "Wo co go" je obsaženo už v názvu kategorie, do popisu můžeš napsat třeba to, co je z toho místa vidět (Výhled na to a to)...

Jirka
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37145Příspěvek Jirásek

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37152Příspěvek Tompr

ja se bavil tech vyhlidkach.
nazval bych to take vyhlydky

nazev bych dal treba u nas co vim z hlavy Barunčina vyhlidka, i kdyz ted koukam do map a s nazvem to nebude jednoduchy jedine to pričlenit k vesnici,městu když se nebude dat dohledat nazev vyhlidky ono možna některá místa ani nazev mit nemusí.

jinak co se tyka překopirovani mist jak zde píše Vrána ono co nemaš...?
jak chces oveřit 100% misto kdyz je to na druhym konci republiky to by zde muselo byt opravdu postavene jen na pridani uživatelu a to i tak neni zaruka 100% bz.

jinak vyhlidky to mas jako s rozhlednama zmam jich par na ktere vylezes a skoro nic nevidis kvuli stromum..
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37154Příspěvek Gumídek

Prosím, oprav to slovo vyhlydky....má tam být vyhlídky....
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: Nová skupina bodů - Místa s výhledem do krajiny

Příspěvek: # 37155Příspěvek Tompr

tak sorry no..nesem gramaticky nej...
Odpovědět