Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
jole
Příspěvky: 4
Registrován: 3.5.2011, 14:14

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 42284Příspěvek jole

Ať dělám, co dělám, tak se mi nedaří zprovoznit hlášky k radarům.Mám navigaci Garmnim 350 a v minulosti mi to již fungovalo. Tentokrát se mi nedaří.V adresáři rozbalím radary i zvuky MP3,ale při navigování vždycky jenom pípá a hlášky nejdou.Co dělám špatně?Jole.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 42295Příspěvek freewall

Já bych si to tady nejříve všechno prošel, je to tu celkem do mrtě popsané, Gorza tu odvedl spoustu práce a postupuj podle návodů, takhle ti těžko někdo odpoví, co děláš špatně
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
jole
Příspěvky: 4
Registrován: 3.5.2011, 14:14

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 42296Příspěvek jole

Já tu vše pročítal několikrát a snad desetkrá jsem to zkoušel,vždy jiným zpsobem a stále nic. Stáhnul jsem radary, rozbalil do složky s označením POI.Tak tam jsou soubory GPX a bmp.Pak jse z tohoto fora stáhnul soubor s hláškami k radarů MP3.Ten jsem otevřel a obsah rovněž přesunul do složky POI.Takže tam jsou teď sobory GPX,bmp a MP3.Celou tuto složku odešlu přes Poiloader do navigace a nic se nezmění.Stále mi při simulaci pouze pípá.Před několika lety jsem měl z tohoto fora stažený zvuk "automobilová houkačka" v MP3 a to fungovalo.Něco musím dělat špatně, ale co.Ještě jednou píši,jde o model Nuvi-350.V uživatelském panelu v nastavení mám zaškrtnuto ANO pro povolení MP3 zvuků.Jole.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 42313Příspěvek freewall

Bylo by možné se pověsit screenshoty adresáře kde máš gpx, bmp a mp3 - myslím tím aby bylo vidět kde to máš a jaké názvy souborů. Porovnávám to pak se strukturou u sebe a když to fachá u mne, tak to musí fachčit i u tebe :). Kolik bodů celkem (zhruba) máš v tom adresáři POI (nebo kolik ti to napíše, že bylo úspěšně převedeno, když to posíláš do navi?
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 42315Příspěvek freewall

... a máš v uživatelském panelu na poi.cz vybranou volbu "vložení mp3 zvuků..." (nebo jak to tam je napsané)?
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
jole
Příspěvky: 4
Registrován: 3.5.2011, 14:14

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 42318Příspěvek jole

Poi..JPG
Poi..JPG (119.98 KiB) Zobrazeno 6865 x
Děkuji za rady.V příloze zasílám obsah složky s názvem POI, který přes Poíloader přenesu do navigace.Myslím, že dělám vše správně,podle rad v tomto foru.Nemusí se něco také nastavit v samotné navigaci?Po úspěšném přenosu do navigace mi to oznámí něco kolem 1600 bodů.Díky Jole.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 42320Příspěvek freewall

Tak už vidím jeden rozdíl... a v tom asi bude zakopanej pes. Takže na "céčku" máš adresář asi nazvaný "Poi", to je OK, pak si v něm udělej další adresáře které si nazveš třeba "Radary", "Jídlo, nákupy", "Hrady - Zámky".... a já nevím co ještě, ale hlavně adresář MP3 a do něho zkopíruj ty mp3 hlášky (neměly by být u .gpx - aspoň já to tak nemám)

Vyzkoušej, když to nepůjde, tak budeme hledat dál :)

V navi by se nic nastavovat nemělo, to množství bodů je "prkotina", já myslel, jestli jich nemáš v jednom "pytli" čili v jednom adresáři třeba 80.000 - to by pak mohlo zlobit.

Edit: - takže pokud používáš tady z POI jen radary, tak na céčku v adresáři "POI" si udělej adresář "Radary" - do něj .gpx a .bmp a dál si v adresáři POI udělej druhý adresář MP3 a do něj nasyp ty hlášky
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
jole
Příspěvky: 4
Registrován: 3.5.2011, 14:14

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 42321Příspěvek jole

Děkuji uživateli "freewall". Podle jeho návodu jsem nainstaloval a hlasy již fungují. Děkuji Jole.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 42322Příspěvek freewall

Nemáš za co......, poradíme, posloužíme..... když to víme :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Rullez
Příspěvky: 8
Registrován: 9.9.2006, 8:33

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 43028Příspěvek Rullez

Nemá někdo prosím .vpm soubory jako hlášky k radarům pro navigaci nuvi 200 ?Díky :koul:
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 43031Příspěvek eidz

Proč .vpm?
Pokud navigace neumí přehrát mp3 (např. 3790 :nastvany: ), tak se hláška pro POI bod (což nemusí být jen bod, který nazýváme radar, ale libovolný POI) přehraje z wav.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
kahuda
Příspěvky: 21
Registrován: 13.7.2011, 12:25

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 43047Příspěvek kahuda

Zdravím, chtěl bych se zeptat, kde stáhnu ty soubory s hláškami? Mám nuvi 1310 radary jsem nainstaloval , pak jsem chtěl ty hlášky -v uživatelském panelu jsem nastavil soubory wav znovu stáhnul radary , ale jsou tam jen bmp a gpx.
Kde dělám chybu? Díky.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 43052Příspěvek freewall

Kahudo, Kahudo.... že ty seš "pav.sob" - je vidět, že máš zálibu v oranžové barviččce, tak máte oba stejnou (to je ale klika) - na tohle téma jsi mi psal SZ a když jsem ti dal link na tohle vlákno, tak prsk a najednou je tu oranžový "Kahuda" se stejnými dotazy :grin: :grin: :grin:

Pokud se nepletu, tak 1310 neumí přehrávat formát mp3, blíží se víkend, tak budeš mít čas proštudovat tohle vlákno, ev. zde na foru se ještě trošku pohlédnout. Nemyslím to nijak ironicky ani zle, ale formát wav je trochu složitější dostat do navigace a nemám vůbec chuť ani čas zase študovat jak se to dělá a pak ti to servírovat za prvé, za druhé, za třetí..... vše se tu dočteš

Uděláme to obrácené, až to naštuduješ a budeš mít za sebou nějaké pokusy (protože se ti zřejmě nepovede na poprvé) tak přijď a hoď sem na sklo, udělal jsem to a to, zkopíroval jsem tohle a tohle tam a tam a dělá to to a to a pak budeme věc řešit dál
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 43057Příspěvek eidz

2 kahuda:
str. 11 tohoto vlákna
můj příspěvek z 4.5.2011, 6:55.

Není to postup pro úplného laika. Předpokládám zvládnutí Poiloaderu, což je program, který z gpx souborů vytvoří 1 gpi soubor pro navigaci.
Jako 11 stran vlákna není žádná porce, to už jste měl mít přečtené. :-)

Zde na fóru Vám určitě poradí. Ale musíte mít problém. To, že jste nový, nemáte čas si přečíst, co se zde už vyřešilo, není problém.

A pokud za pár dní, kdy už nebudete nový, ale budete znalý, napíšete postup pro nováčky, tak uděláte kus práce.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
kahuda
Příspěvky: 21
Registrován: 13.7.2011, 12:25

Re: Hlášky pro Radary (MP3 i bez MP3)

Příspěvek: # 43058Příspěvek kahuda

Trochu vysvětlení : hledal jsem to zde i na jiném fóru (nevím jestkli mohu zveřejnit jméno) , ele nenašel , protože v práci nemám moc času sedět u pc, doma mi včera ráno blesk zničil wifi anténu - dnes odpoledne snad to bude ok, ale to zase odjíždím na chalupu kde net nemáme. Jo a ještě jednu poznámku ,ten příspěvek jsem psal po 8.hod ráno a mail o schválení mi přišel ve 14.51! To je normální prodleva?
to eidz: díky, chtěl jsem jenom postrčit správným směrem- půjdu číst.
Odpovědět