Jak nahrát body POI?

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23045Příspěvek Jirásek

Linux neznám, doporučuji posečkat rady odborníků.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23053Příspěvek Suky

Pokud nepomůže wine (na tom mi jede 90% všech programů) zkus QEMU (KVM), tam je to na 100%.
Uživatelský avatar
mirdav
Příspěvky: 4
Registrován: 1.4.2008, 16:34
Bydliště: Pribor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23054Příspěvek mirdav

OK, vyzkouším to tudy. Z toho ovšem vyplývá, že bez PoiLoaderu to nepůjde. Hrátkami s linuxem nemá smysl trápit toto fórum. Děkuji za pomoc a pokus o nasměrování. Dám vědět, jak jsem dopadl.

Ahoj.

Mirda
Palm LifeDrive + TT6.00 + BTGPS
Nokia E65 + Garmin Mobile XT + BTGPS
xedik
Příspěvky: 2
Registrován: 7.12.2008, 12:13

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23242Příspěvek xedik

Ahoj všichni,jsem tu nový,takže totálně tupý(zatím).Mám NoName navigaci s WinCE5,takže PDA.Všechno jede z SD karty.Potřeboval bych poradit,co udělat,aby mi to v mém přístroji chodilo.Stáhl jsem si jednu kategorii,uložil do složky POI v adresáři IGO8\content a to je všechno,co s tím umím.Mám tam složku CzechRep.poi a ta co jsem stáhl má koncovku .ov2.Poraďte.co s tím dál?
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23244Příspěvek Jirásek

Zdravím tě ve fóru.
Takže bych si dovolil upřesnit - nikoliv noname ale iGo 8 :usmev: TADY by mělo být vše potřebné. Jinak hledej ještě ve vláknech o iGo/Mio. Každopádně *.ov2 je pro TomTom, to ti chodit nebude.
Doporučuji ještě přečíst tento návod .
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
xedik
Příspěvky: 2
Registrován: 7.12.2008, 12:13

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 23272Příspěvek xedik

Tím "No Name" jsem myslel přístroj,ne SW.Samozřejmě mám IGO8.Sice píšu,že jsem zatím tupý,ale ne zase tolik. :haha: POI už mi funguje tak jak má,nevěděl jsem,že potřebuju formát kml.
misut22
Příspěvky: 4
Registrován: 30.12.2008, 23:49

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 24048Příspěvek misut22

Zdravim, zajimalo by me no jak je to s nahranim poi trebas u sloucenejch kategorii kde muzu stahnout trebas vsechny cerpaci stanice, radary apod... Je tam taky potreba stahnout nejaky ten obrazek abych to mel pak v mapach? A pripadne kde? Diky
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 24052Příspěvek Suky

Není to nutné ale je to lepší.
Pokud si nestáhneš nějakou ikonu, budou se body sloučené kategorie zobrazovat jako prosté červené čtverečky (alespoň u mého TomTom 6).
Ikonku si musíš stáhnout jinde než u sloučené kategorie.
Např pro radary si stáhni kteroukoliv ikonu od radarů, která se ti líbí, přejmenuj ji přesně (tedy kromě přípony) jako sloučenou kategorii a nahraj si ji spolu se sloučenou kategorií do adresáře příslušné mapy (tedy alespoň u TotTomu :- )
misut22
Příspěvky: 4
Registrován: 30.12.2008, 23:49

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 24055Příspěvek misut22

Dekuji za odpoved Suky:)
A jeste dotazek, doufam ze se nebudu ptat jako blbec - lze do jednoho souboru stahnout treba slouceniny radaru, benzinek atd a i tedy stejnej pocet obrazku? Predpokladam ze asi ne, musim to instalovat do navigace po jednom ze... Protoze pak by garmin Nuvi 200 netusil jaky obrazek je k cemu jestli to spravne chapu...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 24062Příspěvek Gumídek

Jakmile sloučíš kategorii, je to jedna kategorie, a jako taková také může mít jen jednu ikonu...
misut22
Příspěvky: 4
Registrován: 30.12.2008, 23:49

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 24063Příspěvek misut22

Gumajz píše:Jakmile sloučíš kategorii, je to jedna kategorie, a jako taková také může mít jen jednu ikonu...
Jasne, ale ted myslim to ze kdyz si stahnu vic sloucenejch kategorii - a mam tim padem vic souboru a kazdej soubor obsahuje ty dane sloucene bz a pak kdyz to chci naimportovat do garmina tak to nemuzu mit vsechno v tom jednou souboru spolecne i s obrazkama ale musim to tam importovat jeden soubor bz a jeden obrazek a opet otevrit poi loader a opet imtortovat dalsi soubor se sloucenejma bz plus obr atd atd...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 24064Příspěvek Jirásek

Ne, Přečti si sekci garmin! Pomocí PoiLoaderu exportuješ do navi NAJEDNOU všechny vybrané kategorie (jednotlivé soubory). Každý nový export PŘEPÍŠE původní.

TADY jsem to kdysi učil 1EPE :usmev:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
misut22
Příspěvky: 4
Registrován: 30.12.2008, 23:49

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 24066Příspěvek misut22

aha, takze kdybych to tam pral postupne tak bych tam nakonec mel jen te posledni soubor, co jsem tam daval. :) V tom pripade me ale zajima jak navigace zjisti kdyz si trebas ke sloucenejm radarum stahnu nejakou peknej obrazek ze ma zrovna zobrazovat ten a ne trebas ten obrazek co chci aby se mi rozrazoval u benzinek? Neni to tak ze by se mel treba jmenovat stejne jako ten soubor s bz(krom koncovky samozrejme)

EDIT Jirásek: necituj předchozí příspěvek, je to zbytečné. Citace odstrněna
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nahrát body POI?

Příspěvek: # 24068Příspěvek Jirásek

Prošel jsi sekci Garmin? Je tam vlákno nazvané POI Loader - prenos do garmina. V případě nejasností můžeš použít HLEDÁNÍ (velmi užitečná funkce).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
vw-mm
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 17:47
Kontaktovat uživatele:

Radary se nezobrazuji v me navigaci od Blaupunktu

Příspěvek: # 29732Příspěvek vw-mm

Zdravím všechny, stáhl jsem si radary ve formatu asc, radary mě už fungovali, ale navigaci jsem dal do puvodniho nastaveni, nějak se sekala. Na kardu SD jsem nahrál nové radary a najednou mi navigace vůbec nic nehlásí? Složku s názvem POI_Warner_Radars jsem si udělal a vše do ní nakopíroval. Už jsi nevím rady. Co by jste dělali vy v mém případě? Děkuji Michal
Odpovědět