ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7544Příspěvek freewall

Zrovna jsem to sem chtěl dát, tak aspoň to podstatné, kdo nechcete klikat na link :D

Pražský magistrát přistoupil v srpnu k posunutí části radarů kontrolující formou úsekového měření rychlost řidičů na pražské Jižní spojce. Změna se týká radarů u lanového mostu směrem do centra. Technika nyní sleduje dodržování povolené šedesátikilometrové rychlosti mezi nadjezdem nad Rabakovského ulicí a lanovým mostem.......
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7553Příspěvek Gumídek

To:Freewall...říkal mi kolega,že prý to tam vypadá,že jsou tam umístěné ne dvě dvojice,ale tři dvojice kamer.Já tam stále nejel,protože teď marodím.Jako kdyby tu druhou dvojici tam umístili právě kvůli tomu.Nemohl by se tam někdo juknout???
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7564Příspěvek freewall

Ja to mohu omrknout až příští týden.... akorát mi mapy.cz nemohou najít Rabakovského ulici :cry:, nejsem prazak natural (Plzeň je lepsssssiiiiii) :jupi:, takže dost dobře nevím kde to je, ale snad to přes víkend nalouskám ;)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7566Příspěvek Baharis

Může to být tato?
Obrázek
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7567Příspěvek freewall

Dík, Baharisi, nevím jak je to možné, ale už jí mapy.cz ukázaly, asi jsem to blbě psal
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7635Příspěvek freewall

Tak zítra omrknu ty úsekovky na tom lanovém mostě :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7637Příspěvek vrána

Je to takhle: původně bylo měření na Jižní spojce v úseku kolem pumpy OMV hned za křížením s ulicí Průmyslovou (směr k lanovému mostu, na Plzeň). Tam, kde úsek končil, zůstaly kamery zachovány a odtud je teď ten úsek nový. Končí až za tzv. bobovou dráhou, na začátku lanového mostu. Zároveň s tímto opatřením byla posunuta značka, omezující v tomto úseku rychlost na 60 km/h právě do místa, kde začíná měřený úsek (původně byla o pár desítek metrů dál). Tohle opatření už v databázi je nějakou dobu :palce: (řešilo se to tu v jiném fóru). Pokud tam ti rošťáci přilepili ještě jeden úsek a dali třetí kamery až za most, musela by to být novinka, jel jsem tam před asi 14 dny a to tam bylo jenom tohle, co jsem psal.

Bohužel se tam teď taky nedostanu, jezdím na opačnou stranu města.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7642Příspěvek freewall

Díky :palec: , už mám představu, kde to je, kdysi jsem tam nějak jel myslím z Teplic
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7647Příspěvek freewall

Tak jsem to lidičky projel, nevidím v tom takovou trágu - byly posunuty akorát ty druhé kamery asi tak o 2 - 3 sloupy dál směrem do centra - tu vzdálenost odhaduji podle zobrazení na mašince, navíc když tě tlačí 2 proudy vozidel, těžko mohu zastavit a dělat tam nějaké vyfikundace :D

Prostě jednou větou - klasická úsekovka s dvěma body s tím, že druhý bod byl posunut cca o 50-100 metrů dále.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7648Příspěvek FerdaXXL

Ahoj všichni,
to původní úsekové měření se změnilo tak, že ta první ( začátek UM ) původní kamera se posunula dozadu za most takže teď je začátek úseku ta co byla původně poslední. Tato změna mě velice zarmoutila, protože většina řidičů nejezdila přes ten most v levém pruhu vedle kamionů, protože to tam je poněkud užší a tak vlevo bylo většinou volno a dalo se tam docela svižně jezdit. A teď :(
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7650Příspěvek freewall

Tak ted jsme trošku každej jinak - asi budeš mít pravdu ty, já neznám jak to bylo původně, jen jsem porovnával velmi zhruba ikony za jízdy z kamerami a odhadoval jsem, že tam první sedí, druhá (směrem do centra) mi připadala dále než máme POI
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7656Příspěvek FerdaXXL

Každopádně na výsledku jsme se shodli. Myslím, že není vůbec podstatná historie jednotlivých kamer, ale současnost a tu jsme zvladli ;)
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 7760Příspěvek vrána

Tak jsem to dneska projel (bobovou dráhu) a pokusil jsem se opravit konec toho měřeného úseku tam, kde je, tedy asi o pár desítek metrů dál. Je to ale dobře viditelné, takže i když bych se tak úplně netrefil, tak je dobře poznat, kde to končí. Enjoy! :blee: :osli:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět